9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Amaterski radovi g16v  (Posjeta: 5236 )

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
Odg: Amaterski radovi g16v
166260 « Odgovori #75 : 04 Svibanj 2017 15:26 »
Lijepo si ih uredio, čak štoviše, izgledaju kao originali. :)

Zamjenski mikser je metalni? Pitam jer je u originalu plastični, ali čak mu i ovaj dobro stoji.
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
166261 « Odgovori #76 : 04 Svibanj 2017 15:46 »
Plasticni, samo sto je ovaj zatvoren na gornjem kraju, a kod orginala je otvoren. Izbusio sam malu rupicu gdje je bila osovina i miksr fiksirao vijkom tako da ima funkciju okretanja.

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
166263 « Odgovori #77 : 04 Svibanj 2017 19:34 »
Odlično je ispalo. Imam taj mikser, ali i moj ima dosta chipova, ipak za sad sam ga ostavio takvog kakav je dok ne naleti bolji.
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
166267 « Odgovori #78 : 04 Svibanj 2017 21:56 »
Ja ostavim ako je kompletan, ako mu nesto nedostaje ide na remont. Na Fodenu nije bilo miksera, na Rotinoffu nosaci za osovine i jedna osovina, Euclid je duplikat i bio je sav kriv, 911 i 959 takodjer duplikati.

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
166383 « Odgovori #79 : 14 Svibanj 2017 21:27 »
E ovako, u nekom lotu sam dobio nekompletan Majorette Mercedes smetljar bez prese i kako su sanse da nadjem presu bez kamiona i kompetiram autic nikakve odlucio sam se da mu promjenim namjenu. Zbog kratke "karoserije" prepravka u teretni ili cisternu nije isla pa sam se bavio mislju da napravi rescue truck ali nisam imao pogodnu zrtvu.

free uploadcertificity.com

U razmjeni sa kolegom Tuzlancem sam ugledao potencijalnog kandiidata ovog no name kineza.

photo storagecertificity.com

Bilo je samo pitanje hoce li dimenzijama biti priblizan Mercedesu i cim smo to rjesili krenulo je cap-cap!

image upload no limitcertificity.com

windows 7 screenshotcertificity.com

Po uzoru na Nogverian Rescue emisije ide u crvenu, a trenutno se susi.

forum image hostingcertificity.com

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
166386 « Odgovori #80 : 14 Svibanj 2017 21:59 »
Evo nesto u pripremi. Da ne bude zamjene, ne radi se o istom kazanu za beton za oba kamiona, nabavila su se 2 ista!

screen grabcertificity.com

image upload without registrationcertificity.com

upload piccertificity.com

image url uploadcertificity.com

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
166387 « Odgovori #81 : 14 Svibanj 2017 22:02 »

Offline Alen16V

• 50 postova
  • *
166405 « Odgovori #82 : 16 Svibanj 2017 17:31 »
Svaka cast za ideju,super izgleda :allocafe:

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
Ferrari day
166424 « Odgovori #83 : 18 Svibanj 2017 23:39 »
Ovako, po policama sam imao HW Testarossu kompletnu nekad davno lose obojenu,

gifs upload

MTBX Testarossu koja je bila zgazenog krova i polomljenih stakala koju sam nejvesto obnovio i to pogresnom nijansom crvene

upload img

I BBurago F40 koji mi nije palo napamet da slikam.

