9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Majorette  (Posjeta: 59530 )

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
45356 « Odgovori #15 : 08 Prosinac 2010 12:21 »
Citat:
08.12.2010. 20:05 gizmo napisao-la je:

peugeota još nisam nabavio, a ovaj stari mercedes je bio strašno povozan za igranje zbog svojih amortizera i to za razliku od matchboxa (koje isto volim) me kod nekih majorette oduševljavalo i dan danas obožavam.

Majorette je odlican za Mercedese.

Evo jos nekoliko:

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
45357 « Odgovori #16 : 08 Prosinac 2010 12:29 »
Citat:
08.12.2010. 20:21 delta napisao-la je:

Posebno me je privukao sistem amortizacije na majo-modelima, koji je bio dosta bolji od mbx-ovog. U igri, (a svi smo se igrali autićima) nije dozvoljavao da točak češe karoseriju, što se dešavalo kod nekih drugih proizvođača.

To je valjda jedan od majbitnijih argumenata za Majorette autice, pa jos i danas velik broj modela ima amortizaciju.

poseban kuriozitet, tri nova terenca, Peugeot 4007, citroen C-Crosser i Mitsubishi Outlander nemaju amortizere.

Offline delta

• Senior member
(Nema naslova)
45358 « Odgovori #17 : 08 Prosinac 2010 12:36 »
Citat:
08.12.2010. 20:29 siniweb napisao-la je:

To je valjda jedan od majbitnijih argumenata za Majorette autice, pa jos i danas velik broj modela ima amortizaciju.

poseban kuriozitet, tri nova terenca, Peugeot 4007, citroen C-Crosser i Mitsubishi Outlander nemaju amortizere.

Već se primećuje smanjenje troškova.
Žao mi je zbog tih stvari. Imali su ranije prednju masku izvučenu od enterijera, farove od stakla, zadnja svetla posebna, branike takođe...
Danas sve ide iz jednog dela, ali su mi opet simpatični, i jako ih volim.
na plin se kuva,
na naftu se greje,
a na benzin se vozi...

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
(Nema naslova)
45359 « Odgovori #18 : 08 Prosinac 2010 13:53 »
Evo da i ja napišem par riječi po drugi put, nakon što je već pripremljeni tekst nakon sat vremena pisanja, mojom nepažnjom otišao u vjetar.  :okreceoci:
Majorette autići su mi posebno dragi jer su osamdesetih uz Matchboxove Superfaste ponajviše obilježili moje djetinjstvo. Ne sjećam ih s puno jer nažalost niti jedan nije uspio u originalu  preživjeti do današnjeg dana. U memoriji ih imam samo šest i to su redom: crni Lamborghini Countach s vatrom na haubi (kako eighties!  :smile2: ), bijeli BMW 733 s konjem na haubi (komedija!), Simca 1100 (ne sjećam se dobro boje), zeleni Passat ili Toyota karavan (s 4WD natpisom na boku), Toyota Pick –up (crvena s nekakvom kutijom u otvorenom tovarnom prostoru) koju sam pofarbao u zelenu i zaluđen big foot manijom iz američkih filmova još više povisio, te Chevy Blazer. Sjećam se da sam oduvijek želio imati i kamion za prijevoz autića, ali njega nažalost nikada nisam dobio.
Zahvaljujući nekolicini kolega s foruma, Lamba, BMW-a i Simcu sam nabavio, a ostale se, moram priznati nisam niti trudio tražiti, mada bih jednom volio naći možda još i Toyotu, ali čisto iz tih sentimentalnih razloga.
Danas, uz ova tri nabrojena Majorettea u kolekciji ih imam još nekoliko poput Bank security kombija, Benne carriere Dampera, Ferrarija 288 GTO, Citroena Acadienne, Fiata 127 s psom, Alfe 75 i Giuliettu. Alfe i Fiata bih izdvojio kao najdraže, ali također bih skrenuo pažnju na još nekoliko starijih Majorettea koje bih rado volio imati u kolekciji i koje intenzivno tražim: Panther Bertonea, plavog Jaguara E-Typea, Matru Simcu 670, BMW-a 3.0 CSi, Porschea 908, Citroena SM i nedavnog Zedovog super ulova Ferrarija LM.
Također, kao jedan od najdražih detalja na malim autićima moram izdvojiti i meni prelijepe Majoretteove trokrake kotače i upravo ta varijanta je uvjet za ove gore koje tražim, ukoliko je moguća, posebice na Jaguaru, Matri i SM-u.

