9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: 1:18  (Posjeta: 136306 )

Offline big zed

• Global Moderator
  • Senior member
(Nema naslova)
850 « Odgovori #105 : 30 Kolovoz 2007 00:21 »
to San Diego

Koliko dođe Eleanor? To je jedan od rijetkih amera koje bi htio vidjeti u sebe pa možemo nešto smislitit preko lukarla kad mu slijedeći put šalješ. Čujem da skupljaš Ferrarie pa i tu možemo nešto smisliti

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
852 « Odgovori #106 : 30 Kolovoz 2007 01:28 »
Bane,
one koje si nabrojao i ja poznam, samo sam pokazao one u biti nakon 1991.
Možeš mi pokazati slike od ovih:

Nisan - Datsun (imam)
Mercedes - 450SC  (SLC ustvari)
Mazda - ????
Simca - ????

što ti je HW kod 360 modena spyder HW?

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
856 « Odgovori #107 : 30 Kolovoz 2007 01:30 »
Done,
lijepo ćeš se ponoviti
 :smile:

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
862 « Odgovori #108 : 30 Kolovoz 2007 05:24 »
Isporcic,

Ono HW je greska.. kopirao sam odnekle ime pa je slucajno ostalo. Nisam skontao da je rec od 1991god, sori. Fotke od onog sto si nabrojao cu postaviti za koji dan..
E, kad ste takvi.. sve autice nosim sa sobom u grob!

Offline Marauder

• Nov na forumu
(Nema naslova)
867 « Odgovori #109 : 30 Kolovoz 2007 07:35 »
San Diego, ne znam zasto gubis vreme po prodavnicama tipa Wal-Mart kad je rec o diecast. Grad kao sto je San Diego bi trebao imati prodavnice samo za diecast. Ovde u Milwaukee ih ima nekoliko i sve sam ih pronasao na netu.

I by the way, Eleanor nije '69 Shelby vec '73 (u 1974. filmu) i '67 (u novoj verziji).

Offline CRNI

• Nov na forumu
HM...
870 « Odgovori #110 : 30 Kolovoz 2007 09:02 »
to lukarlo

Zasto kawasaki...vrlo jednostavno..moja najveca ljubav!!!

Offline Marauder

• Nov na forumu
(Nema naslova)
877 « Odgovori #111 : 30 Kolovoz 2007 10:13 »
Najnovije u mojoj kolekciji, svi su 1:18.

Od leva prema desno:

1970 AMC Rebel Machine, Ford Mustang Saleen i 1961 DeSoto.

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
879 « Odgovori #112 : 30 Kolovoz 2007 11:44 »
lukarlo,
Fiat 500 Bburago je 1:18?

Offline San Diego USA

• Nov na forumu
To Marauder:
911 « Odgovori #113 : 30 Kolovoz 2007 23:10 »
Bok i tebi!  

RE: Wal-Mart i slicni, moras razumijeti da trazim sto nize cijene u USA za LuKarla, kako bi se isplatilo slati mu sto vise modela.  Imas pravo da bi se  trebalo ici u specijalizirane ducane, ali nema razuma placati $30-$50 full price za 1:18 modele (plus postarina) kada se, uz malo traganja, mogu naci (ponekad) 1:18 modeli za 50% ili vise snizenje!

Skokni ponekad do najblizeg Wal-Marta ili KB Toys kraj tebe, i pogledaj cijene.  Na clearance-u znaju biti takve cijene da ti pamet stane!

Offline San Diego USA

• Nov na forumu
To: Big Zed
912 « Odgovori #114 : 30 Kolovoz 2007 23:24 »
Pitao si za GT500 "Eleanor" cijene.  Vise se ne sjecam, vidio sam jednog prije par tjedana u diskont ducanu za recimo $25... nisam ga kupio je bi ispao preskup za LuKarla kada se doda postarina, a on nije bio osobito zainteresiran bas za Eleanor.  Da sam znao da nekoga u HR zanima, kupio bi ga.  Ako ga vidim u bliskom buducnosti, nema problema, kupiti cu ga i poslati LuKarlu, pa se vas dvojica dogovorite.

Pogledaj "www. exoticar.com" Web site.  Jedan od najboljih site-ova za modele u USA, mozes traziti po modelu, proizvodjacu, itd.  Jedini problem sto je sve "full price", nema diskonta.

