9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Matchbox  (Posjeta: 59672 )

Offline shelby427

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
68099 « Odgovori #60 : 20 Listopad 2011 09:11 »
Citat:
20.10.2011. 15:33 isporcic napisao-la je:

100% match

je!

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
68127 « Odgovori #61 : 20 Listopad 2011 14:23 »
U slovenskom Lidlu dobili su nove 5-packove, po 6 eura komad, mislim da su to već možda i modeli za 2012. Nema novih kalupa, ali ima boja. Najljepši mi je set s prekrasnim bijelim Volvom P1800, plavim Caterhamom, žutim 914, narančastim E-Typeom i crvenim Vista Cruiserom. Bio sam slab s eurima, pa nisam uzimao...  :tuzan:
Via Ciro Menotti 322

Offline shelby427

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
69423 « Odgovori #63 : 03 Studeni 2011 17:26 »
Citat:
03.11.2011. 23:44 looka-zg napisao-la je:

jel moguce da je ova serija imala zeljezno podvozje, a ne plasticno ??

je, to je Lesney Edition, svi iz te serije su full metal.

http://matchbox.wikia.com/wiki/List_of_2010_Lesney_Edition

Offline looka-zg

• Senior member
(Nema naslova)
69424 « Odgovori #64 : 03 Studeni 2011 17:27 »
Citat:
04.11.2011. 00:26 shelby427 napisao-la je:

je, to je Lesney Edition, svi iz te serije su full metal.

http://matchbox.wikia.com/wiki/List_of_2010_Lesney_Edition

sunce mu zarko, pre odlican je .... tog nije bilo kod nas jelda ?? preostaje mi samo ebay ??

Offline shelby427

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
69426 « Odgovori #65 : 03 Studeni 2011 17:34 »
Citat:
04.11.2011. 00:27 looka-zg napisao-la je:

sunce mu zarko, pre odlican je .... tog nije bilo kod nas jelda ?? preostaje mi samo ebay ??

nije bilo za Europu, stoga najbolje eBay.

Offline looka-zg

• Senior member
(Nema naslova)
69427 « Odgovori #66 : 03 Studeni 2011 17:38 »
nama uvaljuju skartiranu robu hahah ... papci

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
69429 « Odgovori #67 : 03 Studeni 2011 17:57 »
Citat:
04.11.2011. 00:38 looka-zg napisao-la je:
nama uvaljuju skartiranu robu hahah ... papci

Klasican balkanski kompleks.  :lol:  :miga:  :lol:  

Za europsko trziste jednostavno nema Lesney edition serije.

Matchbox je u Europi probao sa "Superfast" i "Best Of British" serijama, koje su visile po ducanima i nitko nije kupovao. Tako bi prosli i Lesney Edition modeli kod nas, stajali bi po ducanuima, dok se netko ne smiluje i spusti ih na 50% cijene, onda bi to manje vise otrislo. zasto bi u europi itko kupio autic koji kosta duplo vise od istog autica u drugoj boji?  Nismo podneblje kolekcionara 1:64 autica, ameri to jesu ii to je to. :neznam:

Offline looka-zg

• Senior member
(Nema naslova)
69430 « Odgovori #68 : 03 Studeni 2011 18:04 »
Citat:
04.11.2011. 00:57 siniweb napisao-la je:

Klasican balkanski kompleks.  :lol:  :miga:  :lol:  

Za europsko trziste jednostavno nema Lesney edition serije.

Matchbox je u Europi probao sa "Superfast" i "Best Of British" serijama, koje su visile po ducanima i nitko nije kupovao. Tako bi prosli i Lesney Edition modeli kod nas, stajali bi po ducanuima, dok se netko ne smiluje i spusti ih na 50% cijene, onda bi to manje vise otrislo. zasto bi u europi itko kupio autic koji kosta duplo vise od istog autica u drugoj boji?  Nismo podneblje kolekcionara 1:64 autica, ameri to jesu ii to je to. :neznam:

slazem se al nek nam omoguce barem na jednoj lokaciji da se moze narucit nesto ili nek naprave u EU neki ducan specijaliziran za autice u svim mjerilima i svim proizvodjacima ... pa kaj smo gubavi da moramo bit zakinuti za Azijsko i Americko trziste autica  :zao:  :okreceoci:

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
69449 « Odgovori #69 : 04 Studeni 2011 03:45 »
Citat:
04.11.2011. 01:04 looka-zg napisao-la je:

slazem se al nek nam omoguce barem na jednoj lokaciji da se moze narucit nesto ili nek naprave u EU neki ducan specijaliziran za autice u svim mjerilima i svim proizvodjacima ... pa kaj smo gubavi da moramo bit zakinuti za Azijsko i Americko trziste autica  :zao:  :okreceoci:

Vidi.. za Japansko trziste autica su zakinuti SVI osim Japanaca i djelimicno Kineza, tako da nam za te stvari preostaje samo internet.

