9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Cararama (Hongwell)  (Posjeta: 22924 )

Offline brum

• Senior member
(Nema naslova)
34625 « Odgovori #60 : 21 Siječanj 2010 13:15 »
Citat:
21.01.2010. 17:42 siniweb napisao-la je:
Jedan od modela mkoji zaboravih prikazati je Hongwell-ova Lancia Delta. Prodaje se u Italiji kao Motorama.

Na fotkama Lancia Ypsilon, koja po livreji odlicno pase uz Novu Deltu:

Lijevo Lancia Ypsilon, desno Lancia Delta
(Slika uklonjena.)

Lijevo Lancia Delta, desno Lancia Ypsilon
(Slika uklonjena.)

Osim nekih sitnijih i lako preradivih nedostataka u unutrasnjosti (bijela boja na unurasnoj strani kod retrovizora, npr.), mi se ovaj model Lancia Delte cini izvanrednim. Inace spletom okolnosti taj automobil imam u tri varijante u 1:43, druga dva su Mondo motors, ali kao i kod vecine drugih modela, Hongwell dobija ovaj duel na osnovu retrovizora, Antene, kotaca i unutrasnjosti, koji je kod ovog modela dosta detaljan za svoju cijenu.

Oba su mi tako lijepi u 1:1, mogu samo misliti kako ih je lijepo vidjeti na polici zajedno  :suncane:

brum, bruu, bruuum...!

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
34671 « Odgovori #61 : 22 Siječanj 2010 11:46 »
Citat:
21.01.2010. 21:15 brum napisao-la je:

Oba su mi tako lijepi u 1:1, mogu samo misliti kako ih je lijepo vidjeti na polici zajedno  :suncane:

Istina, stvarno idu jako dobro zajedno i stajat ce jednog dana sigurno zajedno na polici.
Drago mi je da se jos uvijek moze prilicno jeftino naci kvalitetnih modela poput Cararama.

Offline DS

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
34673 « Odgovori #62 : 22 Siječanj 2010 12:01 »
...lipo....

ds
Citat:
21.01.2010. 17:42 siniweb napisao-la je:
Jedan od modela mkoji zaboravih prikazati je Hongwell-ova Lancia Delta. Prodaje se u Italiji kao Motorama.

Na fotkama Lancia Ypsilon, koja po livreji odlicno pase uz Novu Deltu:

Lijevo Lancia Ypsilon, desno Lancia Delta
http://wwwu.edu.uni-klu.ac.at/spismest/pics/hongwell_lancias1.jpg

Lijevo Lancia Delta, desno Lancia Ypsilon
http://wwwu.edu.uni-klu.ac.at/spismest/pics/hongwell_lancias2.jpg

Osim nekih sitnijih i lako preradivih nedostataka u unutrasnjosti (bijela boja na unurasnoj strani kod retrovizora, npr.), mi se ovaj model Lancia Delte cini izvanrednim. Inace spletom okolnosti taj automobil imam u tri varijante u 1:43, druga dva su Mondo motors, ali kao i kod vecine drugih modela, Hongwell dobija ovaj duel na osnovu retrovizora, Antene, kotaca i unutrasnjosti, koji je kod ovog modela dosta detaljan za svoju cijenu.

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
38637 « Odgovori #63 : 19 Lipanj 2010 08:51 »
Na nekoj sam austrijskoj pumpi naletio na Cararamine Unimoge u 1/43, u nekoliko boja. Nažalost riječ je o ovom novijem modelu, a ne o klasičnom starijem dizajnu, pa sam nakon određenog premišljanja ipak odustao od kupnje, zaključivši da 10 eura na austrijskoj pumpi znači 5 ili najviše 7 u nekom normalnom dućanu... E sad, samo me zanima, je li tkogod naišao na normalan dućan koji ih drži?
Via Ciro Menotti 322

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
38639 « Odgovori #64 : 19 Lipanj 2010 09:04 »
Citat:
19.06.2010. 17:51 dmj napisao-la je:
Na nekoj sam austrijskoj pumpi naletio na Cararamine Unimoge u 1/43, u nekoliko boja. Nažalost riječ je o ovom novijem modelu, a ne o klasičnom starijem dizajnu, pa sam nakon određenog premišljanja ipak odustao od kupnje, zaključivši da 10 eura na austrijskoj pumpi znači 5 ili najviše 7 u nekom normalnom dućanu... E sad, samo me zanima, je li tkogod naišao na normalan dućan koji ih drži?