Ferrari imam hrpu, iskljucivo njih (i nesto Lamborghini) skupljam vec vise od 15 godina.  Takodjer Ducati, Aprilia, i MV Agusta motore.

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
916 « Odgovori #115 : 31 Kolovoz 2007 00:38 »
Bane,
Bravo, ja sam isto po ne-otvaranju prednje haube shvatio za Fiata 500 da je 1:24. A i ono 'Star collection' je otprije.
Ja bi ga također htio.
Nadam se da je kvaliteta zadovoljavajuća

Offline nebeski

• Senior member
(Nema naslova)
949 « Odgovori #116 : 31 Kolovoz 2007 04:25 »
Ova priča o Americi i tamošnjim shopovima je otprilike ovakva:

U velikim prodajnim centrima mogu se naći modeli, često i po  bagatelnim cijenama, ali to su uglavnom ovi pristupačniji proizvođači (Od ERTL-a, Maista, preko Yat Minga, Sun Stara i drugih.)

Teško da netko mimo specijaliziranih (i internet) shopova može naći AutoArt, Kyosho, CMC, Minichamps...
Njih možete naći samo tu ili u dealerskoj mreži.

Offline San Diego USA

• Nov na forumu
To: Nebeski
957 « Odgovori #117 : 31 Kolovoz 2007 11:36 »
Imas pravo.  Sto se tice 1:18, u Americkim diskontim trgovinama su najbrojniji Maisto, Welly, i MotorMax.  Tu i tamo SunStar... Yat Ming jako rijetko... ponekad se nadje neki zaostali Burago model... i to je to.

Za one koji traze bas specificne modele, ili zele bolju kvalitetu, jedina je mogucnost Internet ili specijalizirane trgovine, ali zato se onda placa puna cijena.

Vecina automobilskih dealera prodaje modele (1:18, 1:24, 1:43) onoga sto oni drze.  Najbolji izbor imaju Ferrari dealeri: obicno imaju hrpu HotWheels, Kyosho, itd. Ferrarija.  Cijene su na nivou Internet i specijaliziranih trgovina, tako da nije ni lose kupiti kod njih.  Ostali dealeri Europskih automobila su tako-tako (Aston Martin, Jaguar, Land Rover, VW, Audi...); znaju se naci lijepi modeli.

Najgore opskrbljeni modelima su dealeri Americkih automobila.  Vecinom su to ogromni saloni posveceni masovnoj prodaji automobila nizim klasama, pa se dealeru ni ne isplati gubiti vrijeme pokusavajuci prodavati modele...

Offline Marauder

• Nov na forumu
(Nema naslova)
958 « Odgovori #118 : 31 Kolovoz 2007 11:42 »
Wal-Mart i slicne prodavnice imaju slab izbor. Ja kod njih kupujem uglavnom male modele, a za ostale sluzim se lokalnim prodavnicama samo za diecast i sa eBay.

U tim prodavnicama koje prodaju samo diecast cene nisu uvek visoke. Oni nude sve, od diecast automobila, aviona, brodova ... do obicnih plastickih modela na sklapanje. I cene im nisu visoke.

Ja skupljam uglavnom klasicne Amerikance tako da Wal-Mart nije za mene. Nemaju ono sto ja hocu.

Oh da, i nikad ne gledam ko pravi to vozilo. Ne pravi mi nikakvu razliku. Ako mi se svidja - ja ga kupujem. Ako mi se ne svidja - necu ga kupiti.

Offline nebeski

• Senior member
(Nema naslova)
972 « Odgovori #119 : 01 Rujan 2007 03:37 »
Cijenim takvo razmišljanje, Marauder.

Naravno, Autoart, Kyosho ili američki proizvođači poput Ertl serije Authentics, Highway 61 ili nekih sličnih nude jako dobar kvalitet, ali ako mi se dopadne neki jeftiniji model, naravno da ću ga uzeti. Nije baš da ću uzeti one najjeftinije urađene (Motormax ili Maisto mi uglavnom ne leže jer ne volim klimava vrata ili loše urađene poklopce, farove koji su pogrešno zaljepljeni itd..), ali većina SunStarovih modela mi je, recimo, sasvim OK.

Kako sam i ja lud za klasičnim Amerikancima najviše gledam što rade i što najavljuju ERTL i Highway 61, iako je SunStar u zadnje vrijeme izbacio par sjajnih modela ('55 Pontiac Starchief i '58 Buick Riviera Limited)