9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: dinky toys england/france/spain  (Posjeta: 1578 )

Offline bora2cv

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
23217 « Odgovori #15 : 27 Travanj 2009 11:44 »
Citat:
25.04.2009. 23:41 azraelcars napisao-la je:
ok,na pocetku malo history.

...
dinky toys je label firme meccano ltd.firma meccano ulazi u biznis 1931 godine i s tim je,pored märklin,jedan od najstarijih brandova na trzistu.u principu su se samo ta dva imena odrzala do danas.to se izrazava i u cijeni i interesu za modele,posto obe firme imaju obilan opus s puno raznih modela,a naravno igra i kvalitet ulogu,tako da su to danas najtrazenije stvari na trzistu,i koje s vremenom najvise dobijaju na vrijednosti.

...
a.

Amire, jako lepi tekstovi o Dinky modelima koji verovatno ni jednog kolekcionara ne ostavljaju ravnodušnim. Jedina (mala) zamerka je što si sam početak malo zbrzio a ima interesantnih detalja, kako je to počelo, kako je nastao naziv "dinky"...
Ja sam još odavno to pomenuo u rubrici "Priča o autićima", na samom početku (ima 3 dela) pa pogledaj, da ne prebacujem tekst ovamo. A ima i jedan veoma lep dokumentarni film o kolekcionarima autića snimljen u Francuskoj gde se lepo vidi cela ta "naša " priča. Ako ga nemaš, potraži ga od kolega u Zagrebu kad budeš tamo ovih dana, sigurno će ti se dopasti.
A možda ćeš u nekom kadru i sebe da prepoznaš jer ima snimaka sa raznih berza modela...
:lol:  :lol:  :lol:

Sitnica po sitnica čini savršenstvo a savršenstvo nije sitnica ...

Offline azraelcars

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
23220 « Odgovori #16 : 27 Travanj 2009 14:45 »
znao sam da si ti vec nesto pisao,pa nisam isao nesto u detalj.isao sam vise na to,da pokazem modele,serije,klasifikaciju i to.naravno je isto tako da nisam sve detalje znao,nedostaje i meni dosta tog.

a sto se tice mene i berzi,nebi mi prepoznali,da me tamo vidite.odnosno nemogu se ni vidjeti,to je uvijek onaj stand gdje ljudi stoje u tri reda :smile:

a.

Offline bora2cv

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
23258 « Odgovori #17 : 29 Travanj 2009 11:36 »
Citat:
27.04.2009. 02:13 azraelcars napisao-la je:

...
jedan highlight,pinder circus lorry

(Slika uklonjena.)

a.

Ova tvoja slika Dinky-jevih cirkuskih vozila Pinder podsetila me je da podelim sa vama zanimljivost. Naime, deca mog prijatelja (dečaci od 8 i 10 godina) se dan danas igraju sa tim Dinkyjevim modelima. Tu su Pinder cirkuski kamioni a i više originalnih Dinky modela. Međutim, dečaci ih zaista čuvaju a ja im zavidim na igračkama. Inače, svi ti lepi modeli su bili igračke tog mog prijatelja ali je najveći deo sačuvao i predao u nadležnst svojoj deci.
Nekoliko komada uglavnom oštećenih pripalo je i meni (Fiat 600, Taunus 12m, Ferrari Dino i još poneki) i na listi su čekanja za restauraciju...
Nekada su svi oni mogli da se kupe u Beogradu i nisu bili ni skupi. Dinky u prodavncama Narodne radinosti a Politoys i drugi u Ateksu. Ali ja sam tada bio suviše mali i nisam sakupljao modele a posle ih, naravno nije bilo.

Ovo je prilika i da odgovorim na zanimljivo pitanje kolege Nebeskog, da igram se povremeno sa svojim modelima i to baš onako kako je opisao Učitelj, uvek na stolu pored kompjutera ima par modela pa ih gledam, malo ih vozikam po stolu i posle nekog vremena na sto dolazi novih nekoliko modela a prethodni idu u kutiju...

:lol:
Sitnica po sitnica čini savršenstvo a savršenstvo nije sitnica ...

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
23260 « Odgovori #18 : 29 Travanj 2009 12:17 »
Citat:
29.04.2009. 19:36 bora2cv napisao-la je:

Ovo je prilika i da odgovorim na zanimljivo pitanje kolege Nebeskog, da igram se povremeno sa svojim modelima i to baš onako kako je opisao Učitelj, uvek na stolu pored kompjutera ima par modela pa ih gledam, malo ih vozikam po stolu i posle nekog vremena na sto dolazi novih nekoliko modela a prethodni idu u kutiju...

:lol:

Isto je tako i kod mene.  :palac:

Moj stol je uvijek i poligon za testiranje i probnu voznju svakog autica kojeg sam kupio za svoju kolekciju. Osobno me smeta kad se auticu ne vrte kotaci ili ne prilezu kako treba na tlo, pa tim vise uzivam u onima koji se lagano vozikaju po stolu. Zato je moj stol na kojem je kompjuter, ujedno i moj radni stol (i za posao i za restoracije) uvijek zakrcen papirima i auticima. kad mi dojadi, spremim jedne u kutije a povadim neke druge, no najvise mi na stolu stoje oni modeli koji su frisko stigli. Neki kolege su vec vidjeli taj moj kaos.