9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Delahaye 135 M body by Saoutchik 1946 by Guiloy  (Posjeta: 901 )

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
Delahaye 135 M body by Saoutchik 1946 by Guiloy
151079 « : 09 Kolovoz 2015 12:30 »
Nisam baš našao nikakvu priču o ovom Delahaye body by Saoutchik, pa čak  sam ga tražio i pod nazivom Saoutchik i opet ništa. Tako da mi je taj model čista nepoznanica, osim jedne stranice koja baš ne otkriva puno, osim par slika modela koji se nalazi u muzeju u Španjolskoj i vrsta motora, na koju me kolega Dino uputio. Delahaye 135 M body by Saoutchik je prvi put predstavljen 1946. na Pariškom motor show i pokreče ga redni 6-cilindrični, 12-ventilski 3,6 litreni motor (točnije 3557ccm) sa 135KS. Delahaye 135 se proizvodio od 1935. do 1954. godine i to u mnogim različitim stilovima karoserije, a već 1938 izlazi modificirani 135 koji dobiva oznaku M (Modifie), dok 135 MS je bio već sportski model (Modife Speciale) sa 150KS. 135 M je možda i najpopularniji Delahaye ikad izrađen.
Guiloy je ovaj model radio po izloženom Delahayu body by Saoutchik iz muzeja u Španjolskoj, ali se ne mogu baš pohvalit sa izradom. Linija i boja modela je dosta dobro pogođena, ali su zaboravili stavit branike, a i farbanje im nije baš za pohvalu. Na nekim mjestima je boja deblje nanesena, tako da bi reko ''uzalud vam trud svirači'', mada su stavili i iste tablice kao i na muzejskom primjerku. Model ima sva otvaranja koja se lako otvaraju, osim zadnje haube koja kad se želi do kraja otvorit, dog-leg struže po rubovima i guli farbu. Svjetlosne grupe nisu za neku pohvalu, ali ni za neku kritiku, ali okvir šajbe, masku i ostale kromirane dijelove, o tome bi se moglo dobro raspisat, ali samo kritike na loše urađene detalje, jednostavno rečeno polu-proizvod. Krom jako loše urađeno, a na masci i okviru šajbe ostaci ili višak koji nije obrađen. Kotači Buragovi, ali doslovno, oni kockasti koji liče na sve, samo ne na kotače za auto. Pa sad da ne ispadne da je model čista katastrofa, moram spomenut interijer koji je lijepo urađen sa dosta uvjerljivih detalja. Do duše, sjedište je plastično, ali djeluje uvjerljivi i lijepo, dok na podu nema tepiha, ali iskreno i nije mu ni potreban, jer su sa hrapavim podom i mat crvenom bojom dali pravi dojam i još dodali na sve to crne gumene tepisone sa natpisom Delahaye. Ali ono što me oborilo s nogu i vratilo veliki osmjeh na lice, nakon silnog razočarenja, je motor. Ono što je Guiloy napravio sa motorom i motornim prostorom, može se mjerit sa velikim proizvođačima die-cast modela. Kako ja volim reći ''savršenstvo bez mane'', bolje da pogledate slike, jer bilo koja moje riječi bi bile suvišne. Podvozje nije loše, ali nije ni nešto spektakularno. Sve u svemu, model ostaje u kolekciji samo radi izvedbe motora i interijera, a i moja sreća je što ga nisam platio puno, naspram koliko traže po eBay-u. I kad bi mjerili dato i dobiveno, reko bi da sam u malom plusu.
Mišljenje. Moram priznat da ga samo izvedba motora vadi, jer bi mu ocjena po mom mišljenju bila nedovoljna, a ovako je jedva prolazna.
Evo i malo slika da se vidi ta fuzija loše karoserije i odličnog motora. :flag_french:

Evo i dvije slike pravog modela iz muzeja u Španjolskoj.

uvik kontra

Offline studentt

• Senior member
Odg: Delahaye 135 M body by Saoutchik 1946 by Guiloy
151080 « Odgovori #1 : 09 Kolovoz 2015 14:59 »
pa nije toliko ni los :85565: :85565:

Offline medomanga

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
  • Collezione "Italia 1:18" di medomanga.
151088 « Odgovori #2 : 10 Kolovoz 2015 09:24 »
Lijep model...motor je baš dobro napravljen, mala zamjerka na prednju masku...preplastična je!
Odabrao i uredio medomanga, text čitao Miljenko Kokot!

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
151090 « Odgovori #3 : 10 Kolovoz 2015 10:35 »
Lijep model...motor je baš dobro napravljen, mala zamjerka na prednju masku...preplastična je!

ja mu više zamjeram farbanje, nedostatak branika i kotače, jer tehonologija izrade modela je prije bila drugačija, točnije slabija za današnje vrijeme, ali farbanje i nedostatak branika su ipak mogli bolje izvest.
uvik kontra