U austrijskim ducanima Cararame skoro uopce nema.

Offline delta

• Senior member
(Nema naslova)
38648 « Odgovori #65 : 19 Lipanj 2010 13:10 »
Citat:
19.06.2010. 18:04 siniweb napisao-la je:

U austrijskim ducanima Cararame skoro uopce nema.

Ja sam u Hilpertu video samo jedan model cararame, willys jeep, iz II Svetskog rata, sa kompletnom opremom (lopatama, mitraljezima...).
Koštao je nekih 5 eura.
na plin se kuva,
na naftu se greje,
a na benzin se vozi...

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
38653 « Odgovori #66 : 19 Lipanj 2010 15:29 »
Citat:
19.06.2010. 22:10 delta napisao-la je:

Ja sam u Hilpertu video samo jedan model cararame, willys jeep, iz II Svetskog rata, sa kompletnom opremom (lopatama, mitraljezima...).
Koštao je nekih 5 eura.

Hilpert i Kober vjerojatno narucuju u malim kolicinama iz njemacke, ali po provincijama gdje nema takvih specijaliziranih klasicnih ducana, nego samo velikih supermarketa sa odjelima za igracke ili toys r us, ponuda Cararama je gotovo nepostojeca. Da nema posjeta Sloveniji i Italiji, ja ne bi vidio ni C od Cararame.

Offline Tom

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
38662 « Odgovori #67 : 20 Lipanj 2010 09:19 »
Citat:
22.01.2010. 19:46 siniweb napisao-la je:

Istina, stvarno idu jako dobro zajedno i stajat ce jednog dana sigurno zajedno na polici.
Drago mi je da se jos uvijek moze prilicno jeftino naci kvalitetnih modela poput Cararama.

Ako je Cararama ujedno i Motorama, čija je Wellyjeva...? Tu je i Mondomotorsova...

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
38666 « Odgovori #68 : 20 Lipanj 2010 11:29 »
Citat:
20.06.2010. 18:19 tom napisao-la je:

Ako je Cararama ujedno i Motorama, čija je Wellyjeva...? Tu je i Mondomotorsova...

Wellyeva Lancia je jednostavno Wellyeva, jer oni proizvode autice u svim mjerilima i ne prodaju tudje modele pod svojom markom, a Mondo Motors je opet firma za sebe - koja je pocela sa prodajom raznih kineskih modela drugif firmi,l da bi sada obicno izbacivali modele koji se mogu dobiti ekskluzivno pod njihovim imenom.

Offline slave68

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
39349 « Odgovori #69 : 20 Srpanj 2010 14:09 »
Citat:
19.06.2010. 17:51 dmj napisao-la je:

Pre 6 godina kupio sam u Čačku na buvljoj pijaci unimog cararama 1:43 za manje od 5 evra od momka koji ima svoju tezgu sa igračkama i imao je fantastičan izbor cararame u svim razmerama po veoma pristupačnoj ceni

ovaj je isto 1:43, plaćen je 3 evra

a ovaj je 1:72 plaćen je 3 evra, svi su kupljeni kod tog momka na buvljaku u Čačku
VOZI YUGO NE TRAJE DUGO!!!
HLADAN ŠPRICER MAMURLUKE LEČI.

Offline slave68

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
40143 « Odgovori #70 : 19 Kolovoz 2010 11:34 »
Citat:
02.12.2007. 10:44 isporcic napisao-la je:

206 Cararama je vrlo pogrešna linija (mi bi oko Zg rekli spigana), ali 807 Cararama je vrlo dobra :palac:

Ovog 807 imam, jeste lepo urađen ali su mu retrovizori preveliki.

