9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Tomica  (Posjeta: 21229 )

Offline delta

• Senior member
(Nema naslova)
38654 « Odgovori #30 : 19 Lipanj 2010 16:10 »
I meni se dopadaju zbog modela koje prave, jer većinu tih modela je nemoguće naći kod drugih proizvođača, nego sam mislio na nešto drugo.
Možda je kolekcionarima iz Azije isto tako interesantan neki model majorette-a ili siku-a, koji su oni napravili, a karakterističan je za evropske drumove, a koji opet, nije baš dostupan na njihovom tržištu.
Mada, po ovim modelima koje imam, moram priznati, da su jako dobri i temeljni u onome što rade. :crvenausta:
na plin se kuva,
na naftu se greje,
a na benzin se vozi...

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
38655 « Odgovori #31 : 19 Lipanj 2010 16:49 »
Citat:
20.06.2010. 01:10 delta napisao-la je:
I meni se dopadaju zbog modela koje prave, jer većinu tih modela je nemoguće naći kod drugih proizvođača, nego sam mislio na nešto drugo.
Možda je kolekcionarima iz Azije isto tako interesantan neki model majorette-a ili siku-a, koji su oni napravili, a karakterističan je za evropske drumove, a koji opet, nije baš dostupan na njihovom tržištu.
Mada, po ovim modelima koje imam, moram priznati, da su jako dobri i temeljni u onome što rade. :crvenausta:

Naravno da je i za azijske kolekcionare isto interesantno naci nesto sto kod njih nije bilo svakodnevno. Ista prica samo sa druge strane planete.

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
38656 « Odgovori #32 : 20 Lipanj 2010 01:48 »
Citat:
19.06.2010. 19:33 delta napisao-la je:
A možda su nam interesantni i zato što nisu lako dostupni, pa predstavljaju pravu egzotiku.

Štošta nije lako dostupno, pa mi nije zanimljivo na ovaj način... Ne kažem da neki dio privlačnosti nije i u teškoj nabavljivosti, ali nedvojbene su i one druge stvari koje sam nabrojao...
Via Ciro Menotti 322

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
(Nema naslova)
38657 « Odgovori #33 : 20 Lipanj 2010 03:24 »
Iskreno, svako malo virnem što ima u ponudi Tomica na ebayu, pogotovo nakon ovakvih postova i Sinijevih updateova kolekcije. Ne mogu reći da nešto posebno poznajem stariju japansku autoindustriju, ali fascinira me koliko različitih modela ovog proizvođača postoji i zaista mi se sviđaju. Toliko posvećenosti danas možda još samo nalazim kod američkih proizvođača (JL, Greenlight) koji također imaju pregršt varijanti američkih klasika u ponudi.
Za sada imam samo jednu Tomicu u kolekciji, a sigurno ću nabaviti još pokoju, a ustvari, sretan sam što nemaju baš toliko europskih modela jer bih onda tek bio u problemima.  :crven:    
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline delta

• Senior member
(Nema naslova)
38659 « Odgovori #34 : 20 Lipanj 2010 04:00 »
Ja za sada imam 12 komada, a ako uzmemo u obzir to da iz Srbije nije moguće kupovati na e-bayu, već da sam sve modele nabavljao po buvljacima, mogu reći da sam imao dosta sreće. :okreceoci:
na plin se kuva,
na naftu se greje,
a na benzin se vozi...

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
38660 « Odgovori #35 : 20 Lipanj 2010 07:09 »
Citat:
20.06.2010. 13:00 delta napisao-la je:
Ja za sada imam 12 komada, a ako uzmemo u obzir to da iz Srbije nije moguće kupovati na e-bayu, već da sam sve modele nabavljao po buvljacima, mogu reći da sam imao dosta sreće. :okreceoci:

Koje Tomica modele imas u kolekciji?

Offline delta

• Senior member
(Nema naslova)
38661 « Odgovori #36 : 20 Lipanj 2010 07:48 »
Citat:
20.06.2010. 16:09 siniweb napisao-la je:

Koje Tomica modele imas u kolekciji?

Ne mogu da se setim svih dok ne pogledam, ali ovako napamet znam da su tu toyota celica turbo,countach LP500s, honda element, suzuki swift, toyota crown (taxi verzija), honda CR-V, nissan silvia, hino dump truck.
Moram pogledati po kutijama koja su još četiri, ali znam da ih je 12.
na plin se kuva,
na naftu se greje,
a na benzin se vozi...

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
38665 « Odgovori #37 : 20 Lipanj 2010 11:14 »
Citat:
20.06.2010. 16:48 delta napisao-la je:

Ne mogu da se setim svih dok ne pogledam, ali ovako napamet znam da su tu toyota celica turbo,countach LP500s, honda element, suzuki swift, toyota crown (taxi verzija), honda CR-V, nissan silvia, hino dump truck.
Moram pogledati po kutijama koja su još četiri, ali znam da ih je 12.