A takvih ducana koji nude i high end 1:64 modele ima po cijeloj EU. Skoro svaki grad od milijona stanovnika nadalje sadrzi ducane specijalizirane i za "finije" modele, pretezno 1:43 i 1:18, a uz to obicno drze malu, ali kvalitetnu selekciju 1:64 modela, izmedju ostalog i  ovakvih Lesney editiona ( ovaj bus sam vidio za 16 Eura, pa tko voli nek izvoli)
Izmedju ostalog znam da Svicarska ima svojeg uvoznika za Greenlight. Takodjer sam siguran da i se na burzama kolekcionara autica da naci takvih modela, i to pretezno po njemackoj.
Ali onda dolazi sljedeca stvar - takve stvari ni u EU ducanima kao ni na burzama nece kostati 10-12 kn, nego 7-10 eur, ovisno o modelu. A ako se radi o nekoj rijetkoj zvjerci, cijene idu opasno prema gore, a tu normalan kolekcionar vuce rucnu i okrece se ka 1:43.
A do burzi i takvih ducana se (barem ja) trebam voziti i izgoriti minimalno jedan tank benzina, sto mi je uvijek skuplje nego da odem na npr. Ebay i narucim nesto.
I siguran sam u sljedece, da u Zagrebu postoji ducan sa takvim modelima i da ima cijene kao i u EU, opet bi ga ljudi zaobilazili misleci da je to samo preskupi skart koji nam "izvana" podvaljuju, dok si "vani" zadrzavaju prave stvari za sebe.

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
69884 « Odgovori #70 : 08 Studeni 2011 07:26 »
Novi Matchbox modeli su stigli u ducane, pa sam uzeo dva interesantna, naime New Mini cabrio S i ovaj VW Saveiro, slika posudjena od Bakugana:

No meni osobno se uopce ne svidja nova Matchboxova taktika privlacenja djecjeg interesa kroz kricave printove (sto se vec u povijesti pokazalo neuspjehom). Njuska automobila zjapi nedovrsena, bezikakvih detalja, a bas to je ono sto taj automobil cini  prepoznatljivim. Zato sam u Photoshopu napravio sve sto sam mislio da mu je potrebno (farove, znacke, hladnjak) i uz to maknuo preveliki tampo po vratima a zato pofarbao plasticne nosace na krovu u crno.

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
69885 « Odgovori #71 : 08 Studeni 2011 07:29 »
Citat:
08.11.2011. 15:26 siniweb napisao-la je:
Novi Matchbox modeli su stigli u ducane, pa sam uzeo dva interesantna, naime New Mini cabrio S i ovaj VW Saveiro, slika posudjena od Bakugana:

http://lh4.ggpht.com/-MrtYdi0oa-M/TrgoIggNJmI/AAAAAAAADd0/R5nJQjkUD2k/s640/DSC07399.jpg

No meni osobno se uopce ne svidja nova Matchboxova taktika privlacenja djecjeg interesa kroz kricave printove (sto se vec u povijesti pokazalo neuspjehom). Njuska automobila zjapi nedovrsena, bezikakvih detalja, a bas to je ono sto taj automobil cini  prepoznatljivim. Zato sam u Photoshopu napravio sve sto sam mislio da mu je potrebno (farove, znacke, hladnjak) i uz to maknuo preveliki tampo po vratima a zato pofarbao plasticne nosace na krovu u crno.

http://wwwu.edu.uni-klu.ac.at/spismest/pics/mbox_saveiro1.jpg

http://wwwu.edu.uni-klu.ac.at/spismest/pics/mbox_saveiro2.jpg

http://wwwu.edu.uni-klu.ac.at/spismest/pics/mbox_saveiro3.jpg

Da, to bi bilo puno bolje...

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
69888 « Odgovori #72 : 08 Studeni 2011 07:36 »
Citat:
08.11.2011. 15:29 isporcic napisao-la je:

Da, to bi bilo puno bolje...

Da je matchbox nastavio kako je poceo, saveiro bi sigurno dosao u ovakvom izdanju, mozda bez crnih nosaca na krovu, ali to nije velik problem.

Offline delta

• Senior member
(Nema naslova)
69969 « Odgovori #73 : 08 Studeni 2011 15:57 »
I ja sam ga nabavio skoro, i ista stvar mi je zasmetala.
Mislio sam da iscrtam farove, ali masku teško da mogu srediti. A decali su katastrofalni.
Za sada ću ostaviti ovako kako je.
Inače, model ima potencijal, pa se nadam da će u budućnosti izaći neka verzija bez decala ali sa detaljnijom maskom.
na plin se kuva,
na naftu se greje,
a na benzin se vozi...

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
69973 « Odgovori #74 : 08 Studeni 2011 16:40 »
Citat:
08.11.2011. 23:57 delta napisao-la je:
I ja sam ga nabavio skoro, i ista stvar mi je zasmetala.
Mislio sam da iscrtam farove, ali masku teško da mogu srediti. A decali su katastrofalni.
Za sada ću ostaviti ovako kako je.
Inače, model ima potencijal, pa se nadam da će u budućnosti izaći neka verzija bez decala ali sa detaljnijom maskom.

Ne zelim ti kvariti raspolozenje i veselje sljedecoj verziji, ali evo, ovako ce izgledati: