9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Matchbox - '15 Corvette Stingray - Polizei  (Posjeta: 748 )

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
Matchbox - '15 Corvette Stingray - Polizei
165835 « : 30 Ožujak 2017 15:46 »
Moram da priznam da se dugo nisam oduševio jednim mainline Matchboxom koliko ovim. Livreja ofarbana na 3 strane, plus farovi. Jeste da su štop svetla žrtvovana ali fantastičan je s obzirom da je ,,1 Dollar car".

Model je kao inspiraciju izgleda imao tunovani Stingray kojim nemačka policija promoviše bezbedan tuning vozila, predstavljajući ga na sajmovima automobila.
Svke godine oni u saradnji sa organizacijom ,,Tune it! Safe!" predstavljaju novi modifikovani policijski super-auto. Corvette je iz programa 2015 - 2016., a za 2016 - 2017 tu je Ford Mustang kakav će se ove godine pojaviti u Majorette seriji ,,SOS Flashers".

Moja jedina zamerka Matchboxu se zapravo ne odnosi na sam model već na pakovanje.
Iako ne vodim puno računa o pakovanju nisam mogao da ne primetim plavo - crvenu rotaciju na nacrtanom modelu koja nije realistična za nemačke hitne službe. Znam da je prva livreja ovog autića bila livreja Dubai vatrogasne stanice, ali mislim da kada su menjali boju celog auta na kartici da su mogli da obrate pažnju na boju rotacije.