9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Majorette  (Posjeta: 65280 )

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
Majorette
45282 « : 07 Prosinac 2010 04:06 »
Vrijeme je da se posveti ovom velikom francuskom proizvodjacu vlastita tema.

Potaknut nabavkom aktualinih Majoretteovih modela, odlucio sam da ubacim slike istih, te da animiram kolege da postavljate slike vama trenutacno najmilijih ili najkurioznijih Majorette autica.

Skoro svi smo ih imali, skoro svi ih imamo i svi imamo neko misljenje o njima, pa ce diskusije ovoj marki biti dobrodosle. Dakle, moze u ovu temi ici sve, od rail route autica kakvime se mogu pohvaliti ivan, delta ili zed, do najsvjezijih modela, koje mozemo kupiti u lokalnom supermarketu, sve sto nas zanima i sve sto na se svidja / ne svidja na majoretteovim auticima u 3-inch velicini.

Isto namjeravam pokrenuti (a moze i neko drugi) i o ostalim na nasim prostorima nabavljivim modelima, jer se ne slazem da su nasa lokalna trzista zakinuta ili da je sve sto s eu diuvcanima moze nabaviti bezveze, a ako je bezveze, o tome se moze diskutirati.

Offline big zed

• Global Moderator
  • Senior member
(Nema naslova)
45284 « Odgovori #1 : 07 Prosinac 2010 04:15 »
kad smo kod majorettea pitanje - koja je adresa za majorette forum vidim da se spominje na mcch-u pa me zanima jer nisam još našao

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
Seat Leon Cupra
45286 « Odgovori #2 : 07 Prosinac 2010 04:18 »
Seat u malom mjerilu nije cesta pojava. da nije bilo jake spanjolske industrije autica iz 70-ih i 80-ih godina, skoro da ne bi bilo niti jednog Seata kojem bismo se divili. Tako je Majorette usprkos svojim financijskim problemima probio led i napravio, doduse danas na pola VW ali ipak prepoznatljiv i atraktivan Seat Leon, koji usprkos svojoj svrsi sluzenja djecjoj igri, upada u prvi plan atraktivnijih 3-inch i 1:64 modela 2010 godine.

vec sam sistem otvaranja vrata, koja u otvorenom stanju podsjecaju na pravi automobil (sto obicno nije slucaj ni kod skupljih modela), je razlog da s espomene ovaj definitivno uspio model. Cak mu i kotacici dobro pasu, jer i sam Seat nudi nekoliko varijanti 5-spoke felgi.

Ova godina je takodjer i zato tako posebna, jer je Seat nagradjen sa dva autica u malom mjerilu, Ibiza Cupra i Leon CUpra. Ibiza je Guisvalov proizvod, koji je znak zivota ove firme nakon dugo godina vegetiranja. a kao slag na torticu, ta dva modela su p mjerilu tu negdje, svarno dobro stoje jedan uz drugi.

Offline delta

• Senior member
(Nema naslova)
45295 « Odgovori #3 : 07 Prosinac 2010 05:57 »
 :crvenausta:

Sviđa mi se tema. Jako sam vezan za majorette, pošto su nama, na ovim prostorima, bili dostupni, a opet, lepo urađeni.
Ne mogu da se uključim u diskusiju o seatu, pošto ga još nemam. Po slikama bih rekao da je jako dobro urađen, pa se nadam da će se naći u mojoj kolekciji uskoro, nakon čega bih imao određenije mišljenje o modelu.
Da ne skrećem sa teme. Neka se malo zagreje priča, pa da ubacim neki od mojih ljubimaca.
na plin se kuva,
na naftu se greje,
a na benzin se vozi...

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
45299 « Odgovori #4 : 07 Prosinac 2010 06:45 »
Citat:
07.12.2010. 12:06 siniweb napisao-la je:
Vrijeme je da se posveti ovom velikom francuskom proizvodjacu vlastita tema.

Potaknut nabavkom aktualinih Majoretteovih modela, odlucio sam da ubacim slike istih, te da animiram kolege da postavljate slike vama trenutacno najmilijih ili najkurioznijih Majorette autica.

Skoro svi smo ih imali, skoro svi ih imamo i svi imamo neko misljenje o njima, pa ce diskusije ovoj marki biti dobrodosle. Dakle, moze u ovu temi ici sve, od rail route autica kakvime se mogu pohvaliti ivan, delta ili zed, do najsvjezijih modela, koje mozemo kupiti u lokalnom supermarketu, sve sto nas zanima i sve sto na se svidja / ne svidja na majoretteovim auticima u 3-inch velicini.

