9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: 1:18  (Posjeta: 126778 )

Offline San Diego USA

• Nov na forumu
Lukarlo, evo i mene, konacno!
577 « Odgovori #75 : 27 Kolovoz 2007 22:36 »
Uspio si me nagovoriti da se prikljucim vama.  Jesi li im svima rekao da sam ja odgovoran za tvoju opsjednutost auticima? http://autici.net/design/smileys/lol.gif

Offline NEDO

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
578 « Odgovori #76 : 27 Kolovoz 2007 23:34 »
to San Diego

Dobro došao.

Offline big zed

• Global Moderator
  • Senior member
(Nema naslova)
580 « Odgovori #77 : 28 Kolovoz 2007 00:38 »
pozdrav San Diegu. Kolegu sam imao priliku i upoznati a što se tiće lukine opsjednutosti tu nema nitko prste doli njega samog. Čovjek se jednostavno navukao i tu neima lijeka

Offline nebeski

• Senior member
(Nema naslova)
585 « Odgovori #78 : 28 Kolovoz 2007 00:51 »
Pozdrav svima.

Sinoć sam otvorio kutiju sa tek pristiglim Citroenom 2 CV Furgonnette (AZU) od Noreva i moram zaključiti da po kvaliteti izrade, vjernosti prikazanog i šarmu debelo nadilazi moj do sada jedini model 2CV-a, onaj Maistov, koji sam kupio na početku "ozbiljnog" bavljenja kolekcionarstvom, u siječnju 2001 u Budimpešti.
Tada sam bio uvjeren da je to vrhunac auto modelarstva, toliko sam bio fasciniran linijama Maista da sam ludio od sreće. Danas, šest godina kasnije, kada ga parkiram pokraj Noreva, Maistov se model čini nepreciznijim, jeftinijim, loše izlivenim i sa puno krupnih grešaka - pogotovo ovim smiješno urađenim farovima, kao na kakvoj boljoj igrački.

Jednostavno, nakon pomnog pregleda 2CV Furgonnette smatram odličnim modelom (britka boja, potpuno funkcionalan i uvjerljiv ovjes, uvjerljive tanke gume, sve se otvara, vjerni detalji...) i smatram ga najboljim Norevom do sada, a također mislim da je ovaj francuski proizvođač napravio ogroman napredak u ovih par godina koliko se bavi izradom i 1/18 modela. Naime, kada usporedim prelagan i preplastičan Citroen DS 23 Pallas ili sličan SM sa zadnjim radovima Noreva dolazim do zaključka da će nam u budućnosti ponuditi kvalitetu ala Autoart ili Kyosho. Nažalost, po sličnoj cijeni. Ali za ljubitelje europskih young i old timera - Raj!

Usput, je li netko posjeduje Solidov 2CV Furgon (AZAM), u produženoj verziji, koji mi se isto čini jako lijepim:

Na ovoj fotografiji mi se čini genijalnim i tako stvarnim:

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
631 « Odgovori #79 : 28 Kolovoz 2007 09:43 »
2 Lukarlo

Drago mi je sto je Fica 18tica i sto nisam bio upravu! Ako bude postojala mogucnost da se nadje jos koji takav primerak, slobodno rezervisi za mene! A i Cararamine kad vidis..
E, kad ste takvi.. sve autice nosim sa sobom u grob!

Offline Marauder

• Nov na forumu
(Nema naslova)
643 « Odgovori #80 : 28 Kolovoz 2007 11:56 »
Najnovije u mojoj kolekciji.

Prve 2 slike su 1977 Pontiac Firebird Formula (crveni) i 1967 Ford Mustang Shelby GT350 (plavi). Oba su 1:18 i American Muscle.

Druge 2 slike su 1968 Chevrolet Pick-Up (crveni) i 1960 Ford Starliner (beli). Oba su 1:18. Chevy je Johnny Lightining, a Ford American Muscle.

Offline He-Man

• Senior member
(Nema naslova)
653 « Odgovori #81 : 28 Kolovoz 2007 13:07 »
2 Bane i lukarlo

Glede onoga fiće... Moguće je riječ o nekoj zabuni, ja i dalje ostajem pri uvjerenju da je to 1:43.
Postoji 10 vrst ljudi... oni koji poznaju binarni sustav i oni koji ga ne poznaju.

