9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Izbor za najbolji mainline autić 2018  (Posjeta: 825 )

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
Izbor za najbolji mainline autić 2018
169851 « : 15 Siječanj 2019 20:21 »
Došlo je vreme za ovogodišnji Najbolji autić. 

Pravila su ista kao i ranije, ali hajde čisto da ponovimo:

Biramo samo nove modele za 2018., i to samo one nabavljive u dućanima na prostoriu bivše SFRJ.
(Dakle, ne Tarmac Works, Greenlight, Auto World...)

Ne broje se reizdanja u novim livrejama i bojama, ne ubrajaju se autići koje su članovi kupili u 2018, a u stvari su ti modeli izašli na tržiste već ranije.

Isto tako se neće ubrajati Hot Wheels izdanja koja po HW katalogu ulaze u "New for 2019".
(Kao npr. '67 Jeepster Commando)

Sistem glasanja je identičan kao i ranije. Svaki član sastavlja listu od 5 autića po sistemu:
1. mjesto - 5 bodova
2. mjesto - 4 boda
3. mjesto - 3 boda
4. mjesto - 2 boda
5. mjesto - 1 bod
Takoreći, svako će napraviti listu od svojih top 5.
Top 5 liste moraju biti napisane a ne u vidu fotografija radi lakšeg brojanja glasova, dok predlozi mogu uključivati fotke,
Broje se samo one liste sa svih 5 mesta popunjenih.

Glasanje traje do 15. Veljače.
3, 2, 1, Kreni!  :ferrtest:
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj 2019 19:31 Vava »

Offline BeliFico

• Aktivan
Odg: Izbor za najbolji mainline autić 2018
169873 « Odgovori #1 : 20 Siječanj 2019 12:15 »
Ove godine moram priznat da hotwheels je imao dobre aute na ponudi, pogotovo livery koji su bili na njima

glasovi idu:

1. Nissan 180sx "advan racing livery"
2. Datsun 240zx "advan racing livery"
3. Nissan r33 skyline "midnight purple color"
4. Mazda rx3 "japan historics" (ljubicasta)

Svi su hotwheels, 5tog nema nemogu se sjetit niceg
a di je pecat?

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
169896 « Odgovori #2 : 22 Siječanj 2019 19:31 »
Ove godine moram priznat da hotwheels je imao dobre aute na ponudi, pogotovo livery koji su bili na njima

glasovi idu:

1. Nissan 180sx "advan racing livery"
2. Datsun 240zx "advan racing livery"
3. Nissan r33 skyline "midnight purple color"
4. Mazda rx3 "japan historics" (ljubicasta)

Svi su hotwheels, 5tog nema nemogu se sjetit niceg
Lista mora da ima 5 mesta, a od navedena 4 autića samo Nissan Skyline R33 je novi kalup. Biramo samo nove modele za 2018. Ne broje se reizdanja u novim livrejama i bojama. Izmeni 1, 2 i 4 , dodaj 5 i lista je validna.  :85565:

Offline He-Man

• Senior member
169961 « Odgovori #3 : 09 Veljača 2019 01:39 »
Prije svega, Vava, hvala Ti što još jedini održavaš ovaj forum na životu :)

Kao i svake godine, od prvih izbora, sudjelovat ću i ove godine.
No, zbilja imam problem, jer uopće nisam pratio kataloge niti MHM, niti SIKU niti svih ostalih.
Ono za što bih ja osobno glasao je Majorette, i to serija Vintage, no zbilja ne znam kada su izašli na tržište, da li još u 2017. ili 2018. Tražio sam po internetu, pitao i čiča Guglišu, ali nije znao...
Za moj izbor u obzir dolaze i par SIKU modela, ali, obratno od HW, kao lani, neka izdanja najavljena u njihovih katalozima za 2016, izdali su 2017. A za ovu godinu zbilja nemam pojma kako stvari stoje.
Tu su još i Bburago 1:64, za koje nisam uspio pronaći baš nikakve kataloge. Pitao sam još lani za njihov VW R32, ali je ostalo otvoreno pitanje, kad je izašao.
A i Welly ima ponešto... No, kako redovito glasam samo za model koji sam držao u ruci, premda mi se neki i više sviđa sa slike, ostajem na istom principu.
U obzir možda dođe i poneki HW, ali od kada nema mainline-a na HW Texas, više ne pratim niti njihove kataloge. Čak ne znam ni da li su Audi Quattro i VW Beetle Pick-up izdanja za 2018. ili 2019...

Zato bi moja lista, slijedom gore iznijetoga bila ovakva:

1. Majorette Vintage Porsche 934
2. Majorette Vintage Citroën 2CV
3. Majorette Vintage Ford Mustang
4. Majorette Vintage VW T1
5. Majorette Vintage Renault Alpine A110

Zašto?
Paa...
Kao što sam već jednom rekao, nemam niti jednu marku proizvođača autića za koju bih mogao reći da mi je najdraža. A jedino za Majorette bih mogao reći da mi je "možda najdraža". A zadnjih godina, vjerujem, složit ćete se, šiju sve ostale u mainline izdanjima.
Porsche 934 mi je u rangu Majorette De-luxe serije s kraja 80-tih; remek-djelo!
2CV... pa eto... sjetim se kolege @Bora2CV... Vjerujem da bi njega ovaj autić jako veselio. Čudom se čudim što Majo nije Spačeka odavno napravio... A napravili su i Dyane Raid i Maharadjah i Acadyane... Isto kao što je i Adam prvi i jedini Opel by Majorette...
Mustang... hmm... za mene je prvo pojam "Mustang", a onda iza toga pojam "auto", općenito i kao takav. Za Mustanga sam znao dok još nisam išao u školu. BTW, skoro sam napisao: "Ušao u škodu" :) :D
T1-... hah, što reći? Dijete cvijeća...
A110... isto, kultni auto, iako mi je Norev puuuuno bolji, taj je pak pravo malo remek-djelo; malo su na Majo preglomazni kotači, inače bi bio više rangiran :D
... Buba, šesta od serije, nije došla u obzir, jer je No. 202 iz "Serie 200" iz 70-ih, s otvaranjem haube (ne No. 203 bez otvaranja haube iz 90-ih), iako malčice predug u odnosu na širinu, neusporedivo ljepši model od ovoga Vintage izdanja. Za mene, totalno fulano. Još i ti kotači.... A što me, jasno, nije spriječilo da ga nabavim u svim meni dostupnim bojama :D

Nego, baš danas sam uspio uloviti svih šest iz majo "Lamborghini" serije i time,rekao bih, završio s trogodišnjim lovom na nove majo modele :)

Vava, molim Te, kako znam da redovito pratiš sve kataloge, korigiraj me, ako su navedeni modeli izdanja iz 2017. godine, promijenit ću listu. Ja doista ne znam- Ako su navedeni modeli izdanja za 2018. godinu, onda ostaje kako je navedeno ;)
Hvala!

Postoji 10 vrst ljudi... oni koji poznaju binarni sustav i oni koji ga ne poznaju.

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
169983 « Odgovori #4 : 17 Veljača 2019 11:21 »
1. Majorette Vintage Porsche 934
2. Majorette Vintage Citroën 2CV
3. Majorette Vintage Ford Mustang
4. Majorette Vintage VW T1
5. Majorette Vintage Renault Alpine A110

Dobri su autici, ali su svi iz 2017.

Offline He-Man

• Senior member
169985 « Odgovori #5 : 17 Veljača 2019 16:26 »
Hvala, Sini, to sam bio i pitao, ispravit ću.
A druga mi je dilema bila, da li ih uopće možemo gledati kao mainline. Ili, barem poneke. Ili ćemo, kod Majorette-a gledati samo seriju street cars, kao mainline?
Postoji 10 vrst ljudi... oni koji poznaju binarni sustav i oni koji ga ne poznaju.

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
169986 « Odgovori #6 : 17 Veljača 2019 17:59 »
Hvala, Sini, to sam bio i pitao, ispravit ću.
A druga mi je dilema bila, da li ih uopće možemo gledati kao mainline. Ili, barem poneke. Ili ćemo, kod Majorette-a gledati samo seriju street cars, kao mainline?

Mislim da ih mozemo mirne duse gledati kao mainline.
Ako siku od 5 eur sa gumama i felgama  mogu biti mainline, zasto ne bi majorette sa jednodjelnim kotacima?

Street cars su mainline majorette bez otvaranja, ostali imaju otvaranja itd, ali to je jedina razlika.

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
169994 « Odgovori #7 : 18 Veljača 2019 19:36 »
Prije svega, Vava, hvala Ti što još jedini održavaš ovaj forum na životu :)
Hvala i tebi na ucescu u izboru, samo popravi listu..  :azn:

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
169995 « Odgovori #8 : 18 Veljača 2019 20:06 »
A evo ih i moji, svi sem jednog SUVovi ali to su neki koji mislim da su vredni paznje u 2018oj,

1. Majorette Land Rover Defender 110
2. SIKU BMW 750i
3. Majorette Lamborghini Urus
4. Matchbox ´14 Mercedes-Benz G 550
5. Hot Wheels '15 Land Rover Defender Double Cab
« Zadnja izmjena: 22 Veljača 2019 16:33 Vava »

Offline He-Man

• Senior member
169997 « Odgovori #9 : 19 Veljača 2019 01:20 »
Hvala i tebi na ucescu u izboru, samo popravi listu..  :azn:

Hoću, samo dok sve novopridošle izvadim iz kutija i dobro ih pogledam i odvažem u ruci. Zadnjih 2-3 mjeseca sam nabavio koješta, a nisam ih još do danas otvorio :D
Samo, bojim se da će ostati slab odaziv ove godine; forum je napušten :(
Zato, ekipica, dajte da malo oživimo forum na divnim temama poput ove ;)

Offline He-Man

• Senior member
169998 « Odgovori #10 : 19 Veljača 2019 01:21 »
Mislim da ih mozemo mirne duse gledati kao mainline.
Ako siku od 5 eur sa gumama i felgama  mogu biti mainline, zasto ne bi majorette sa jednodjelnim kotacima?

Street cars su mainline majorette bez otvaranja, ostali imaju otvaranja itd, ali to je jedina razlika.

I ja sam istoga mišljenja.

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
170005 « Odgovori #11 : 20 Veljača 2019 18:39 »
Produzavam trajanje izbora do kraja meseca i koristim ovu priliku da pozovem jos kolega da se pridruze.   :welcomeani:

Offline He-Man

• Senior member
170013 « Odgovori #12 : 21 Veljača 2019 19:58 »
Pridružujem se pozivu!
'Ajd', ljudi, da malo oživimo forum ;)

Offline He-Man

• Senior member
170015 « Odgovori #13 : 22 Veljača 2019 13:51 »
Poslije podužega razmatranja, u žestokoj konkurenciji i borbi do zadnjega kruga eliminacija, redoslijed je slijedeći:

2. Hotwheels Porsche 917 LH
4. SIKU BMW 750i
5. Matchbox '61 Ford Ranchero

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
170017 « Odgovori #14 : 22 Veljača 2019 16:38 »
Poslije podužega razmatranja, u žestokoj konkurenciji i borbi do zadnjega kruga eliminacija, redoslijed je slijedeći:

2. Hotwheels Porsche 917 LH
4. SIKU BMW 750i
5. Matchbox '61 Ford Ranchero
Dobar izbor! :bravo: Zaboravih skroz na Sikuovog BMWa, morao sam malo da uzdrmam svoju listu. Iako ih ne volim nista manje nego inace, u zadnje vreme su se slabo kupovali njihovi modeli jer su postali prilicno skupi.