9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Bburago 1/24  (Posjeta: 19639 )

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
3446 « Odgovori #15 : 16 Listopad 2007 00:56 »
Citat:
15.10.2007. 22:40 siniweb napisao-la je:

Nisam nikada vidio te modele bas kao jako autenticne i posebno tocno napravljene replike pravih automobile, nego prije kao divne igracke sa puno funkcionalnih dijelova, kao vratima na otvaranje itd.

Da pocnemo sa nekim favoritima:

Da, da na dedinoj polici su :smile:

Offline nebeski

• Senior member
(Nema naslova)
3449 « Odgovori #16 : 16 Listopad 2007 01:02 »
To all

Kako se zvala ona naša firma prije rata koja je krajem osamdesetih licencno u par godina na tržište bacila Bburagov Renault 14 TL i Fiat 127 u 1/24 razmjeri (imao sam svjetlo plavog Renaulta i žutog Fiata, ali ih je rat rasturio), a proizvodili su i Ritmo Abarth u 1/43 razmjeri?

Sjećam se da su tada ti automobili već izišli iz Bburagovog programa, ali su bili jako cool - Fiatu se otvarala prenja hauba, a Renaultu mislim samo vrata. No, Renault je bio odlično urađen što se oblika karoserije tiče.

Dida imaš li ih na policama?

Volio bih naći sva tri modela ...

Offline shelby427

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
3451 « Odgovori #17 : 16 Listopad 2007 01:05 »
Citat:
16.10.2007. 00:08 siniweb napisao-la je:

Citat:
15.10.2007. 23:54 Bane NS napisao-la je:

Siniweb,

Nemoj vise, pocinjem sliniti  :oci:  :place:  Jedino imam BB512.. Voleo bih imati potpun katalog buragovih modela od nastanka do "kineza". Mogli bismo to ovde i uraditi. Svako fotka sta ima, pa polako.. da sve bude na jednom mestu.
Ja sam mojim starijim buragovim modelima menjao tockove i stavljao prikladne, jer su me nervirali originalni. Da li sam pogresio ili ne.. ne znam.. ali cuvam i originalne, tako da ih mogu u svako doba vratiti.

To bismo mogli napraviti. pa onda da znamo cega je bilo i cega nije. Ja bih rado volio imati jos nekih starijih buraga, ali po evbayu oni puno i previse kostaju.

evo jos par, kad je bal, nek je...

(Slika uklonjena.)

2 siniweb

...a kao on skuplja 1:6x   :smile:  :miga:

a di ti je toyota celica :upitn:

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
3454 « Odgovori #18 : 16 Listopad 2007 01:19 »
Citat:
15.10.2007. 23:54 Bane NS napisao-la je:

Siniweb,

Nemoj vise, pocinjem sliniti  :oci:  :place:  Jedino imam BB512.. Voleo bih imati potpun katalog buragovih modela od nastanka do "kineza". Mogli bismo to ovde i uraditi. Svako fotka sta ima, pa polako.. da sve bude na jednom mestu.
Ja sam mojim starijim buragovim modelima menjao tockove i stavljao prikladne, jer su me nervirali originalni. Da li sam pogresio ili ne.. ne znam.. ali cuvam i originalne, tako da ih mogu u svako doba vratiti.

Da, ja obožavam stari Bburago i fakat ste me dotukli sa ovima. :oci:

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
3460 « Odgovori #19 : 16 Listopad 2007 01:32 »
Citat:
15.10.2007. 23:45 siniweb napisao-la je:

Citat:
15.10.2007. 23:41 Bane NS napisao-la je:

Nisam znao za tu verziju Alpine :upitn:  Ja imam ovu noviju, sa boljim tockovima i sto joj se hauba ne ovara. Vise mi se svidja tvoja verzija i nekako mi se cini da su bolje uradili odnos dimenzija, ili je to zbog ugla fotke!? Ova nova mi se cini previsoka.. ali nisam merio.

Od starijih buraga 1:24 imam Fiata pandu, Mini Metroa, Golfa 1, Nisan Datsuna, Forda eskorta, Alfu 33, Alfu 75,.. Stavicu slike sutra!

Ovo je stara alpina. Jos dok Bburaga nije bilo, taj model se prodavao kao "Martoys". ukupno je manja od nove alpine i to mi se svidja, jer je i pravi auto jako malen.

