9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: lego 1/87  (Posjeta: 1344 )

Offline azraelcars

• Vrlo aktivan
lego 1/87
20527 « : 14 Veljača 2009 15:29 »
evo da jednu kratku,ali jako interesantnu temu na brzinu ubacim.

svi od vas poznaju lego kockice,svi smo se s njima igrali,malo ko poznaje lego autice,koji su jedno 15-ak godina izlazili,ne mislim tu na one od kockica,nego na prave modele.

prvi lego autici su bili drveni,meni je poznat jedan kamion.nije uopste moguce identifikovati ga kao takvog,ne pise nigdje nista.

isto to vrijedi i za par vecih modela,ca.1/36,meni su poznati vw buba u sivoj boji i plavi volvo.isto neoznaceni,jednostavna izvedba s plasticnom karoserijom i limenim podom,bez stakala i enterijera.

drugom polovinom 50-ih pocinju u okviru regularnog prodajnog programa izlaziti modeli evropskih auta i kamiona u mjeri 1/87,modeli su bez izuzetka plasticni,postaklani,srebreno-sivi pod s natpisom lego i oznakom modela,svi modeli su bez enterijera.svi modeli imaju kromirane metalne tockove.zato su modeli izvana izvedeni detaljno,farovi su ubaceni,transparentni plasticni,branici su vecinom u sklopu podne ploce i sivi.

po mom znanju modeli nestaju pocetkom 70-ih.ne postoji puno modela,ispod sto osnovnih,vjerovatno daleko manje,varijacije su zato mnogobrojne,postoje i razni reklamni modeli.

isto tako postoji obiman sortiman pribora i popratnih modela,kao ulicna rasvjeta,drvece,pjesaci,znakovi,bicikliste,motori s vozacima,kuce,garaze i tako.

kolekcionari su rijetki,kao i modeli.osnovni modeli se daju na ebay-u naci,ja sam ih dosta nalazio na buvljacima i slicnom.varijacije su puno teze za naci,desi se nekad slucajno.

modeli su inace osjetljivi na branicima,isto tako fale cesto farovi.duzi kamioni se nekad znaju iskriviti,ne svi,obicno oni koji su duze na suncu stajali.

svi modeli osobnih vozila su dolazili u prozirnoj plasticnoj garazi.to izgleda ovako.

raniji modeli su dolazili u malim kutijama

na slici inace nejrjedji lego,crni e-type jaguar

primjer za reklamni kamion

pribor,biciklisti,motori,vespe

varijacije kamiona

njihova omiljena tema,vw t1 u svim mogucim kobinacijama boja i natpisa.

eto,to je to,u kratkim rijecima.

a.

Offline SZ

• Punopravan član
  • **
(Nema naslova)
51657 « Odgovori #1 : 08 Ožujak 2011 22:17 »
Ja sam krajem šezdesetih dobio na poklon Lego kamione. U kutiji je bilo nekih 10-tak komada. Sve su bili Mercedesi L serije, sa različitim karoserijskim varijantama. Sjećam se da su bila 2 šlepera, barem jedan sa dvoosovinskom prikolicom, a za ostale se ne sjećam. S vremenom sam ih negdje pogubio, ostao mi je bio samo šleper - cisterna. Međutim, nekad, u skorije vrijeme izgubio sam kamion  :zid: , ostala je samo prikolica:

Inače, kamion je izgledao ovako:

Offline Modfather

• Nov na forumu
  • International Man Of Mistery
Odg: lego 1/87
168533 « Odgovori #2 : 03 Veljača 2018 12:08 »
Znam da vadim ovo iz debele povijesti, no samo da pridodam da ih nažalost nikada nisam imao, no točno znam tko ih je (frend Ištvan, dobio ih od tete iz Njemačke), i bili su mi strašno zanimljivi upravo zbog LEGO garaže u kojoj su došli... sjećam se da su mi se jednom u tom silnom otvaranju-zatvaranju garažnih vrata - ista zaglavila :) i da sam cijelu kutijicu samo ostavio među ostale, nek se netko drugi time bavi. :D
*shame on me*
Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.