9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Oldsmobile 442 1970 Franklin Mint  (Posjeta: 826 )

Offline mister.np

• Senior member
Oldsmobile 442 1970 Franklin Mint
145662 « : 20 Ožujak 2015 08:04 »
Moja najveca radost su uvek muscle car ameri 70ih :crvenausta: Sad se najvise koncentrisem da njih sto vise skupim..
Ovaj Olds je fantazija :crvenausta: Boja je jednom recju savrsena!Model je mnogo tezak i masivan..i razmera je naravno tacna..napravljen je 2005 godine..
Vrata na modelu se otvaraju po originalnom sistemu,ali nazalost ne otvaraju se potpuno kako bi i trebalo,jednostavno je nedovoljno..i posle nekoliko otvaranja i zatvaranja vrata se malo olabave,kod mene su tako desna olabavljena,i nece lepo da stoje zatvorena..
Enterijer je druga prica :crvenausta: sedista i pojasevi su fantasticni..na podu je crni tapacirung..uglavnom vrlo originalno uradjeno :bravo:
Prtljaznik se savrseno otvara..unutra su lepo postavili dizalicu i rezervni tocak koji se ne moze vaditi..
Prednja hauba se solidno otvara,ali ne bas dovoljno..i ovaj sistem otvaranja vremenom oslabi..a motor je savrsenstvo :crvenausta: mnostvo zica i kablova i vrlo sarenolik izgled bas mu dobro stoje :bravo:
Prednji gril i svetla su odlicni..i meglenke fino izgledaju,ali imaju one pinove unutra..Zadnja svetla su bez greske..i nista nije farbano kako inace Franklin ima obicaj raditi kod ovakvih modela..Izduvne cevi su odlicne..
Cak su i bocne pozicije narandzaste i crvene u prozirnoj plastici,i nisu farbani :bravo:
Tockovi su brutala..odlicno su ofarbane felge,i prelepo ispisane gume :bravo:
Prednji se upravljaju samo preko volana,jer je malo slozeniji upravljacki mehanizam..Sva cetiri tocka imaju funkcionalne amortizere..
Sve u svemu jako mocan model..bas kao i pravi auto :crvenausta:
Ovakvu verziju je pravila i firma Unique replicas..i cabriolet Danbury mint..

Think Positive!

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
Odg: Oldsmobile 442 1970 Franklin Mint
145703 « Odgovori #1 : 20 Ožujak 2015 13:00 »
ovo se zove modelčina. :love: :love: :love: :love:
ja sam razmišljao takvog uzet u 18-ici od ertla, koji nije ni upola tako dobar kao ovaj. nisam znao da je frenklin napravio ovaj model, nakon ove recenzije, umjesto ertlove 18-ice na popis ide frenklinova 24-vorka :allocafe: :allocafe:
uvik kontra

Offline hal9000

• Senior member
145708 « Odgovori #2 : 20 Ožujak 2015 13:38 »
Znam da je ovo zasebna liga i u kvaliteti te nažalost i u cijeni, ali takve bi modele trebalo uzeti za referentne primjerke pri osvrtu ostalih 1/24 modela. Jer ne zaslužuju bez obzira na sve okolnosti nastanka nekih modela istu ili sličnu ocjenu.  Ovo je u svakom slučaju  :allocafe:
Outraces them all!

Offline mister.np

• Senior member
145718 « Odgovori #3 : 20 Ožujak 2015 17:36 »
Drago mi je da je recenzija pomogla :85565:
Volim da svaki model predstavim onakvim kakav jeste..po meni je ovde poenta prikazati 1/24 razmeru u svakom pogledu,ukljucujuci i niskobudzetne modele..
Think Positive!

Offline Nikola 1:24

• Senior member
145751 « Odgovori #4 : 21 Ožujak 2015 09:54 »
Brutalno dobar model!!! :allocafe: :allocafe: :allocafe:
Svaki bedak ima svoje veselje!!!