9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Bentley Speed Six  (Posjeta: 2169 )

Offline joso99

• Aktivan
Bentley Speed Six
145826 « : 22 Ožujak 2015 15:32 »

Nešto o modelu...
Model je klasični Brumm, nema neku finu završunu obrdau al ima neku svoju čar...što se tiče povjene pogođenosti mislim da dosta dobro predstavlja model koji se utrkivao te godine no kako ima dosta malo slika pobjedničkog automobila iz te godine nisam baš imao neku bazu za usporedbu...
na prvi pogled fali mu mašinerija za paljenje koja bi trebala ležati na prednjem braniku... po slikama koje sam našao na netu stražnje sjedalo bi trebalo biti prekriveno kožom radi smanjenja otpora zraka... također bi i kad je model već otvoren instrument tabla mogla biti malo detaljnije prikazana (bar sa nekim stavkama u boji)...možda bi i svjetla mogla biti otkrivena a ne pokrivana plastičnim poklopcima... 
sviđa mi se što je boja felgi u zelenoj boji kako bi povjesno i trebalo biti i što je mjerilo skoro pa točno pogođeno (ima malih odstupanja)...
e sad postoje još dvije verzije ovog modela, jednu je radio Ixo a drugu je radio opet Brumm...
Svaki model se razlikuje od drugih po nekim karakteristikama (mašini za paljenje, boji felgi, instrument tabli, britanskoj zastavi, boji ispuha, rupi na haubi, natkrivenosti stražnjih sjedala, prednjim svjetlima...)
e sad koja je verzija povjesno najtočnija neznam...

Dakle model je Brummov Bentley Speed Six, pobjednik Le Mansa 1930. godine, No.4,  vozači Barnato-Kidstone,

« Zadnja izmjena: 18 Travanj 2015 17:02 joso99 »

Offline Aljo_69

• Senior member
Odg: Bentley
145861 « Odgovori #1 : 22 Ožujak 2015 20:41 »
Lip model, a mene isto tkođer zanima Le Mans serija. Krenia sam u skupljanje ali shvatia da je prekompleksna za tek tako nabaljati što uleti.. tako da sam nakon nekih 20-ak modela stao. Ne zauvijek, nadam se krenuti ponovno, ali to će onda biti samo pobjednici po godinama, i neki baš baš probrani sa strane, ali nikako sve od reda
Racing! Because golf, football, and baseball only require one ball.
MODELI NA PRODAJU -->;http://s232.photobucket.com/user/aljo_69/library/Prodaja?sort=6&page=1

Offline joso99

• Aktivan
145870 « Odgovori #2 : 22 Ožujak 2015 21:15 »
Ja sam zadnjih mjeseci dosta proučavao i modeli koji me zanimaju su do negdje sredine 80-tih... ovi novi mi baš i nisu toliko napeti...za prvu ruku bi išao samo na pobjednike pa bi onda kasnije vidio što se još da izvući... za sad imam gore predstavljenog i Bugattija 57G, tj pobjednika iz '37... njega ću ovih dana predstaviti...

Offline Aljo_69

• Senior member
145912 « Odgovori #3 : 23 Ožujak 2015 11:08 »
Ja sam zadnjih mjeseci dosta proučavao i modeli koji me zanimaju su do negdje sredine 80-tih... ovi novi mi baš i nisu toliko napeti...za prvu ruku bi išao samo na pobjednike pa bi onda kasnije vidio što se još da izvući... za sad imam gore predstavljenog i Bugattija 57G, tj pobjednika iz '37... njega ću ovih dana predstaviti...

to je baš ono što sam ti napisao preko pm-a.. tako je mislim najbolje, pobjednici, i ako baš baš neki privuče, ali inače, to je beskonačno polje modela  :palac:
MODELI NA PRODAJU -->;http://s232.photobucket.com/user/aljo_69/library/Prodaja?sort=6&page=1

Offline Smilidon Fatalis

• Punopravan član
  • **
145916 « Odgovori #4 : 23 Ožujak 2015 11:20 »
Odlican model i propratna prica... :bravo: Sa velikim iscekivanjem pratim nastavak kolekcije, i sam imam 5 modela iz Le Man-a.. Sto se tice pobednika, na ovom sajtu imas sve od 1949 do 2013, pa uzivaj  :cheesy:

Offline Aljo_69

• Senior member
145918 « Odgovori #5 : 23 Ožujak 2015 12:03 »
Odlican model i propratna prica... :bravo: Sa velikim iscekivanjem pratim nastavak kolekcije, i sam imam 5 modela iz Le Man-a.. Sto se tice pobednika, na ovom sajtu imas sve od 1949 do 2013, pa uzivaj  :cheesy:

vidim da si i ti kao i ja.. ja redovno ošaljem mail, napišem sve što trebam ali uvik na kraju zaboravim staviti link haha  :cerise:

Offline dmj

• Veteran na forumu
145920 « Odgovori #6 : 23 Ožujak 2015 13:07 »
Le Mans je predivna tema, a još zanimljiviji pristup od onog s pobjednicima mi je kod nekih kolekcionara koji su odabrali jednu sezonu i složili kompletan grid s nje...
Via Ciro Menotti 322

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
145927 « Odgovori #7 : 23 Ožujak 2015 13:43 »
Da, to je to, jedna sezona iz 60 -ih bi bila top. Nakon nje slijedeća, pa još jedna...  :smiley:
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline joso99

• Aktivan
145928 « Odgovori #8 : 23 Ožujak 2015 13:51 »

Možeš ti i staviti link u post... neću ti ja zamjeriti  :laugh1:
Za sad je u pripremi Bugatti 57G pa onda dalje kako budem nabavljao...

Offline joso99

• Aktivan
145929 « Odgovori #9 : 23 Ožujak 2015 13:53 »
Le Mans je predivna tema, a još zanimljiviji pristup od onog s pobjednicima mi je kod nekih kolekcionara koji su odabrali jednu sezonu i složili kompletan grid s nje...
Krenuo sam onako lagano čitkati o Le Mansu jer nisam imao baš puno posla i sad me već skoro 2 mjeseca samo to zanima...
e bilo bi ljepo složiti jedan grid... naravno trebalo bi dosta modificiranja modela al mislim da bi se uz dosta truda mogla napraviti lijepa diorama...

Offline joso99

• Aktivan
145930 « Odgovori #10 : 23 Ožujak 2015 13:54 »
Da, to je to, jedna sezona iz 60 -ih bi bila top. Nakon nje slijedeća, pa još jedna...  :smiley:
I za svaku napraviti posebnu dioramu startnog grida...  :laugh1:

Offline Smilidon Fatalis

• Punopravan član
  • **
145932 « Odgovori #11 : 23 Ožujak 2015 15:50 »

Offline joso99

• Aktivan
145939 « Odgovori #12 : 23 Ožujak 2015 19:20 »
Eto ti vraže... sad si me samo bacio u depresiju sa moja dva modela... :cerise:
Iako po ovome linku koji si mi postavio ispada da je moj model ne speed six iz 1930 nego Bentley 4 1/2 Litre iz 1928... već vidim par sati istraživanja noćas...

Offline knez

• Vlasnik foruma, Administrator
  • Veteran na forumu
146864 « Odgovori #13 : 05 Travanj 2015 11:26 »
Prekrasan, sad ti fali, i topla preporuka, Barnatov Blue train special, meni osobno jedan od najljepših automobila iz tog perioda.
E NEĆU SE POTPISAT