Na kojim si ih to buvljacima nasao?
Pa to su pretezno sve modeli samo za azijsko trziste.  :oci:

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
38672 « Odgovori #38 : 20 Lipanj 2010 12:26 »
Citat:
20.06.2010. 20:14 siniweb napisao-la je:

Na kojim si ih to buvljacima nasao?
Pa to su pretezno sve modeli samo za azijsko trziste.  :oci:

Pa kad ima 200.000 Kineza u Beogradu...  :lol:  :lol:
Via Ciro Menotti 322

Offline delta

• Senior member
(Nema naslova)
38677 « Odgovori #39 : 20 Lipanj 2010 23:35 »
Citat:
20.06.2010. 21:26 dmj napisao-la je:

Pa kad ima 200.000 Kineza u Beogradu...  :lol:  :lol:

Pa nema ih baš toliko, ali blizu si. :miga:

@sini
Pa, mislim da sam ih sve ulovio na beogradskim buvljacima.Ima, doduše, nekoliko preprodavaca koji rade sa tom robom, pa moguće da sam neki od njih uzeo.
na plin se kuva,
na naftu se greje,
a na benzin se vozi...

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
38678 « Odgovori #40 : 21 Lipanj 2010 01:44 »
Citat:
21.06.2010. 08:35 delta napisao-la je:

Pa nema ih baš toliko, ali blizu si. :miga:

@sini
Pa, mislim da sam ih sve ulovio na beogradskim buvljacima.Ima, doduše, nekoliko preprodavaca koji rade sa tom robom, pa moguće da sam neki od njih uzeo.

Kad ovo cujem, ucini mi se da su beogradski buvljaci interesantniji od ovih mojih lokalnih...  :suncane:

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
38680 « Odgovori #41 : 21 Lipanj 2010 02:31 »
Ja sam svoju prvu Tomicu, doduše rasturenog Morgana našao u pijesku na nekom dječjem igralištu u Zagrebu...  :smile2:
Via Ciro Menotti 322

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
38681 « Odgovori #42 : 21 Lipanj 2010 03:05 »
Citat:
21.06.2010. 11:31 dmj napisao-la je:
Ja sam svoju prvu Tomicu, doduše rasturenog Morgana našao u pijesku na nekom dječjem igralištu u Zagrebu...  :smile2:

Bas zabavno gdje se sta zna naci. Tako sam ja nasao svoj prvi Impy - uz jos nekoliko kineza u jednoj vrecici u Caritasovom kontejneru za odjecu, u to doba sam (1999) bio na civilnom odsluzivanju i tako radio za Caritas.

Moja prva Tomica je bio Lotus Europa iz Duty Free shopa na granici izmedju Austrije i Slovenije. Kako se vise nisam redovito igrao sa auticima, tako je ovaj model u mint stanju do danas i stoji u vitrini.

I Morgan se prodavao u Tomicinoj europskoj seriji, pa je ipak malo cudno - mene uvijek vise zacudjuju Made in Japan modeli koje nadjem ovdje. Do sada sam ukupno nasao 4 japanska Tomica modela na buvljacima, sve ostalo (kojih 10-ak komada) je bilo made in China iz te vec poznate Tomy serije za europu.

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
38770 « Odgovori #43 : 24 Lipanj 2010 11:04 »
Citat:
21.06.2010. 12:05 siniweb napisao-la je:

Bas zabavno gdje se sta zna naci. Tako sam ja nasao svoj prvi Impy - uz jos nekoliko kineza u jednoj vrecici u Caritasovom kontejneru za odjecu, u to doba sam (1999) bio na civilnom odsluzivanju i tako radio za Caritas.

Moja prva Tomica je bio Lotus Europa iz Duty Free shopa na granici izmedju Austrije i Slovenije. Kako se vise nisam redovito igrao sa auticima, tako je ovaj model u mint stanju do danas i stoji u vitrini.

I Morgan se prodavao u Tomicinoj europskoj seriji, pa je ipak malo cudno - mene uvijek vise zacudjuju Made in Japan modeli koje nadjem ovdje. Do sada sam ukupno nasao 4 japanska Tomica modela na buvljacima, sve ostalo (kojih 10-ak komada) je bilo made in China iz te vec poznate Tomy serije za europu.

Ja ih imam jako malo,samo 4 a moja prva je Lancer Evo VII GT-A došla od kolekcionara okoruma koji je imao svoj site prije 5-10 godina.

Ja sam njemu poslao Norev dilerske 1:6x a one meni par tomica

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
40033 « Odgovori #44 : 13 Kolovoz 2010 07:06 »
A u regularnoj 1-120 Tomica seriji izbacena su (izmedju ostalog) tri zanimljiva modela:

Nissan 370Z Roadster:

Ima vrlo lukav nacin umetanja krova u karoseriju, bez ikakvih vidljivih rupica.

Toyota Mark X, inace vrlo impozantan automobil:

Mitsubishi L200 Triton:

Taj model je dodatno interesantan, jer predstavlja "konkurenciju" za Matchboxovog Mitsubishi L200:

Usprkos nekoliko prednosti Tomica modela, Matchbox mi se cini ukupno uspjeliji. Zasto? Lukavije koristeni plasticni dijelovi (blatobrani, teretna povrsina),  Kotace izostavljam njih kao kriterij, jer pripadaju uz Tomicine autice kao somun uz cevape,da su mogli biti veci, jesu, ali o njima se ne raspravlja.