9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Tarmac Works 1:64  (Posjeta: 410 )

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
Tarmac Works 1:64
168032 « : 02 Prosinac 2017 15:23 »
U zadnjih par godina sve vise se cita ime "Tarmac Works" kao novi player u high end 1:64 segmentu.
Ta firma iz Hong Konga umijesala se na trziste sa ponudom ozbiljnih modela,
koji se vecinski jos nisu pojavljivali u tom mjerilu, ili ako, onda u puno  rudimentarnijim izvedbama.

POstoje dvije serije: Global 64 i Hobby 64. Global 64 je "jednostavnija" serija,
u rangu Kyosho MInicars i po cijeni se krece oko 7-8 eura bez postarine,
do 12 eura sa postom.

Hobby 64 je po cijeni daleko skuplji, pocetne cijene od 15-18 eura, nerijetko su modeli
rasprodani u kratkom roku, pa im je i rast cijene razantan.

Radi se naravno o umjetno napuhanim cijenama zahvaljujuci strogo limitiranimverzijama,
a realna cijena im je tih 15 - 20 eura, jer su modeli u rangu Oversteer-a, Kyosho Beads-a, Minichamps64 i ostalih high end igraca.

Evo nekoliko primjera:

Global 1:64 - zasad jedini primjerak u toj seriji je Audi R8 V10 u civilnim i policijskim izvedbama.

Audi R8 V10

Dubai Police

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
Odg: Tarmac Works 1:64
168033 « Odgovori #1 : 02 Prosinac 2017 15:25 »
Hobby 64

Honda Civic Gr.A

Honda Civic Type R FK2

Mitsubishi Lancer EVO X (final edition)

Audi R8 LMS

BMW M3 DTM (E30)

Nissan Nismo GT-R GT3

Takodjer Tarmac Works i Greenlight imaju kooperaciju za neke model (Nissan GT-R i Nissan Skyline R34), ali kako se radi o Grrenlight kalupima, necu ih ovdje navoditi.

Offline shelby427

• Veteran na forumu
168041 « Odgovori #2 : 02 Prosinac 2017 20:29 »
GT-R GT3 mi je uzasno primamljiv, definitivno ide na listu.  :klinac:

Offline isporcic

• Veteran na forumu
168043 « Odgovori #3 : 02 Prosinac 2017 22:41 »
Krasni su, moj favorit BMW.

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
168071 « Odgovori #4 : 05 Prosinac 2017 17:09 »
U zadnjih par godina sve vise se cita ime "Tarmac Works" kao novi player u high end 1:64 segmentu.
Ta firma iz Hong Konga umijesala se na trziste sa ponudom ozbiljnih modela,
koji se vecinski jos nisu pojavljivali u tom mjerilu, ili ako, onda u puno  rudimentarnijim izvedbama.

POstoje dvije serije: Global 64 i Hobby 64. Global 64 je "jednostavnija" serija,
u rangu Kyosho MInicars i po cijeni se krece oko 7-8 eura bez postarine,
do 12 eura sa postom.

Hobby 64 je po cijeni daleko skuplji, pocetne cijene od 15-18 eura, nerijetko su modeli
rasprodani u kratkom roku, pa im je i rast cijene razantan.

Radi se naravno o umjetno napuhanim cijenama zahvaljujuci strogo limitiranimverzijama,
a realna cijena im je tih 15 - 20 eura, jer su modeli u rangu Oversteer-a, Kyosho Beads-a, Minichamps64 i ostalih high end igraca.

Evo nekoliko primjera:

Global 1:64 - zasad jedini primjerak u toj seriji je Audi R8 V10 u civilnim i policijskim izvedbama.

Audi R8 V10

Policijski je super cool! (što ne znači da je civilni išta lošiji) Meni je, pretpostavićeš favorit Polizei R8, isti tooling kao Dubai.

Offline domagoj sb

• Punopravan član
  • **
168507 « Odgovori #5 : 01 Veljača 2018 09:36 »
Evo ga moj prvi Tarmac 1:64 model
Rijec je o global64 izdanju Lamborghini Aventador sv
izrada metalna,detaljan model...prednji i zadnji farovi plastika nije print
jedina mana po meni su gumeni retrovizori,znaci savitljivi su....mozda je to i prednost da se ne moze lako potrgati
 :foto:    :flag_italian:

Offline hal9000

• Senior member
168547 « Odgovori #6 : 03 Veljača 2018 22:56 »
Čitao sam na stranim forumima osvrte na te Tarmac modele i svi su uglavnom pozitivni (tu misle na izvedbu).
Što se tiče retrovizora mislim da s obzirom na izgled i veličinu istih to što su gumeni nipošto se ne bi trebalo okarakterizirati kao mana nego samo kao dobro riješenje jer kad se jednom počne prtljati ljepilom po modelu to više nije to.
Outraces them all!

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
168556 « Odgovori #7 : 04 Veljača 2018 10:17 »
Čitao sam na stranim forumima osvrte na te Tarmac modele i svi su uglavnom pozitivni (tu misle na izvedbu).
Što se tiče retrovizora mislim da s obzirom na izgled i veličinu istih to što su gumeni nipošto se ne bi trebalo okarakterizirati kao mana nego samo kao dobro riješenje jer kad se jednom počne prtljati ljepilom po modelu to više nije to.

Mislim da su ti gumeni retrovizori sasvim pametno rjesenje, mali plasticni retrovizori jako lako puknu, dok ovi gumeni to sve fino izdrze.