9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Lamborghini Countach LP400, AUTOart  (Posjeta: 1557 )

Offline hal9000

• Senior member
Lamborghini Countach LP400, AUTOart
149738 « : 17 Lipanj 2015 00:41 »
Countach - auto, uz dužno poštovanje Miuri, koji je najviše zaslužan/kriv za imiđ i poziciju na kojoj se danas nalazi marka Lamborghini, a prije svega izgled današnjih Lamboa najviše duguju baš Countachu.
Nakon što je 1971. na ženevskom auto showu predstavljen prototip, 1974. je predstavljen i serijski primjerak Countach LP400. LP400 je u odnosu na izgled prototipa bio „obogaćen“ raznim usisnicima za rashlađivanje...
Neobičnog oblika koji se voli ili ne ali u oba slučaja se ne ostaje ravnodušan. Poprilično nepraktičan za neki vid svakodnevne gradske vožnje pogotovo vožnja u rikverc može zadati poprilične glavobolje što se može i zamisliti gledajući ovaj model.
AUTOart-ov model dolazi u Signature segmentu što će reći da su si u AA dali malo više truda pri izradi.
To je vidljivo već i na samom početku gledajući opremu ambalaže u kojoj se nalazi model. Crna kutija sa natpisom bez slike, brošura sa kratkom pričom o dotičnom autu i podacima o modelu, certifikat autentičnosti koji je numeriran...
Model dolazi u naranđastoj boji (dostupna je još i žuta) i prema podacima iz brošure sastoji se od 291 zasebnog dijela.
Ima šest otvaranja i sve skladno izgleda bez ikakvih zamjerki. Jedan od upečatljivijih detalja je način otvaranja vrata. Vrata se otvaraju pritiskom na kvaku i tu je mala zamjerka s obzirom da se treba dosta namučiti da bi se to postiglo, ali kada se to konačno uspije vrata se otvore besprijekorno bez ikakvih klimanja.
Svjetla klasično autoartovski bez mane jedino na prednjim žmigavcima/pozicijama prikaz brtve nije najbolje prikazan odnosno prikaz brtvene gume ne dodiruje okolnu karoseriju pa se dobiva dojam da je to samo nacrtani obrub. Farovi se podižu pritiskom na prekidač koji se nalazi na podvozju.
Unutrašnjost odlično odrađena, na krovu je vidljiv prorez koji je omogućavao pogled u rikverc preko retrovizora. Sve mrežice, rešetke su metalne/fotojetkane kao i brisač. Jedan detalj koji mi nije jasan (niti je nešto zbog čega bi trebalo razbijati glavu), dok su natpisi na stražnjem djelu crni jetkani i znak na haubi zaseban na bočnim stranama naziv Bertone je izbočen odnosno izliven zajedno sa karoserijom i naznačen tampom.
Prikaz motora je još jedan od dojmljivijih detalja na modelu. Sa svim tim kablovima i fotojetkanim detaljima zbilja impresivno izgleda da se dobije volja imati motorni prostor stalno otvorenim.
Pod prednjom haubom se nalazi rezervni kotač. Kotači prirodno izgledaju ali kao i obično kod AA nema natpisa na gumama, s time da opet unutarnja strana felge nije obojana  nego je ostavljena obična siva plastika. To i nije neki nedostatak s obzirom da se unutarnja strana felge niti ne vide kada model stoji normalno.
Podvozje detaljno i sam ovjes dosta vjerno prikazan ali nisam uspio otkriti da li je u funkciji, jer na laki pritisak modela ne dobiva se dojam amortiziranja.
Iako Countach nije nešto rijetko što se vidi u svijetu modela automobila, jer su ga valjda velika većina proizvođača modela i igračaka napravila bar jednom u bilo kojoj izvedenici, ovaj AA model uživo je nešto što plijeni pozornost i izaziva divljenje.

Slike baš ne dočaravaju puno, ali bar otprilike nek kažu nešto...

Outraces them all!

Offline Nikola 1:24

• Senior member
Odg: Lamborghini Countach LP400, AUTOart
149739 « Odgovori #1 : 17 Lipanj 2015 07:29 »
Predobar model i detalji!!! :allocafe: :allocafe: :allocafe: :flag_italian:
Svaki bedak ima svoje veselje!!!

Offline isporcic

• Veteran na forumu
149740 « Odgovori #2 : 17 Lipanj 2015 07:32 »
Model za uživanje, motor, prtljažnik i otvaranje vrata!

domegus

• Gost
149742 « Odgovori #3 : 17 Lipanj 2015 09:00 »
vrhunski model  :allocafe: svaka riječ je suvišna  :flag_italian:

Offline Obelix

• Aktivan
149743 « Odgovori #4 : 17 Lipanj 2015 09:41 »
To mi je inače prvi model koji sam dobio i počeo skuoljat modele samo što je crveni i u mjerilu 1:24 Bburago.

Offline poncho

• Aktivan
149756 « Odgovori #5 : 17 Lipanj 2015 18:33 »
Model je brutalan svaka čast  :allocafe:
Jedino mi nije jasno, zašto ovi kinezi nemogu nešto napraviti a da nema neki feler, jer očekuješ ako daš 100 i više eura da to bude napravljeno savršeno, a onda oni zahebu sa svjetlom. Stvarno im netreba dati ni da rade čačkalice jer i to neznaju napraviti.

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
149760 « Odgovori #6 : 17 Lipanj 2015 19:40 »
kako ja volim reći, savršenstvo bez mane. :allocafe:
jedino što bi ja rađe imao noviju varijantu, sa zadnjim spojlerom, ali to je već stvar ukusa. :85565:
uvik kontra

Offline grgazdbm

• Nov na forumu
149763 « Odgovori #7 : 17 Lipanj 2015 20:48 »
Auuuuuuu prekrasan model da malo fali spoiler ali boja savrsena po meni :azn: