9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Ferrari 360 Spider 1:18  (Posjeta: 652 )

Offline b12cky

• Vrlo aktivan
Ferrari 360 Spider 1:18
27194 « : 30 Rujan 2009 00:49 »
Dida je doneo mnogo modela za mene, a jedan od posebno meni dragih je i ova Modena Spider. Proizvodjac je Hot Wheels. Kada sam je dobio, stanje nije bilo bas zavidno. Hauba otkinuta i "izgubljena", pokidani oni stitnici iza sedista, zadnja hauba izvitoperena. Dosao je kao model za delove. Medjutim, jako mi se svideo i resih da ga sredim koliko mogu. Napominjem, da je namenjen kao display model, kao i ostali moji modeli, i uglavnom su sva otvaranja na modelima koje izlazem zatvorena, tako da mi nije bilo bitno, da li se sta otvara ili ne.

Idemo redom. Slika pre slanja (negde u garazi u ZG :)).

Prvo sam je kompletno rastavio. zatim oprao u toploj vodi sa sapunom, osusio i ispolirao metalne i plasticne delove. Posto je imao sitnije ogrebotine po staklu, to sam resio poliranjem sa zubnom pastom...odlicna stvar. E, onda su dosli na red stitnici iza sedista. Malo plastike i upaljac i savijaj.

Sada je na red dosla hauba. Posto je nemam, da bi bar napravio neki kalup ili iskoristio tu otkinutu, resio sam da napravim novu. Uzeo sam tanki papir iz skolske sveske (ne moje) i "nalepio" ga na prednji deo Modene. Zatim sa prstima polako prelazio uz ivice gde bi trebala biti hauba i na papiru dobio "kalup" za istu. Makazama sam isekao papir.

Nacrtanu "masku" sam preneo na tanji karton. Karton sa jedne strane je onako masniji, sjajan, sto ce biti dobro kada se bude farbao. Blago ga ismirglao sa strana sto finijim smirgl papirom, malo obradio ivice i evo rezultata.

Jos slika nakon farbanja.

Offline b12cky

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
27290 « Odgovori #1 : 01 Listopad 2009 04:42 »
Evo i ofarbane i "ugradjene" haube