9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Chrysler Town & Country Woody 1958 Franklin Mint  (Posjeta: 1164 )

Offline mister.np

• Senior member
Chrysler Town & Country Woody 1958 Franklin Mint
153009 « : 04 Listopad 2015 17:29 »
Nema lepseg osecaja od otvaranja FM DM kutije sa ovakvim sadrzajem :flag_usa:
Model,ili modelcina je brutalno dobro napravljen!Mnogo bolji od DM verzije!
Proizveden je 2007 godine u limited edition izdanju od 1500 modela..moj je 451 :crvenausta:
Boja i zavrsni lak su fantasticni! Ono sto mu je tamnije braon,je zapravo pravi furnir drvo :bravo: svetlija nijansa je imitacija koja takodje super izgleda!
Vrata mu se fino otvaraju,ali ne i na pravilnim sarkama vec dog leg nazalost..sedista su fina,ali su na DM presvucena kozom,tako da ova deluju pomalo plasticno..
pod je tapaciran predivnom bordo nijansom,i sam kokpit je vrlo realistican i dobar :bravo:
Podignuti krov nazalost nije u opciji..bas steta..
Prtljaznik nazad je prica za sebe..predobro se otvara na pravilnim sarkama i ima cak i funkcionalne drzace :crvenausta: unutra je isto tapaciran,i sjajno izgleda zajedno sa rezervnim tockom
Poklopac motora odlicno radi,a motor izgleda kao da je od kamiona :crvenausta: :cudise: Zaista predobro napravljen ogromni spitfire ..imalo je mesta za jos koju zicu da ubace,ali dobro de..
Sav chrome na modelu je besprekoran!
Svi logo-i na modelu su ustvari photo etched,dakle nema obicnih decala..
prednja svetla su vrhunska,bez onih pinova :bravo:
a tri svetla nazad su nazalost farbani..
Predobar mi je i ispis nazad na braniku town & country
Tockovi su odlicni!  prednji se lako mogu upravljati s volanom,nije lomljiv mehanizam! Model nema funkcionalnu suspenziju..
Predivna kombinacija materijala dala je ovom modelu pravi sjaj!!Toplo ga preporucujem! :85565:

Think Positive!

Offline Karlo (Incognito)

• Vrlo aktivan
Odg: Chrysler Town & Country Woody 1958 Franklin Mint
153012 « Odgovori #1 : 04 Listopad 2015 17:32 »
Super izgleda  :allocafe:
Vidi se da se kod izrade maksimalno pazilo na detalje.

Offline lanolina

• Vrlo aktivan
153015 « Odgovori #2 : 04 Listopad 2015 18:50 »
Jako,jako lijep...... :flag_usa:

Offline Nikola 1:24

• Senior member
153018 « Odgovori #3 : 04 Listopad 2015 19:50 »
Model je predobar!!! :allocafe: :allocafe: :allocafe: :flag_usa: :flag_usa: :flag_usa:
Svaki bedak ima svoje veselje!!!

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
153023 « Odgovori #4 : 04 Listopad 2015 20:58 »
znam da će te sada reći da cjepidlačim, ali mi ne ide u glavu, da se ovako potrude oko modela, da ubacivaju drvene dijelove, pa imitaciju drveta koja je jako dobra, pa lijepo urađen motor i razno-razni detalji, i oko svega se potrude, pa na kraju zaseru sa svijetlima. :doh1: :doh1:
prednja svijetla mutna, pa samim time se i slabije vide, ali ipak se vide, pinovi i zadnje lampe samo obojane. :doh1: :doh1:
to mi ne ide uglavu, tolko truda pa na kraju zasereš, a vjerujem da se prodaje ovaj model ko suho zlato.
u konačnici jako dobro urađen model, osim te mane. ali danas biti savršen je vrlo teško, jer uvjek će ti jedna budala naći manu. :allocafe:
uvik kontra

Offline mister.np

• Senior member
153025 « Odgovori #5 : 04 Listopad 2015 21:12 »
Ovo se slazem s tobom sime u potpunosti! Jer medel em je skup em radjen 2007-me..tako da tih mana nije trebalo biti..jos mu na vrata stavili dog leg  :suicidehp3: I nisu napravili taj dodatni podignuti krov,sto bi modelu bas dalo jos vise na izgledu!
Think Positive!

Offline hal9000

• Senior member
153086 « Odgovori #6 : 05 Listopad 2015 14:49 »

u konačnici jako dobro urađen model, osim te mane. ali danas biti savršen je vrlo teško, jer uvjek će ti jedna budala naći manu. :allocafe:
Nije problem u budalama koje nalaze mane već u proizvođačima/trgovcima koji kolekcionare smatraju budalama. Danas ljudi pet puta prije nabavke okrenu novčanicu (bez obzira na financijsku potkoženost) i važu da ili ne ali na kraju presudi ipak kolekcionarski duh na veliko veselje trgovaca. Bez obzira koliko model lijepo izgledao i rijedak bio ostaje sitan okus gorčine - zar nije moglo u današnje vrijeme ipak mrvu bolje za te novce.
Lijep model. Ne znam koliko je došao, po komentaru naslučujem ne malo, ali ta već pomenuta stražnja svjetla i dog leg...  :huh:
Outraces them all!

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
153123 « Odgovori #7 : 05 Listopad 2015 21:22 »
baš ovo što hal reće, proizvođači/trgovci nas odavno smatraju budalam, a u jednu ruku mi to i dokazujemo iz žele za određenim modelima.
šta se tiće dodatnog krova, bilo bi bole da je prisutan, ali meni osobno ne fali, jer volim da model koji je kabriolet i bude sa spuštenim krovom, jer u biti njega i predstavlja. izuzev 4-vero vratnim modela iz 30-ih. oni mi sa podignutim krovom dijeluju raskošniji, godspodski više nego sa spuštenim, gdje dijeluju dosta prazno. dog-leg otaranje meni nekad osobno dijeluje zanimljivije nego otavaranje na šarku ili osigurač. ali to baš ne pristaje na svim modelima. recimo kod ovog (sudeći po slikama) mi dijeluje super. pokazuje spoj stare i nove tehnologije izrade koja je lijepo ukomponirana, baš kao i na pravom modelu koji je isto bio spoj stare i nove tehnologije, auto od drveta i lima. za mene ukomponirano perfektno.
uvik kontra