9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Ford Mustang GT 2005 by Franklin Mint  (Posjeta: 845 )

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
Ford Mustang GT 2005 by Franklin Mint
156064 « : 01 Siječanj 2016 20:17 »
Krajem listopada 2004 izlazi peta generacija Ford Mustang proizveden od strane Ford Motor Company, a 2005 postaje model godine. Prvi facelift napravljen je 2010, a da bi već 2013 dobio i drugi facelift. Uz Mustang V6 i GT dolazi kasnije još nekoliko varijanti koje uključuju Mustang GT/CS (California Special), Shelby Mustang, Mustang Bullitt, Mustang 45th Anniversary i Mustang Boss.
Pošto Masistov nije zadovoljavao moje kriterije, čim mi se pružila prilika odma sam nabavio od Frenklin Minta i na tome nisam ni malo požalio. Model za kojeg traže oko 100€, mene je ipak ispao jeftinije, zahvaljujući malo sreći i poznavanje kolege na drugom kontinentu. FM je tu napravio odličan posao i za model se stvarno može reći savršenstvo bez mane, pa čak bi se usudio reći i za nijansu bolji model od AA-ove 18-ice. Model ima sva otvaranja koja fenomenalno se otvaraju i super nasjedaju na svoja mjesta. Farbanje na visokom nivou, svijetlosne grupe bez mana (mada se na slici vide pinovi na zadnjim lampama, ali uživo se uopće ne primjećuju), kotači, brisači i razni detalji jako dobri. Ono što bi naveo kao mali minus je maska koja je urađena kao mrežica, ali otvori su ipak malo preveliki. Interijer je urađen sa tepihom, pojasevima i raznim detaljima koji ga čine perfektnim. Ono što daje veliku čar ovom modelu je motor i motorni prostor koji zrače sa onim nešto i daju pravi dojam motora. Trodimenzionalni motor, hrpa kablova, razni detalji koji su svi na svom mjestu, motor i detalji u više boja kao i na pravom modelu, jednostavno mu ne možeš naći manu. A takova priča je i sa podvozjem, sa puno detalja koji se nalaze svako na svojem mjestu, jednostavno rečeno bez mane.
Mislim, da mala zamjerka na masku i pinovima na zadnjim lampama koje odaje samo slika, ovaj model zaslužuje najvišu ocjenu. Svi koji žele Mustanga pete generacije i vole modele stvarne kopije 1:1 modela, predlažem da ne gledaju Maisto i Welly već da krenu u potragu ovog FM-a, jer vjerujte, nećete požaliti ni centa uloženog u njega.
Evo i slika. :flag_usa:

uvik kontra

Offline mister.np

• Senior member
Odg: Ford Mustang GT 2005 by Franklin Mint
156065 « Odgovori #1 : 01 Siječanj 2016 20:25 »
Na mojoj listi zelja je vec neko vreme :crvenausta:
Slazem se sa svim sto si rekao :85565: Model je zaista fantastican! Ovi Franklini posle 2000te su mnogo bolje radjeni!A izbacen je i dog leg sistem otvaranja vrata :85565: Zaista je neodoljiv :flag_usa:
Think Positive!

Offline studentt

• Senior member
156075 « Odgovori #2 : 02 Siječanj 2016 05:10 »
sime kad mu ti nisi nasao mane onda vrijedi.
detaljan je stvarano,nema price
znam da si slab na motorni prostor,ali ovdje je stvarno top

Offline Azzurro

• 50 postova
  • *
156076 « Odgovori #3 : 02 Siječanj 2016 09:03 »
Svaka čast detaljna recenzija i jako detaljan model

Offline hal9000

• Senior member
156079 « Odgovori #4 : 02 Siječanj 2016 10:41 »
Recenzija opet na nivou   :palac: . Od FM ne bi bilo ni za očekivati manje pa baš niti ne iznenađuje kako kažeš "savršenstvo bez mana". Ove sitne su toliko zanemarive da ih nije niti potrebno spominjati. Motor i podvozje stvarno ostavljaju bez daha što pak dovodi do problema da bi model trebao stalno biti na boku otvorene haube da ipak učini dostupniju tu raskoš slučajnim promatračima  :alikako:
Da ne ispadne traženje dlake u jajetu :whistling: postavio si sliku prednjeg kotača ali baš i nije vidljiva disk kočnica, a oblik felge to dopušta. Ako dobro ne vidim ili griješim  :banmerg8:  :cerise: ...  :85565:
Outraces them all!

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
156092 « Odgovori #5 : 02 Siječanj 2016 12:38 »
Na mojoj listi zelja je vec neko vreme :crvenausta:
Slazem se sa svim sto si rekao :85565: Model je zaista fantastican! Ovi Franklini posle 2000te su mnogo bolje radjeni!A izbacen je i dog leg sistem otvaranja vrata :85565: Zaista je neodoljiv :flag_usa:

požuri se, jer cijene rastu u nebo :miga:
uvik kontra

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
156093 « Odgovori #6 : 02 Siječanj 2016 12:56 »
Recenzija opet na nivou   :palac: . Od FM ne bi bilo ni za očekivati manje pa baš niti ne iznenađuje kako kažeš "savršenstvo bez mana". Ove sitne su toliko zanemarive da ih nije niti potrebno spominjati. Motor i podvozje stvarno ostavljaju bez daha što pak dovodi do problema da bi model trebao stalno biti na boku otvorene haube da ipak učini dostupniju tu raskoš slučajnim promatračima  :alikako:
Da ne ispadne traženje dlake u jajetu :whistling: postavio si sliku prednjeg kotača ali baš i nije vidljiva disk kočnica, a oblik felge to dopušta. Ako dobro ne vidim ili griješim  :banmerg8:  :cerise: ...  :85565:

kod mene nema slučajnih promatrača, već sve poznati ljudi koji su u svakom trenutku dobro došli :beljise: :beljise:
nije dlaka u jajetu, već dobro zapažanje. mada sam i ja to zapazijo kad sam pisao i malo bolje pogledao i vidio u čemu je problem. model ima diskove, ali su dosta duboko postavljeni, a kako sam slikao sa mobitelom, a on nema neki zum, morao sam izbliza slikat i samom uporabom blica sva svjetlost se odbijala od felge, a bez blica dobiješ onakvu sliku kakvu sam postavio.
vjerujem da bi se sa fotićem to punobolje ispalo, ali nažalost moj je otkazao poslušnost. zato do daljnjeg, dok ne popravim ili ne nabavim drugi fotić, se zadovoljite tom slikom. :azn:
uvik kontra

Offline Karlo (Incognito)

• Vrlo aktivan
156127 « Odgovori #7 : 03 Siječanj 2016 12:25 »
Ne volim ovog Mustanga već mi je onaj "facelift-ani" ljepši ali ako ovo ignoriram moram priznati da je izrada vrhunska, najviše su me (ugodno) iznenadila prednja svijetla i interijer a i ostatak auta je gotovo savršeno napravljen  :allocafe:

Offline isporcic

• Veteran na forumu
156149 « Odgovori #8 : 04 Siječanj 2016 09:39 »
Krasan, spremio sam si sliku