9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Vavin servis  (Posjeta: 3028 )

Offline lanolina

• Vrlo aktivan
Odg: Vavin servis
158226 « Odgovori #15 : 13 Ožujak 2016 20:52 »
Beli fičo, pa ti si iz Rijeke!! Pa gdje je taj servis?

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
158237 « Odgovori #16 : 14 Ožujak 2016 15:38 »
Kolega lanolina, veliko hvala na savetu :rukujuse:, još više hvala na podršci. Ove modele iz prve restauracije sačuvaću kao uspomenu na prvi pokušaj restauracije. Sve se postiže vežbom :uteg: i sa dovoljno znanja i informisanosti. Sve u svemu za to teba vremena, a dok ga nema najbolje je upijati i razmatrati savete. :128:

Offline BeliFico

• Aktivan
158259 « Odgovori #17 : 14 Ožujak 2016 21:53 »
Beli fičo, pa ti si iz Rijeke!! Pa gdje je taj servis?
Se mi znamo ili sam ja retard pa sam zaboravio da sam napisao gdje zivim?  :banmerg8: uglavnom na Zametu reci ako sta treba i sto se tice ovog otvorenja,ti si totalno upravu  :doh1: jer sam ja tu garazu otvorio prije godinu dana,ali tek prije mjesec-dva otvorio temu. Pogledajte malo i turbo's tune and restore garazu,sa njim sa u komparaciji isto radi odlicne modele
PICI FICA PICI FICA! U ĐEPU MI SAMO SIČA!

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
160807 « Odgovori #18 : 26 Lipanj 2016 20:05 »
Kolege kolekcionari imam obaveštenje!
Radi se o Buragovom BMW-u 545. Na njemu postoji greška na podlozi za koju verujem da može biti na svim modelima.  :ooo: :alikako: Reč je o ispustima koji se nalaze na ivici podloge, na delu između točkova (obeleženi crvenom). Pošto su prednje osovine kraće od zadnjih (osovine obeležene plavom), a ispusti isti i napred i nazad, prednji točkovi ih kače. To vam može stvoriti problem ako ste od onih koji se vole poigrati autićem :cool: , a i svakako zbog toga točkovi upadaju u model, što normalno izgleda :vomit: .

Problem se rešava prosto, jer na svu sreću podloga je zašrafljena (i to samo napred, pozadi ima plastičnu kopču). Potrebno je rastaviti autić i turpijom za nokte pažljivo smanjiti ispust, kako bi točkovi stajali kako treba i isto tako se i vrteli. :85565:
« Zadnja izmjena: 14 Srpanj 2016 12:04 Vava »

Offline BeliFico

• Aktivan
161251 « Odgovori #19 : 16 Srpanj 2016 14:12 »
I? Si se sta aktivirao preko ljeta?
PICI FICA PICI FICA! U ĐEPU MI SAMO SIČA!

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
Odg: Vavin servis - The return of servis
161339 « Odgovori #20 : 18 Srpanj 2016 13:58 »
I? Si se sta aktivirao preko ljeta?
Upravo to! :cool: Evo ga ovde jedan starčić, spreman za nove pobede nakon punjenja ogrebotina ovim  markerom na bazi uljanih boja (istim tim markerom palo je i sređivanje nekih retrovizora). :cheesy:. Trenutno je u fazi sušenja laka. Još ću oprati masku i :bravo:

Usput, jedan model mi se sprema na kupanjac u nitru za novu farbu, ovog puta, u spreju. :85565:

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
161372 « Odgovori #21 : 19 Srpanj 2016 14:40 »
Evo ga Majorette BMW na tretmanu.  Ako vas zanima koj ga je ludak ovako ranije farbao - to sam ja kao mali. :crven:  :cheesy:

:85565:

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
161377 « Odgovori #22 : 19 Srpanj 2016 18:41 »
Narodeeeee! Dok sam skidao farbu sa BMW - a, oboja vrata su mu samo O T P A L A bez ikakvog lomljenja, onako u komadu!? Pomagajte kako da to posastavljam, da ne ode prerada dovraga...

Offline ucitelj

• Aktivan
161378 « Odgovori #23 : 19 Srpanj 2016 18:54 »
Koliko vidim, ta se vrata drže oprugom, opruga je nasađena na trn ispod haube. Trba je pokupiti čpic canglama, vratiti vrata na svoje mesto i popustiti oprugu u žljeb na vratima. Naravno sve ovo ako ja dobro vidim sistem. Ako se nešto slomilo, bojim se da pomoći nema.

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
161389 « Odgovori #24 : 20 Srpanj 2016 11:47 »
Koliko vidim, ta se vrata drže oprugom, opruga je nasađena na trn ispod haube. Trba je pokupiti čpic canglama, vratiti vrata na svoje mesto i popustiti oprugu u žljeb na vratima. Naravno sve ovo ako ja dobro vidim sistem. Ako se nešto slomilo, bojim se da pomoći nema.
Super, hvala ti, ali ja nažalost ne vdim ništa od toga opisanog. Bar nema tragova lomljenja...  :place:
Evo par slika iznutra i njega i vrata (treba njega još očistiti i ispolirati) pa ako se šta može... :neznam:

Offline ucitelj

• Aktivan
161390 « Odgovori #25 : 20 Srpanj 2016 11:55 »
E, vidiš, u ta dva nosača (ispod haube) ide čelična žica koju saviješ tako da kada je staviš u nosače pređe 0,5mm  dovratak. Zatim žicu gurneš malo ka unutra i onda postaviš vrata i nakon toga bi žica (mora biti elastična) držala vrata.

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
161391 « Odgovori #26 : 20 Srpanj 2016 12:00 »
E, vidiš, u ta dva nosača (ispod haube) ide čelična žica koju saviješ tako da kada je staviš u nosače pređe 0,5mm  dovratak. Zatim žicu gurneš malo ka unutra i onda postaviš vrata i nakon toga bi žica (mora biti elastična) držala vrata.
Hvala ti puno! Sramota me je, kapiram sad nosače i žicu, ali sve do savijanja, kuda je savijem? Izvini molim te, dosadan sam ko....... :crven: :crven: :crven:

Offline ucitelj

• Aktivan
161392 « Odgovori #27 : 20 Srpanj 2016 12:20 »
Saviješ je ka vratima, znači ispod A stuba, vidiš da unutrašnji deo šarke na vratim lepo naleže na svoj deo ispod a stuba. Znači, žica treba da vrči pritisak na spoljni deo šarke koji je okrenut unutar karoserije. Svojim pritiskom žica će sprečiti padanje vrata.

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
161405 « Odgovori #28 : 20 Srpanj 2016 15:17 »
NA slikama prije skidanja boje jasno vidim oprugu unutar karoserije. Negdje ti je ispala ta opruga.

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
161535 « Odgovori #29 : 23 Srpanj 2016 16:07 »
Došlo je vreme... Idu u nitro! :evilqe5:

Pravim ih, da budu kao ovo (u toj livreji)