9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Mercedes-Benz 190 E 2.3-16  (Posjeta: 931 )

Offline Aljo_69

• Senior member
Mercedes-Benz 190 E 2.3-16
38929 « : 29 Lipanj 2010 12:03 »
Stigao mi je model, vozača kojem se divim iz dana u dan, pregledavajući razne snimke i priče. Uvijek mi ostaje žal što ga nikada nisam mogao gledati u živo i što je prerano otišao, a imao je jako puno toga još za pokazati, i upisati se u mnoge priče autosporta... Ali dobro, nećemo sad o ružnim i tužnim stvarima...

Ukratko pričica ide ovako. 12.3.1984 godine, na novo otvorenoj trkačoj stazi Nurburgring održana je utrka 190-ki sa 2.3 16V motorom, koji je pretstavljen par mjeseci ranije. Auto se jako malo razlikovao od cestovnog, a neke od razlika su bile što je imao roll-bar, bio je 15 mm niži, imao sportske gume, drugačiji auspuh,... Tu su se našla sva velika imena poput: Stirling Moss, Sir Jack Brabham, Phil Hill, John Surtees, Denny Hulme, Niki Lauda, Alan Jones, Keke Rosberg, Alain Prost,.... ali ipak, ispred svih njih stigao je na cilj i pobjedio Ayrton Senna, vozač koji je 2 mjeseca ranije imao i svoj debi u F1.... Već tada je pokazao koliko je dobar, i da ne respektira nikog. Poznat je i njegov citat nakon te utrke koji glasi: ''Now I know I can do it''.  8)  :king:  

evo video sa scenama i još malo priče:
[flash(425,350)]http://www.youtube.com/v/kUPXtXzjAQg[/flash]

A sada i malo o samom modelu. Ja nemam niti jednu zamjerku, prekrasno napravljen, sva otvaranja, boja odlična, bez i najmanje greškice, prednja svjetla jako dobro napravljena, vidi se "dubina" i kutovi (reljef) unutar svjetala, kotači odlični (jednino moram malo provjeriti širinu guma, čine mi se malo uske). I najmanji detalji su vrlo vjerno i u točnoj razmjeri napravljeni. Unutrašnjost me oduževila, sve je tu, na sklopkama za paljenje ventilatora hlađenja i grijanja se točno vidi plava i crvena traka, drvo oko mjenjača, jako vjerne kopče na prekrasnim sjedalima, i sve ostale sitnice su tu... Motor također, vrlo vjerno napravljen, sa svim detaljima koji tu trebaju biti.

Evo i malo slika pa i sami ocjenite kakav je...  :D

VELIKO HVALA CURI NA POKLONU ZA ROĐENDAN!!  :smile:  :crvenausta:
Racing! Because golf, football, and baseball only require one ball.
MODELI NA PRODAJU -->;http://s232.photobucket.com/user/aljo_69/library/Prodaja?sort=6&page=1

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
(Nema naslova)
38932 « Odgovori #1 : 29 Lipanj 2010 12:43 »
Odličan model aljo! Sve oduševljava, kako odabir konkretnog modela, tako i njegova izvedba. Posebno me fasciniraju prednja svjetla koja su fantastična kao i interijer. Autoart na razini!  :palac:
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline Aljo_69

• Senior member
(Nema naslova)
38934 « Odgovori #2 : 29 Lipanj 2010 13:15 »
Citat:
29.06.2010. 21:43 Disco Volante napisao-la je:
Odličan model aljo! Sve oduševljava, kako odabir konkretnog modela, tako i njegova izvedba. Posebno me fasciniraju prednja svjetla koja su fantastična kao i interijer. Autoart na razini!  :palac:

slažem se, a već sam i napisao da me iste stvari oduševljavaju. svjetla sam odma primjetio, čim sam ga izvadio iz kutije oduševila su me. a isto tako je bilo i koji trenutak kad sam zavirio unutra, svaki mali prekidač je na svom mjestu.
Racing! Because golf, football, and baseball only require one ball.
MODELI NA PRODAJU -->;http://s232.photobucket.com/user/aljo_69/library/Prodaja?sort=6&page=1

Offline strigster

• Nov na forumu
Odg: Mercedes-Benz 190 E 2.3-16
164326 « Odgovori #3 : 18 Prosinac 2016 10:19 »
AUTOart baš je pogodio s tim modelom...10/10