Isto namjeravam pokrenuti (a moze i neko drugi) i o ostalim na nasim prostorima nabavljivim modelima, jer se ne slazem da su nasa lokalna trzista zakinuta ili da je sve sto s eu diuvcanima moze nabaviti bezveze, a ako je bezveze, o tome se moze diskutirati.

Odlično, ja ću poslikati meni najdraže :crvenausta:

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
45300 « Odgovori #5 : 07 Prosinac 2010 07:31 »
Citat:
07.12.2010. 13:57 delta napisao-la je:
 :crvenausta:

Sviđa mi se tema. Jako sam vezan za majorette, pošto su nama, na ovim prostorima, bili dostupni, a opet, lepo urađeni.
Ne mogu da se uključim u diskusiju o seatu, pošto ga još nemam. Po slikama bih rekao da je jako dobro urađen, pa se nadam da će se naći u mojoj kolekciji uskoro, nakon čega bih imao određenije mišljenje o modelu.
Da ne skrećem sa teme. Neka se malo zagreje priča, pa da ubacim neki od mojih ljubimaca.

Nema veze diskusija sa Seatom, sve o Majorette (naravno samo autici, o zenskama u cavrljanje).

Offline shelby427

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
45315 « Odgovori #6 : 07 Prosinac 2010 15:37 »
Citat:
07.12.2010. 12:18 siniweb napisao-la je:
(Slika uklonjena.)

odlični su, ono što znam je da trebam obadva! :tuzan:

Offline delta

• Senior member
(Nema naslova)
45317 « Odgovori #7 : 07 Prosinac 2010 15:44 »
Ja danas uđem i interex i vidim stigla nova kutija majorette-a. Proradi onaj dečiji osećaj, počnem da preturam po gomili, ne bih li našao seata, kad ono ćorak.
Uzmem jedan kangoo, čisto da mi one unezverene devojke koje rade ne bi prebacile kako sam džabe kopao po igračkama pola sata.
Kangoo sivi. Lepo izgleda, ali zanimljiva stvar je što mu je kuka pozadi uklonjena. Malo nespretno, ali "fabrički". Skalpelom.
Tako sam mogao i ja da uradim. Možda i lepše.
na plin se kuva,
na naftu se greje,
a na benzin se vozi...

Offline Tom

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
45339 « Odgovori #8 : 08 Prosinac 2010 08:33 »
Citat:
07.12.2010. 12:18 siniweb napisao-la je:
Seat u malom mjerilu nije cesta pojava. da nije bilo jake spanjolske industrije autica iz 70-ih i 80-ih godina, skoro da ne bi bilo niti jednog Seata kojem bismo se divili. Tako je Majorette usprkos svojim financijskim problemima probio led i napravio, doduse danas na pola VW ali ipak prepoznatljiv i atraktivan Seat Leon, koji usprkos svojoj svrsi sluzenja djecjoj igri, upada u prvi plan atraktivnijih 3-inch i 1:64 modela 2010 godine.

http://wwwu.edu.uni-klu.ac.at/spismest/pics/majorette_leon1.jpg
http://wwwu.edu.uni-klu.ac.at/spismest/pics/majorette_leon2.jpg

vec sam sistem otvaranja vrata, koja u otvorenom stanju podsjecaju na pravi automobil (sto obicno nije slucaj ni kod skupljih modela), je razlog da s espomene ovaj definitivno uspio model. Cak mu i kotacici dobro pasu, jer i sam Seat nudi nekoliko varijanti 5-spoke felgi.

Ova godina je takodjer i zato tako posebna, jer je Seat nagradjen sa dva autica u malom mjerilu, Ibiza Cupra i Leon CUpra. Ibiza je Guisvalov proizvod, koji je znak zivota ove firme nakon dugo godina vegetiranja. a kao slag na torticu, ta dva modela su p mjerilu tu negdje, svarno dobro stoje jedan uz drugi.

http://wwwu.edu.uni-klu.ac.at/spismest/pics/majorette_leon3.jpg
http://wwwu.edu.uni-klu.ac.at/spismest/pics/majorette_leon4.jpg

:oci: Ja bih obadva! Samo ko zna kad će to doći do nas...

I naravno, pohvala za temu...

Offline He-Man

• Senior member
(Nema naslova)
45345 « Odgovori #9 : 08 Prosinac 2010 10:30 »
Bravo, Sini, za temu. I hvala!

Marka koja je obilježila djetinjstva nas, malo starijih godišta. Meni jedna od najdražih. Ako ne i najdraža. To je stvarno teško reći. Ali, uz Matchbox, Lone Star/Impy, pa i Efsi, svakako :-))

Postavio bih par linkova, kojima se najčešće služim kad je Majorette u pitanju:

http://www.majocollector.com/
http://genieminiature.com/Majo.htm
http://www.flickr.com/groups/majorette/discuss/72157622041978061/
http://passion-majorette.forumactif.com/
Postoji 10 vrst ljudi... oni koji poznaju binarni sustav i oni koji ga ne poznaju.

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
45348 « Odgovori #10 : 08 Prosinac 2010 11:34 »
Hvala za dosadasnji input narode, ali zivnite malo, znam da volite majorette autice, zato sigurno nije tesko ubaciti koju fotku i navesti koji model.

Necu valjda samo ja postavljati slike i objasnjavati koji mi je majorette poseban i zasto mi je takav?

Offline gizmo

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
45350 « Odgovori #11 : 08 Prosinac 2010 11:52 »
Citat:
08.12.2010. 19:34 siniweb napisao-la je:
Hvala za dosadasnji input narode, ali zivnite malo, znam da volite majorette autice, zato sigurno nije tesko ubaciti koju fotku i navesti koji model.

Necu valjda samo ja postavljati slike i objasnjavati koji mi je majorette poseban i zasto mi je takav?

Pa prijatelju ja postavljam slike kad god nabavim koji, jedino baš nisam vičan pisanju.
Ovaj mi je među zadnjima osvježio dan

a među mojim najdražim su

drugi kolege ih imaju više, ja samo 115 komada za sada
 :flag_french:  :palac:   :flag_french:

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
45352 « Odgovori #12 : 08 Prosinac 2010 12:01 »
Fino, zato sam i otvorio majorette temu, da su svi ili bar vecina majorette autica pod jednom temom, a u kolekcije lako ubacis ponovo, tako i onako je uvijek isti link za istu sliku.

Majorette je izbacio velik broj modela, od novijih mi je vrlo odbar Peugeot 407, koji sa 10-spoke kotacima izgleda izvanredno.

A od starijih, e ovaj mercedes 190E je kroz djetinjstvo bio jedan od meni najdrazih modela.

Offline gizmo

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
45354 « Odgovori #13 : 08 Prosinac 2010 12:05 »
Citat:
08.12.2010. 20:01 siniweb napisao-la je:
Fino, zato sam i otvorio majorette temu, da su svi ili bar vecina majorette autica pod jednom temom, a u kolekcije lako ubacis ponovo, tako i onako je uvijek isti link za istu sliku.

Majorette je izbacio velik broj modela, od novijih mi je vrlo odbar Peugeot 407, koji sa 10-spoke kotacima izgleda izvanredno.

A od starijih, e ovaj mercedes 190E je kroz djetinjstvo bio jedan od meni najdrazih modela.

peugeota još nisam nabavio, a ovaj stari mercedes je bio strašno povozan za igranje zbog svojih amortizera i to za razliku od matchboxa (koje isto volim) me kod nekih majorette oduševljavalo i dan danas obožavam.

Offline delta

• Senior member
(Nema naslova)
45355 « Odgovori #14 : 08 Prosinac 2010 12:21 »
Evo jedan meni omiljen. Vidi se da je zamišljen kao igračka, ali im se "omaklo", i napravili su jedan od najlepših modela.

Ima dobro pogođenu liniju, otvara haubu ispod koje se šepuri V6, enterijer u dve boje, a ponuda boja kojom je obojena karoserija je takođe slična bojama u kojima se prava 604-ka pojavila.

Drugi meni omiljen model je malo ređi u 1:1, tako da ne mogu da ga poređenjem ocenim, ali vođen dečijom maštom, stekao sam utisak o njemu kao o nekom vrlo moćnom autu.

Fascinirala me je ta jednostavna a sportska linija, tri sedišta u redu, takođe dvobojni enterijer, kofer u prtljažniku koji se otvara, maska hladnjaka koja nije deo kalupa već je posebno napravljena...
Posebno me je privukao sistem amortizacije na majo-modelima, koji je bio dosta bolji od mbx-ovog. U igri, (a svi smo se igrali autićima) nije dozvoljavao da točak češe karoseriju, što se dešavalo kod nekih drugih proizvođača. Možda najgori sistem je imao corgi ili husky, koji bi posle nekog vremena popustio ili jednostavno pukao, ali to ćemo u nekoj drugoj temi.
Toliko za sada.
na plin se kuva,
na naftu se greje,
a na benzin se vozi...