Od tih 1/24 bburaga koje imas ti ja nemam ni jedan, osim Datsuna.

zato imam jos neke druge:
(Slika uklonjena.)

Koji je ovo auto?

Offline shelby427

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
3463 « Odgovori #20 : 16 Listopad 2007 01:45 »
Citat:
16.10.2007. 09:32 isporcic napisao-la je:

Citat:

Citat:

Nisam znao za tu verziju Alpine :upitn:  Ja imam ovu noviju, sa boljim tockovima i sto joj se hauba ne ovara. Vise mi se svidja tvoja verzija i nekako mi se cini da su bolje uradili odnos dimenzija, ili je to zbog ugla fotke!? Ova nova mi se cini previsoka.. ali nisam merio.

Od starijih buraga 1:24 imam Fiata pandu, Mini Metroa, Golfa 1, Nisan Datsuna, Forda eskorta, Alfu 33, Alfu 75,.. Stavicu slike sutra!

Ovo je stara alpina. Jos dok Bburaga nije bilo, taj model se prodavao kao "Martoys". ukupno je manja od nove alpine i to mi se svidja, jer je i pravi auto jako malen.

(Slika uklonjena.)

Koji je ovo auto?

2 isporcic

jel ti to ozbiljno pitas ili se zajeb....
a da nije mozda stratos

jooooj pa necu ti valjda instrukcije i za talijane morat davat :zao:

HemiCuda

• Gost
(Nema naslova)
3465 « Odgovori #21 : 16 Listopad 2007 02:09 »
Citat:

Citat:

Citat:

(Slika uklonjena.)

Koji je ovo auto?

LANCIA STRATOS???  :upitn:  :upitn:  :upitn:

OOOPS! My bad, nisam osvježio stranicu pa nisam vidio da je netko drugi bio brži...  :crven:

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
3468 « Odgovori #22 : 16 Listopad 2007 02:25 »
Citat:
16.10.2007. 09:45 shelby427 napisao-la je:

Citat:

Citat:

Citat:

Koji je ovo auto?

2 isporcic

a da nije mozda stratos

Ma da, Stratos.
Stavljao sam sliku u listu željenih pa sam htio biti 100% siguran :smile:

Offline shelby427

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
3472 « Odgovori #23 : 16 Listopad 2007 04:49 »
Citat:
16.10.2007. 10:25 isporcic napisao-la je:

Citat:
16.10.2007. 09:45 shelby427 napisao-la je:

Citat:

Citat:

Citat:

Koji je ovo auto?

2 isporcic

a da nije mozda stratos

Ma da, Stratos.
Stavljao sam sliku u listu željenih pa sam htio biti 100% siguran :smile:

2 isporcic

...a je, je sad kao "htio sam bit siguran..." NEZNA, NEZNA :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
3475 « Odgovori #24 : 16 Listopad 2007 06:56 »
Citat:

2 siniweb

...a kao on skuplja 1:6x   :smile:  :miga:

a di ti je toyota celica :upitn:

pa... skupljam te 1:6x. A ovo ostalo, ni ne primjetis kako se toga zna kroz godine skupiti i "cap-carap" evo i 1:24 kolekcije.

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
3476 « Odgovori #25 : 16 Listopad 2007 07:08 »
Citat:
16.10.2007. 09:02 nebeski napisao-la je:

To all

Kako se zvala ona naša firma prije rata koja je krajem osamdesetih licencno u par godina na tržište bacila Bburagov Renault 14 TL i Fiat 127 u 1/24 razmjeri (imao sam svjetlo plavog Renaulta i žutog Fiata, ali ih je rat rasturio), a proizvodili su i Ritmo Abarth u 1/43 razmjeri?

Sjećam se da su tada ti automobili već izišli iz Bburagovog programa, ali su bili jako cool - Fiatu se otvarala prenja hauba, a Renaultu mislim samo vrata. No, Renault je bio odlično urađen što se oblika karoserije tiče.

Firma se zvala (i jos uvek se zove, ali ne proizvodi modele vec distribuira buraga, koliko ja znam)
"MetaloPlastika" iliti "MP-Sabac".
Tog renoa imam cak 3 komada ali su u losem stanju i nameravam napraviti jednog cestitog! Fiata 127 nemam ali bih voleo.
Fiat Ritma u 1:43 imam, ali nisam siguran po cijoj je licenci radjen. Otvaraju mu se vrata! Buragu se, koliko ja znam, u toj razmeri nikada nisu otvarala vrata.. nisam siguran. Pise da je 43ojka, ali mi se cini prevelik, kao da je 1:40!?!
Proizvodili su jos jedan model u 1:43, a to je Mercedes Mampe, kome se takodje otvaraju vrata.
Znaci, znam za ta 4 modela.. ako neko zna jos koji, voleo bih da znam.
E, kad ste takvi.. sve autice nosim sa sobom u grob!

