9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Bburago 1/24  (Posjeta: 20300 )

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
Bburago 1/24
3404 « : 15 Listopad 2007 14:40 »
Nisam nikada vidio te modele bas kao jako autenticne i posebno tocno napravljene replike pravih automobile, nego prije kao divne igracke sa puno funkcionalnih dijelova, kao vratima na otvaranje itd.

Da pocnemo sa nekim favoritima:

Offline Aljo_69

• Senior member
(Nema naslova)
3405 « Odgovori #1 : 15 Listopad 2007 14:42 »
imao sam ih oko 50 komada, ali nažalost zbog nedostatka mijesta morao sam ih se riješiti. neke sam prodao, neke poklonio, neke mijenjao i tako... ali na njima se razvila moja ljubav prema kolekcionarstvu i uvijek ću ih pamtiti.
Racing! Because golf, football, and baseball only require one ball.
MODELI NA PRODAJU -->;http://s232.photobucket.com/user/aljo_69/library/Prodaja?sort=6&page=1

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
3415 « Odgovori #2 : 15 Listopad 2007 15:10 »
Citat:
15.10.2007. 22:42 aljo_69 napisao-la je:

imao sam ih oko 50 komada, ali nažalost zbog nedostatka mijesta morao sam ih se riješiti. neke sam prodao, neke poklonio, neke mijenjao i tako... ali na njima se razvila moja ljubav prema kolekcionarstvu i uvijek ću ih pamtiti.

I ja ih uvijek rado pogledam, mada novije obicno ne kupujem.

Svi smo mi rasturili puno takvih 1/24 bburaga kad smo bili klinci. Barem za sebe znam da jesam...

evo jos par:

Offline borna

• Senior member
(Nema naslova)
3416 « Odgovori #3 : 15 Listopad 2007 15:12 »
Citat:
15.10.2007. 22:40 siniweb napisao-la je:

Nisam nikada vidio te modele bas kao jako autenticne i posebno tocno napravljene replike pravih automobile, nego prije kao divne igracke sa puno funkcionalnih dijelova, kao vratima na otvaranje itd.

(Slika uklonjena.)

(Slika uklonjena.)

Bili su prva liga barem za nas bez obzira što su svi imali iste kotače i volane, imam ih dosta iz tog vremena.Za kolekconare svaki model nešto znači.

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
3419 « Odgovori #4 : 15 Listopad 2007 15:14 »
Citat:
15.10.2007. 23:12 borna napisao-la je:

Citat:
15.10.2007. 22:40 siniweb napisao-la je:

(Slika uklonjena.)

(Slika uklonjena.)

Bili su prva liga barem za nas bez obzira što su svi imali iste kotače i volane, imam ih dosta iz tog vremena.Za kolekconare svaki model nešto znači.

Kad si mali nije te briga za kotace i volane. Kod kasnjih modela si mogao vrtiti volan i upravljati kotacima, pa je to bilo jes bolje. tada sam naucio parkirati 1/24 aute u rikverc bez da zapnem za druge  :lol:

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
3424 « Odgovori #5 : 15 Listopad 2007 15:23 »
Siniweb,

Modeli su divni :uskl:  Voleo bih ih u mojoj kolekciji! Steta sto ih je sada jako tesko naci! Ja sam poceo prakticno sa buragovom 24vorkom i jako mi je draga. Svi ti modeli bi se nasli na mojoj listi zelja, ali sta vredi..  :place:

Imam 10ak buraga u 1:24 koji su sada vec raritet!

Da li su to tvoji primerci?
E, kad ste takvi.. sve autice nosim sa sobom u grob!

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
3426 « Odgovori #6 : 15 Listopad 2007 15:29 »
Citat:
15.10.2007. 23:23 Bane NS napisao-la je:

Siniweb,

Modeli su divni :uskl:  Voleo bih ih u mojoj kolekciji! Steta sto ih je sada jako tesko naci! Ja sam poceo prakticno sa buragovom 24vorkom i jako mi je draga. Svi ti modeli bi se nasli na mojoj listi zelja, ali sta vredi..  :place:

Imam 10ak buraga u 1:24 koji su sada vec raritet!

Da li su to tvoji primerci?

Da, to su sve moji.

evo ih jos par:

HemiCuda

• Gost
(Nema naslova)
3427 « Odgovori #7 : 15 Listopad 2007 15:39 »
Ovo je bio moj prvi 1/24

"Lakirerske" uspjehe neću komentirati...