Evo i slika mojih najdražih Majorettea..

"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline He-Man

• Senior member
(Nema naslova)
45362 « Odgovori #19 : 08 Prosinac 2010 15:25 »
No. 203 FIAT 127 (1972 -1978.)

No. 210 Peugeot 205 CTI (1988.)

No. 211 Ferrari GTO (1987 - 1990.)

No. 213 Mercedes 350 SL (1979.)

No. 213 Mercedes Fourragère (1983 - 1986.)

Postoji 10 vrst ljudi... oni koji poznaju binarni sustav i oni koji ga ne poznaju.

Offline He-Man

• Senior member
(Nema naslova)
45368 « Odgovori #20 : 08 Prosinac 2010 16:45 »
No. 215 Mercedes Unimog Transpalette (1979 - 1982.)

No. 216 Toyota Lite Ace (1983 - 1984.)

No. 217 Ford Thunderbird (1987 - 1988.)

No. 218 Mercedes Benne à Ordures (1979 - 1981.)

No. 220 Volvo 245d (1980.)

No. 224 Mercedes Unimog (1980.)

No. 224 Mercedes Unimog chasse-neige (1979.)

Postoji 10 vrst ljudi... oni koji poznaju binarni sustav i oni koji ga ne poznaju.

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
45373 « Odgovori #21 : 08 Prosinac 2010 17:34 »
Uuu, da. To je to ekipa, ovo se fino zahuktalo sad i stvarno vidim da imate vrlo dobar ukus modela.

Crveni Thunderbird je vrlo lijep model, ja se sjecam samo plavih sa zutimili crvenim interijerom, ili nekog zuto-crvenog, trkaceg.

Majorette 3-spoke kotacici su mi ostali u pamcenju sa Matra Simca Bagheere. To je jedan od modela koji je takodjer ostao u mojem sjecanju iz djetinjstva, postoji jos uvijek, ali u dosta drugacijem izgledu nego original.

Vidim He-Man stavio si dosta Unimoga, na primjer to je jedno vozilo koje iamm samo u nekom sugavom zguljenom stanju, jr nisam dobro obracao paznju na njega pri dosadasnjim kupnjama. od sada cu tocnije gledati da ubodem bas taj model.

Offline Aljo_69

• Senior member
(Nema naslova)
45374 « Odgovori #22 : 08 Prosinac 2010 18:01 »
Imam i ja jednog  :smile: Inace, kao klinac sam se igrao uvijek autićima sa susjedom i to su bili uglavnom majorette modeli. Sječam ih se podosta, neki od najdražih su mi bili onaj avisov kombi (stari mi je radio u avisu), onda oker bmw (ne sjećam se točno koji je bio, mislim neka trica da je u điru), ferrari testarosa, žuti diablo sa širokim kotačima,... Ali jedan je najstariji, i jednio sam njega uspio i sačuvati. Moj prvi autić, dobio ga sa manje od godinu dana.

Pontiac Fiero

Racing! Because golf, football, and baseball only require one ball.
MODELI NA PRODAJU -->;http://s232.photobucket.com/user/aljo_69/library/Prodaja?sort=6&page=1

Offline shelby427

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
45377 « Odgovori #23 : 08 Prosinac 2010 21:14 »
s razlogom najdraži

Offline gizmo

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
45383 « Odgovori #24 : 08 Prosinac 2010 23:39 »
Citat:
09.12.2010. 01:34 siniweb napisao-la je:
Uuu, da. To je to ekipa, ovo se fino zahuktalo sad i stvarno vidim da imate vrlo dobar ukus modela.

Crveni Thunderbird je vrlo lijep model, ja se sjecam samo plavih sa zutimili crvenim interijerom, ili nekog zuto-crvenog, trkaceg.

A šta kažete na ovoga, također strašna amortizacija, otvaranje vrata, kuka za vuču kojekakvih prikolica

(Slika uklonjena.)

(Slika uklonjena.)

(Slika uklonjena.)

(Slika uklonjena.)