Offline He-Man

• Senior member
(Nema naslova)
655 « Odgovori #82 : 28 Kolovoz 2007 13:08 »
2 San diego

Dobro nam došao!!  :smile:  :smile:  :smile:
Postoji 10 vrst ljudi... oni koji poznaju binarni sustav i oni koji ga ne poznaju.

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
659 « Odgovori #83 : 28 Kolovoz 2007 13:20 »
..hm.. i ja isto.. mada fotografija je uopste cudo :upitn: !!! Treba reci Lukarlu da tog Ficu fotografise pored buragovog topolina :smile:  Bas smo "neverne Tome" .. :smile:  :smile:  :smile: Izvini Lukarlo :smile:  :smile:  :smile:
E, kad ste takvi.. sve autice nosim sa sobom u grob!

Offline He-Man

• Senior member
(Nema naslova)
664 « Odgovori #84 : 28 Kolovoz 2007 13:32 »
2 lukarlo i Bane

Ma, to i jest ono što mene najviše muči... Nije da ne vjerujem, daleko od toga, ali je u najmanju ruku čudno. Sklon sam vjerovati da model na slici nije onaj Majorette 1:18 o kome tvoj kolega govori. I ja bih straaaaašno jako volio vidjeti taj 1:18. Vjerujem tvom kolegi da postoji taj model Majorette 1:18, ali mi je teško povjerovati da je to taj model na onom stolu i stolnjaku.

P.S.

Stvarno volim ovakve rasprave :smile:

P.S. II

Bane, odlična ideja da poslika model uz nešto poznato, za usporedbu...

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
729 « Odgovori #85 : 29 Kolovoz 2007 00:16 »
Bane,

Točno za Bburago: stari su lošije napravljeni ali imaju karizmu a noviji su puno bolji bili od Maista i Wellya

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
733 « Odgovori #86 : 29 Kolovoz 2007 00:19 »
Hajde onda još fotka da da stvaim u 'virtual' kolekciju. Ja sam zadnji na redu.  :smile:

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
734 « Odgovori #87 : 29 Kolovoz 2007 00:19 »
lukarlo,
Ferrari 550 Maranello moraš imati!  :ljut:

Offline nebeski

• Senior member
(Nema naslova)
735 « Odgovori #88 : 29 Kolovoz 2007 00:22 »
Glede onog Fiće u 1/18

Nažalost, koliko sam ja upoznat, nema nikakvog Majorette Fiće u 1/18 i nikada ga nije ni bilo. Ono je slika Cararaminog 1/43 modela(obratite pozornost na rupu gdje se otvaraju vrata). Prijatelj se voli šaliti.
Jedine Fiće koje se mogu naći u omjeru 1/18 su Revellovi Seat i Fiat 600 te Solidov Fiat 600.

Offline nebeski

• Senior member
(Nema naslova)
736 « Odgovori #89 : 29 Kolovoz 2007 00:29 »
To Isporcic

Glede Bburaga.

Svaki danas ozbiljniji skupljač počeo je upravo radi Bburaga. Bburago je krajem osamdesetih postavljao standarde u izradi 1/18 modela (iako su često fulali istinsku razmjeru od 1/16 do 1/22) i, u osnovi, bburago i jeste pridonio popularnosti tog omjera.
Međutim, nesposobni menadžment još sredinom 90ih nije znao kako bi se Bburago trebao profilirati na sve razvijenijem tržišu modela, a kad se pojavio Maisto i kada je Matell pokrenuo velike Hot Wheelse, Bburago se našao u neobranom grožđu. Prespora organizacija, sumnjivo ispravan izbor modela i nereagiranje na prebacivanje proizvodnje u jeftinu Kinu utopili su Bburago, koji nije imao sluha za zbivanja na tržištu, gdje su ozbiljniji kolekcionari koji su se gomilali iz godine u godinu u sve većem broju, počeli tražiti bolju izradu i češće novitete (a ne samo razne varijacije boja na istu temu), a to Bburago sa proizvodnjom u Italiji, velikim troškovima radne snage i sl. nije mogao pružiti. Bburago je izgubio ekskluzivu za Ferari, a onda  ziheraški zatražio spas u prepakiranju starih kalupa u Disneyeve lutke. To je bio zadnji čavao u lijes samostalnog Bburaga, koji je izgubljen u vremenu i prostoru, otkupljen od strane vlasnika Maista.