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
3428 « Odgovori #8 : 15 Listopad 2007 15:41 »
Nisam znao za tu verziju Alpine :upitn:  Ja imam ovu noviju, sa boljim tockovima i sto joj se hauba ne ovara. Vise mi se svidja tvoja verzija i nekako mi se cini da su bolje uradili odnos dimenzija, ili je to zbog ugla fotke!? Ova nova mi se cini previsoka.. ali nisam merio.

Od starijih buraga 1:24 imam Fiata pandu, Mini Metroa, Golfa 1, Nisan Datsuna, Forda eskorta, Alfu 33, Alfu 75,.. Stavicu slike sutra!

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
3429 « Odgovori #9 : 15 Listopad 2007 15:43 »
Citat:
15.10.2007. 23:39 hemicuda napisao-la je:

Ovo je bio moj prvi 1/24

(Slika uklonjena.)
"Lakirerske" uspjehe neću komentirati...

..joj.. I njega bih voleo imati.. :place:

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
3430 « Odgovori #10 : 15 Listopad 2007 15:45 »
Citat:
15.10.2007. 23:41 Bane NS napisao-la je:

Nisam znao za tu verziju Alpine :upitn:  Ja imam ovu noviju, sa boljim tockovima i sto joj se hauba ne ovara. Vise mi se svidja tvoja verzija i nekako mi se cini da su bolje uradili odnos dimenzija, ili je to zbog ugla fotke!? Ova nova mi se cini previsoka.. ali nisam merio.

Od starijih buraga 1:24 imam Fiata pandu, Mini Metroa, Golfa 1, Nisan Datsuna, Forda eskorta, Alfu 33, Alfu 75,.. Stavicu slike sutra!

Ovo je stara alpina. Jos dok Bburaga nije bilo, taj model se prodavao kao "Martoys". ukupno je manja od nove alpine i to mi se svidja, jer je i pravi auto jako malen.

Od tih 1/24 bburaga koje imas ti ja nemam ni jedan, osim Datsuna.

zato imam jos neke druge:

HemiCuda

• Gost
(Nema naslova)
3431 « Odgovori #11 : 15 Listopad 2007 15:49 »
M1 je bio bijeli, u onom kitu sa naljepnicama koje se nisu nikako dale pošteno zalijepiti (a i ja sam imao nekih desetak godina tada)

Razmišljam dal da ga polakiram u alpine bijelo ili metalic srebrno...

One gadne spojlere još imam spremljene, nikad ih nisam ni stavio gore.

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
3432 « Odgovori #12 : 15 Listopad 2007 15:54 »
Siniweb,

Nemoj vise, pocinjem sliniti  :oci:  :place:  Jedino imam BB512.. Voleo bih imati potpun katalog buragovih modela od nastanka do "kineza". Mogli bismo to ovde i uraditi. Svako fotka sta ima, pa polako.. da sve bude na jednom mestu.
Ja sam mojim starijim buragovim modelima menjao tockove i stavljao prikladne, jer su me nervirali originalni. Da li sam pogresio ili ne.. ne znam.. ali cuvam i originalne, tako da ih mogu u svako doba vratiti.

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
3433 « Odgovori #13 : 15 Listopad 2007 16:08 »
Citat:
15.10.2007. 23:54 Bane NS napisao-la je:

Siniweb,

Nemoj vise, pocinjem sliniti  :oci:  :place:  Jedino imam BB512.. Voleo bih imati potpun katalog buragovih modela od nastanka do "kineza". Mogli bismo to ovde i uraditi. Svako fotka sta ima, pa polako.. da sve bude na jednom mestu.
Ja sam mojim starijim buragovim modelima menjao tockove i stavljao prikladne, jer su me nervirali originalni. Da li sam pogresio ili ne.. ne znam.. ali cuvam i originalne, tako da ih mogu u svako doba vratiti.

To bismo mogli napraviti. pa onda da znamo cega je bilo i cega nije. Ja bih rado volio imati jos nekih starijih buraga, ali po evbayu oni puno i previse kostaju.

evo jos par, kad je bal, nek je...

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
3434 « Odgovori #14 : 15 Listopad 2007 16:08 »
Citat:
15.10.2007. 23:49 hemicuda napisao-la je:

M1 je bio bijeli, u onom kitu sa naljepnicama koje se nisu nikako dale pošteno zalijepiti (a i ja sam imao nekih desetak godina tada)

(Slika uklonjena.)

Razmišljam dal da ga polakiram u alpine bijelo ili metalic srebrno...

One gadne spojlere još imam spremljene, nikad ih nisam ni stavio gore.

Moj najiskreniji savet ti je da ga... meni prodas  :smile:  Neces morati da se mucis sa farbanjem, oslobodices mesto na polici, a i pare zaraditi  :smile:  :crvenausta:  :miga: