9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Početak restauracije, rastavljanje autića - pitanje  (Posjeta: 518 )

Offline sparrow

• Nov na forumu
Početak restauracije, rastavljanje autića - pitanje
165907 « : 10 Travanj 2017 07:03 »
Pozdrav ekipo, zanima me kako rastavit autić da ga mogu polakirat i ostale stvari napravit.
Znači kako odvojit crnu plastičnu podlogu od metalne gornje karoserije?? Tu je taj neki sivi šarafić kako vidite na slici... Jel se to uopće može odvojit?

Jako sam zahvalan na svim savjetima....

P.s. Ako netko zna koje je ovo mjerilo isto bih bio zahvalan...
Legići 2011.g., makete 2014.g. - vrijeme je za autiće

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
Odg: Početak restauracije, rastavljanje autića - pitanje
165908 « Odgovori #1 : 10 Travanj 2017 09:50 »
To nije sarafic nego nitna/zakovica i jedini nacin da otviris autic, a da ne ostetis podnicu je da busilicom izbusis tu nitnu.

Offline sparrow

• Nov na forumu
165909 « Odgovori #2 : 10 Travanj 2017 10:01 »
To nije sarafic nego nitna/zakovica i jedini nacin da otviris autic, a da ne ostetis podnicu je da busilicom izbusis tu nitnu.

i onda pretpostavljam poslije zalijepim sa jakim ljepilom?

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
165910 « Odgovori #3 : 10 Travanj 2017 13:16 »
i onda pretpostavljam poslije zalijepim sa jakim ljepilom?

Super lijepak je najbrza i najjednostavnija varijanta. Komplikovanija, ali da tako kazemo "ispravnija" varijanta je da se stubicu gdje je bila nitna napravi rupa i u nju uvrne odgovarajuci sarafic. Ja licno nemam mirnu ruku i alat za tu drugu varijantu i spajam superlijepkom, samo sto moras biti pazljiv da ga ne bude previse i da ne dodje na stakla jer ce ih pomutiti.

Offline sparrow

• Nov na forumu
165914 « Odgovori #4 : 11 Travanj 2017 06:24 »
Super lijepak je najbrza i najjednostavnija varijanta. Komplikovanija, ali da tako kazemo "ispravnija" varijanta je da se stubicu gdje je bila nitna napravi rupa i u nju uvrne odgovarajuci sarafic. Ja licno nemam mirnu ruku i alat za tu drugu varijantu i spajam superlijepkom, samo sto moras biti pazljiv da ga ne bude previse i da ne dodje na stakla jer ce ih pomutiti.

Da da, jasno mi je da ljepilo ne smije ni blizu stakla... Restaurirao sam prije makete aviona...
Znači ta zakovica je kao neka vrsta čepa koju s bušilicom skroz probušim i to je to?? Zakovica otpadne i odvoji se podloga?

Offline knez

• Vlasnik foruma, Administrator
  • Veteran na forumu
165918 « Odgovori #5 : 11 Travanj 2017 16:10 »
Da da, jasno mi je da ljepilo ne smije ni blizu stakla... Restaurirao sam prije makete aviona...
Znači ta zakovica je kao neka vrsta čepa koju s bušilicom skroz probušim i to je to?? Zakovica otpadne i odvoji se podloga?
Tako je, bitno da sa svrdlom skines vanjski dio koji drzi plastiku i sama podnica ispadne.
E NEĆU SE POTPISAT

Offline sparrow

• Nov na forumu
165931 « Odgovori #6 : 12 Travanj 2017 08:52 »
Tako je, bitno da sa svrdlom skines vanjski dio koji drzi plastiku i sama podnica ispadne.

Hvala, odlično!