9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Amaterski radovi g16v  (Posjeta: 5249 )

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
Amaterski radovi g16v
160777 « : 26 Lipanj 2016 09:06 »
Za Mercedesa se odmah znalo da ide pod noz. Na slikama od prije se vidi da nije imao prednje farove pa smo pribjegli improvozaciji. Kako sam htio da sacuvam narandzastu boju farova od komada koji je spajao stakla i farove sam napravio nesto sto moze posluziti. Za izbor boje nisam imao puno rjesenja, original nijansu nisam mogao razumititi, pa je isla sljedeca u kojoj je taj autic postojao. Nazalost za puknuta stakla nisam imao rjesenja.

Stanje od prije

Stanje sad

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
Odg: Amaterski radovi g16v
160778 « Odgovori #1 : 26 Lipanj 2016 09:11 »
Ovo je bilo przinsko osvjezenje, pranje, poliranje stakala, lakiranje i cao. Inace, ja nisam imao puno dodira sa MC Toy, ovo mi je tek drugi, ali poredeci sa ostalim iz kraja 80-ih, tipa Majo ili MTB, ne ulazeci u kvalitet materijala ili boje, mogu reci da je kalup jako pristojan.

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
160779 « Odgovori #2 : 26 Lipanj 2016 09:27 »
Za ovog sam bio u dilemi sta da radim, da ga ostavim ovako, hm... izgreban, nekompletan. Da ga vratim u original boju nemam oznaku na krovu i antenu,z naci morala bi biti neka improvizacija. Kad je vec improvzacija onda idemo linijom manjeg otpora, pravimo civilni. Jedino cu pokusati nac tockove u dobrom stanju, ovo je privremeno rjesenje.

Offline BeliFico

• Aktivan
160780 « Odgovori #3 : 26 Lipanj 2016 10:20 »
Daj malo promjeni boju   :grin: inace dobro ti ide  :happy5:  :fivety4:  :allocafe:
PICI FICA PICI FICA! U ĐEPU MI SAMO SIČA!

Offline Turbo Charger

• Punopravan član
  • **
160784 « Odgovori #4 : 26 Lipanj 2016 10:56 »
Baš da dodam, ja se nadam da je to primer, daj malo druge boje.
Lijepi uradak!

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
160789 « Odgovori #5 : 26 Lipanj 2016 12:13 »
Mozda na slikama tako djeluje, ali zapravo nisu iste boje, Merc i Golf su srebrena metalik, dok je BMW, malo vise prikladnije epohi, metalik aluminij siva, u prirodi za nijansu-dvije tamnija.

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
160791 « Odgovori #6 : 26 Lipanj 2016 13:08 »
Mozda se sad vide razlike u nijansama.

Offline Turbo Charger

• Punopravan član
  • **
160792 « Odgovori #7 : 26 Lipanj 2016 14:41 »
Vidi se, nije u tome stvar.
Hoćemo reći da je blijedo što su svi slični,
oživi ih malo, oboji detalje.

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
160794 « Odgovori #8 : 26 Lipanj 2016 15:07 »
Nemam ruku da izvucen detalje kako treba tako da nisam fan detalja po svaku cijenu, radije cu ih ostaviti "tvornicke".
Imam jos da-tri na cekanju kudi i kamo malo zivopisnijih boja pa cu se truditi da popravim utisak!

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
160795 « Odgovori #9 : 26 Lipanj 2016 15:25 »
Ovo su neki moji rani radovi i pokusaji...

Oljustene boje i bez maske, maska je moja improvizacija, ne bas uspjela.

Bez boje samo ofarban, galerija ce biti kad mi dodje na red! :)

Nemam sliku od ranije Siku VW T2 sa radarom, nije imao bocna klizna vrata, ova su rucno radjena iz jednom komadica lima.

Bio bez boje i otkinutog krova

Bio bez boje i bez barn door vrata, takodjer rucno radjena iz jednom komada lima.

Offline Turbo Charger

• Punopravan član
  • **
160814 « Odgovori #10 : 26 Lipanj 2016 22:22 »
Krasno, krasno!

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
160829 « Odgovori #11 : 27 Lipanj 2016 19:44 »
Postovani auditorijumu,
Imam sljedeci problem, primjetio sam da se moja zena cudno ponasa, ne zeli sa mnom nigdje da ide, nikad je nema kuci, ne javlja mi se na telefon, kaze da imaju puno posla i da zato kasno dolazi, kad ja idem na posao ona ostaje uci jer je boli glava, a pocela je da se oblaci izazovnije, redovno ide frizeru. Da otklonim sumnju jedan dan sam rekao da idem na posao ali sam se sakrio pod bracni krevet i cekao da vidim da li ce se iko pojaviti. Kad sam se sakrio pod kreven nasao sam kesicu dijelova za autice pa vas molim za pomoc, da li ovome starcicu, kojeg planiram obojiti u prvobitnu zuto-smedju kombinaciju, da ostavim original tockove MTB koji su prilicno labavi i u losem stanju ili ove neke Hot Wheels? Srce vuce na original, ali ovi su u boljem stanju. Hvala na pomoci!

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
160830 « Odgovori #12 : 27 Lipanj 2016 20:06 »
Srce vuce na original, ali ovi su u boljem stanju. Hvala na pomoci
Pusti ti to, novi mu stoje kao budali šamar, jedino mi se čini da mu zadnji nisu bas komotni, nekako izgledaju nagurano, vrte li se?

Offline isporcic

• Veteran na forumu
160831 « Odgovori #13 : 27 Lipanj 2016 20:45 »
Postovani auditorijumu,
Imam sljedeci problem, primjetio sam da se moja zena cudno ponasa, ne zeli sa mnom nigdje da ide, nikad je nema kuci, ne javlja mi se na telefon, kaze da imaju puno posla i da zato kasno dolazi, kad ja idem na posao ona ostaje uci jer je boli glava, a pocela je da se oblaci izazovnije, redovno ide frizeru. Da otklonim sumnju jedan dan sam rekao da idem na posao ali sam se sakrio pod bracni krevet i cekao da vidim da li ce se iko pojaviti. Kad sam se sakrio pod kreven nasao sam kesicu dijelova za autice pa vas molim za pomoc, da li ovome starcicu, kojeg planiram obojiti u prvobitnu zuto-smedju kombinaciju, da ostavim original tockove MTB koji su prilicno labavi i u losem stanju ili ove neke Hot Wheels? Srce vuce na original, ali ovi su u boljem stanju. Hvala na pomoci!

:cerise: :cerise: :cerise:

Offline goran16v

• Vrlo aktivan
160857 « Odgovori #14 : 28 Lipanj 2016 22:19 »
Ostao duzan slikuc R-4, 5. vrata rucni rad od komadica lima, lajsna oko reg. tablice je ogoljena vocarska zica.