Offline slave68

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
40144 « Odgovori #71 : 19 Kolovoz 2010 12:02 »
Kada smo već kod Hongwella, odnosno Cararame zamolio bih nekog ko je upućen da malo pojasni šta je Cararama, koliko dugo pravi modele i šta znači ovo što viđamo u zadnje vreme Cararama-Carbox, Cararama - Schuco, Motorama i sl. Ja sam prvu Cararamu kupio 2003. i to BMW serije 3 1:72 za skoro 5 evra i bio sam više nego oduševljen njime. Od tada se primećuje ogroman napredak kod Cararame i bez pardona može da stane rame uz rame sa mnogo zvučnijim i 5-10 puta skupljim proizvođačima. Ja u šali kažem da je Cararama sirotinjski Auto Art ili Minichamps. Konkretno Scania r serije u 1:87 Cararama koja u Srbiji košta 4,5 do 5 evra ništa nije lošija od Herpine ali košta 5-6 puta manje. Komotno može da se stavi u Herpinoj kutiji, retko bi ko primetio da nije Herpa. Inače ja imam oko 270 Cararama od 1:24 do 1:87, što je skoro trećina kolekcije. Evo slike po meni dve nabolje urađene Cararame u 1:43 i 1:87 koje ja imam.

Jaguar mk-2 1:43

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
40147 « Odgovori #72 : 19 Kolovoz 2010 13:01 »
Citat:
19.08.2010. 21:02 slave68 napisao-la je:
Kada smo već kod Hongwella, odnosno Cararame zamolio bih nekog ko je upućen da malo pojasni šta je Cararama, koliko dugo pravi modele i šta znači ovo što viđamo u zadnje vreme Cararama-Carbox, Cararama - Schuco, Motorama i sl.

Kao prvo ono najvaznije. Te autice koje mi zovemo Cararama proizvodi Hongwell Toys Ltd. iz kKine (Hong Kong), tako da bi korektno ime proizvodjaca tih modela bilo Hongwell a ne Cararama.

Cararama je Hongwellov brand, marka, pod kojom se modeli firme Hongwell prodaju u vlastitoj reziji.

Hongwell takodjer proizvodi modele po narudzbi - obicno se tu radi o modelima iz Hongwellovog asortimana (osim Abrex i Motorart), ali odredjeni modeli dobijaju ekskluzivne boje ili varijacije.

Hongwellovi modeli se prodaju pod markama drugih firmi, kao Simba-Schuco (Schuco Junior), Abrex (oni maju ekskluzivne kalupe), Motorart (Svedska marka. Saab, volvo itd.), Junior Driver, MacDue (Motorama), Furuta i njima slicni.

Offline slave68

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
40150 « Odgovori #73 : 19 Kolovoz 2010 14:18 »
Citat:
19.08.2010. 22:01 siniweb napisao-la je:

Kao prvo ono najvaznije. Te autice koje mi zovemo Cararama proizvodi Hongwell Toys Ltd. iz kKine (Hong Kong), tako da bi korektno ime proizvodjaca tih modela bilo Hongwell a ne Cararama.

Cararama je Hongwellov brand, marka, pod kojom se modeli firme Hongwell prodaju u vlastitoj reziji.

Hongwell takodjer proizvodi modele po narudzbi - obicno se tu radi o modelima iz Hongwellovog asortimana (osim Abrex i Motorart), ali odredjeni modeli dobijaju ekskluzivne boje ili varijacije.

Hongwellovi modeli se prodaju pod markama drugih firmi, kao Simba-Schuco (Schuco Junior), Abrex (oni maju ekskluzivne kalupe), Motorart (Svedska marka. Saab, volvo itd.), Junior Driver, MacDue (Motorama), Furuta i njima slicni.

Hvala na objašnjenju, da se nije pojavila Cararama tj. Hongwell u zadnjih 7 godina ne bi smo imali šta da kupimo na ovim prostorima.

Offline shadow23

• Nov na forumu
(Nema naslova)
40662 « Odgovori #74 : 02 Rujan 2010 06:50 »
Ja od cararaminog modela imam samo land rover defender 110 i kako vi kažete modeli su za svoju kvalitetu jeftini.. gledao sam originalne felge od landrovera i na cararaminom modelu su iste tako da se mi čini da je to najbolji proizvođać, ako tko zna gdje ima škoda octavia od cararame? molim nek javi.  :miga:

hvala

LP