Uglavnom gledam tu zalosnu MTBX Testarossu i mislim kako bi je trebalo uraditi kako treba. Bucnem je u nitro i pacim pogled po oglasniku za potentijalnog donatora stakala i nadjem no name kineza

image posting

Otvorim je i vidim da su stakla premala za MTBX, onda napravim permutaciju, stakla sa HW na MTBX koja su mrvicu manja ali prolaze i sa kineza na HW koja su takodjer mrvicu manja i prolaze.

how to take a screenshot on a pc

Autic je samo provizorno sklopljen zato stakla ne leze dobro

adult image sharing

Medjutim kod prodavca kineza naletim na Majo F40 bez zadnje sajbe

image hosting over 5mb

i onda je nastradao lakonabavljivi BBurago. Nije idealno ali je bolje nego bez icega.

upload photo

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
166433 « Odgovori #84 : 19 Svibanj 2017 13:36 »

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
166434 « Odgovori #85 : 19 Svibanj 2017 13:38 »
Jos je nesto krenulo put nitra

upload gambar

imgurl

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
166447 « Odgovori #86 : 21 Svibanj 2017 08:18 »
I ovaj je gotov, produzili kineski mikser i ubacili, ostalo nije dirano.

upload an image

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
166448 « Odgovori #87 : 21 Svibanj 2017 09:41 »
Kako su njegove ljestve bile bukvalno sazvakane Popmpier je dobio kineske dok ne nalete bolje original. Nije to ni izbliza lijepo i detaljno kako bi trebalo biti, ali je bolje nego sto je bilo.

Prije
uploading images

Poslije
upload foto

uploading images

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
166706 « Odgovori #88 : 13 Lipanj 2017 23:57 »
E sad, medju onim unakazenim privremeno ukradenim i pronadjenim je bila i jedna MTBXFord Sierra koju sam u medjuvremenu zamjenio jendom mint.. Nazalost nisam se sjetio da slikam prvobitno stanje sa limenim podom i gomilom zaptivne mase i zive gume na sebi. Prvo sam je mislio baciti, pa sam je mislio sacuvati takva kakva je, ali je bila sva uljepljena i gadna, pa sam odlucio jednostavno da je ostavim na polici dok nesto ne smislim. I onda se sjetim da poznanik i clan foruma Alen prodaje jednu u srednjem stanju i ondam sam odlucio, what a hell, nemam sta izgubiti idemo pokusati spasiti sta se spasiti moze.
Ovo je ostalo od mog autica, znaci unutrasnjost, dio karoserije i dvije osovine sa tockovima na limenom podu.

Ovo je donator

Onda je donator otisao pod noz. Buduci da sam redovno pravio pocetnicke greske da sam stokove sjekao u dnu i da mi je redovno falio komad odlucio sam na novi pristup, a to je da sa krovom zamjenim i donju ivicu prozora sa stokovima.

S obzirom na pocetnicku vjestinu rrezultatima novog pristupa sam vise nego zadovoljan.

Pa sam je sa nestrpljenjem na suho sastavio da vidim kako sve to otprilike izgleda i prilicno sam zadovoljan

Ja znam da je od "moje" Sierre ostaio tek dio karoserije, unutransjost i tockovi, ali sve dok ima ijedan original dio to ce bit imoja Sierra i prestretan sam sto je akcija spasavanja uspjela. Nije bilo nikakvog ni rezona ni smisla spasavati autic od kojeg je donator bio 100 x u boljem stanju, ali taj autic je imao toliku sentimentalnu vriednost i toliko sam puta pozalio sto sam ga unisto da mi je srce sad koliko toliko na mjestu. Opet je sve rastavljeno da se jos malo odmara u nitru, a onda ide u sjajnu svijetlo sivu (naravno ne metalik) i nazalost bez decala. Kad bude gotov rezultat slima.

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
166729 « Odgovori #89 : 16 Lipanj 2017 00:40 »
Na Peterbilta sa vrha strane je pripasana nadgradnja, ne moye se prevrtati, ali se okrece i odgovarajuce je boje.

Jos jedan od pronadjenih unakazenih, zapravo ono sto je od njega ostalo.

Maskirni Majoterre Jeep takodjer sa ove strane je nasa svoj put u jadrankom chop shopu. Uspjesna amputacija.

Pa onda uspjesna transplantacija.

Pa parcijalni spric-spric da sto vise original autica ostane.

Ovaj malac dobio malo bolja stakla, cekam da nalete jos bolja i malo adekvatniju boju.