MA 18-najstice SU NULA PREMA OVIM

Offline guybrush

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
45390 « Odgovori #25 : 09 Prosinac 2010 04:13 »
Odlična tema.
Majorette autići su mi ko klincu uvijek bili najdraži za igru, uglavnom zbog odličnih amortizera i simpatičnih samih modela. A i sad su mi još uvijek nekako najdraži od svih 1:6x proizvođača, makar su praktički nažalost propali.
Jednostavno mi imaju taj neki poseban šarm, kombinacija igračke, atraktivnih modela auta, robusnosti i nostalgije. Pogotovo stariji modeli.
Evo nekoliko meni najdražih autića, neki od njih su sačuvani iz djetinjstva, kao što se vidi po njima.  :smile:

Moja kolekcija > [l]http://s200.photobucket.com/albums/aa320/Guybrushr/Diecast/[/l]
potpisimg/guybrush.jpg

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
45391 « Odgovori #26 : 09 Prosinac 2010 04:16 »
Takodjer nov u Majorette ponudi je Citroen C5.
Moram dodati da je Majorette za Leona i C5 ponovno otkrio svoje stare vrline - otvaranja, amortizere i - prednje farove od plastike.

Evo i tog novogm modela ovaj puta u zajednickoj fotki sa Norevovim C5:

u pogledu svih relacija ulozeno-dobiveno, zaista ne znam ocijeniti koji model vise vrijedi svoje cijene.

Mislim da je ovo velik korak naprijed za Majorette.

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
45392 « Odgovori #27 : 09 Prosinac 2010 04:19 »
Citat:
09.12.2010. 12:13 guybrush napisao-la je:
Odlična tema.
Majorette autići su mi ko klincu uvijek bili najdraži za igru, uglavnom zbog odličnih amortizera i simpatičnih samih modela. A i sad su mi još uvijek nekako najdraži od svih 1:6x proizvođača, makar su praktički nažalost propali.
Jednostavno mi imaju taj neki poseban šarm, kombinacija igračke, atraktivnih modela auta, robusnosti i nostalgije. Pogotovo stariji modeli.
Evo nekoliko meni najdražih autića, neki od njih su sačuvani iz djetinjstva, kao što se vidi po njima.  :smile:

Kako propali? Pa preuzela ih je Simba-Dickie grupa, a majorette je najavio dosta novih modela. Nada se da je najgore za njih proslo, te da ce ih biti jos dugo dugo. Tesko je zamisliti da vise ne postoji Majorette u ducanima.

Offline guybrush

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
45393 « Odgovori #28 : 09 Prosinac 2010 04:24 »
Citat:
09.12.2010. 12:19 siniweb napisao-la je:

Kako propali? Pa preuzela ih je Simba-Dickie grupa, a majorette je najavio dosta novih modela. Nada se da je najgore za njih proslo, te da ce ih biti jos dugo dugo. Tesko je zamisliti da vise ne postoji Majorette u ducanima.

Firma koja na tržište izbaci par autića godišnje po mojem mišljenju je sve samo ne propala. Možda ne u konkretnom smislu, ali gledano u usporedbi sa drugim firmama koje rade autiće i izbacuju nove modele, Majorette mi djeluje nešto kao preživljavanje na rubu opstanka.
Nadam se da će im bolje krenuti i da ćemo vidjeti još puno novih njihovih modela, jer bi  bila šteta kad bi se skroz ugasili.
Moja kolekcija > [l]http://s200.photobucket.com/albums/aa320/Guybrushr/Diecast/[/l]
potpisimg/guybrush.jpg

Offline delta

• Senior member
(Nema naslova)
45395 « Odgovori #29 : 09 Prosinac 2010 05:33 »
Citat:
09.12.2010. 12:16 siniweb napisao-la je:
Takodjer nov u Majorette ponudi je Citroen C5.
Moram dodati da je Majorette za Leona i C5 ponovno otkrio svoje stare vrline - otvaranja, amortizere i - prednje farove od plastike.

Evo i tog novogm modela ovaj puta u zajednickoj fotki sa Norevovim C5:

http://wwwu.edu.uni-klu.ac.at/spismest/pics/majorette_c51.jpg

http://wwwu.edu.uni-klu.ac.at/spismest/pics/majorette_c52.jpg

http://wwwu.edu.uni-klu.ac.at/spismest/pics/majorette_c53.jpg

http://wwwu.edu.uni-klu.ac.at/spismest/pics/majorette_c54.jpg

http://wwwu.edu.uni-klu.ac.at/spismest/pics/majorette_c55.jpg

u pogledu svih relacija ulozeno-dobiveno, zaista ne znam ocijeniti koji model vise vrijedi svoje cijene.

Mislim da je ovo velik korak naprijed za Majorette.

Mala je razlika. Najveći jaz između ova dva modela čine felne na norevu. Inače, računajući uloženo-dobijeno, odlični su.
na plin se kuva,
na naftu se greje,
a na benzin se vozi...