Offline nebeski

• Senior member
(Nema naslova)
3478 « Odgovori #26 : 16 Listopad 2007 07:50 »
Citat:
16.10.2007. 15:08 Bane NS napisao-la je:

Citat:
16.10.2007. 09:02 nebeski napisao-la je:

To all

Firma se zvala (i jos uvek se zove, ali ne proizvodi modele vec distribuira buraga, koliko ja znam)
"MetaloPlastika" iliti "MP-Sabac".
Tog renoa imam cak 3 komada ali su u losem stanju i nameravam napraviti jednog cestitog! Fiata 127 nemam ali bih voleo.
Fiat Ritma u 1:43 imam, ali nisam siguran po cijoj je licenci radjen. Otvaraju mu se vrata! Buragu se, koliko ja znam, u toj razmeri nikada nisu otvarala vrata.. nisam siguran. Pise da je 43ojka, ali mi se cini prevelik, kao da je 1:40!?!
Proizvodili su jos jedan model u 1:43, a to je Mercedes Mampe, kome se takodje otvaraju vrata.
Znaci, znam za ta 4 modela.. ako neko zna jos koji, voleo bih da znam.

Hvala puno, Bane!

Jeste, Metaloplastika (legendarni rukometaši mora da su u slobodno vrijeme pravili autiće, već vidim Mileta Isakovića kako montira vrata, a Veselin Vujović točkove, ha,ha...). Šalu na stranu, sad sam i ja nadošao, sjećam se stiliziranog logo-a MP...a

To je bio ovakav Ritmo:

Mogu pretpostaviti da je licenca Bburaga ili Poliyoysa, ali ipak mi miriše na Bburago. I na ovome se otvaraju vrata.

Ja sam Ritma kupio na Zlatiboru, Renault 14 u Gornjem Milanovcu, a Fiata 127 u Beogradu, na ekskurziji pred kraj 1989. godine. Nažalost, sve sam ih izgubio nekoliko godina kasnije.

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
3495 « Odgovori #27 : 16 Listopad 2007 13:18 »
E, tako, sad cu vam ja dati dokaz da je taj Fiat  Ritmo od Metaloplastike 1:1 isti kao Bburagov model.

Evo mojeg BBuraga, isti takav mi je baka kupila u Nami u Karlovcu negdje 1988, a ja sam ga brze-bolje potrgao, nije izdrzao ni mjesec dana u mom posjedu.

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
3498 « Odgovori #28 : 16 Listopad 2007 16:30 »
Siniweb,

Za Ritma.. nikakav mi to nije dokaz; stavio fotku i napisao nesto.. Slika podvozja bi bila prava stvar! Ma salim se  :crvenausta:  :smile: . Sumnjao sam i ja na Buragovu licencu, ali jedino sto mi se nije uklapalo je otvaranje vrata, jer nisam video Buragovu 43ojku sa otvaranjem bilo cega! Znaci da je onda i "MP-ov"Mercedes njihova licenca!?
E, kad ste takvi.. sve autice nosim sa sobom u grob!

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
3529 « Odgovori #29 : 17 Listopad 2007 09:11 »
Citat:
17.10.2007. 00:30 Bane NS napisao-la je:

Siniweb,

Za Ritma.. nikakav mi to nije dokaz; stavio fotku i napisao nesto.. Slika podvozja bi bila prava stvar! Ma salim se  :crvenausta:  :smile: . Sumnjao sam i ja na Buragovu licencu, ali jedino sto mi se nije uklapalo je otvaranje vrata, jer nisam video Buragovu 43ojku sa otvaranjem bilo cega! Znaci da je onda i "MP-ov"Mercedes njihova licenca!?

Da, i to je vjerojatno bio Bburago. Inace, Fiat Ritmo i Mercedes SLC su jedini Bbuargo modeli sa vratima ili bilo cime na otvaranje u mjerilu 1:43. svi ostali su potpuno zatvoreni.