9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: SIKU  (Posjeta: 21997 )

Offline azraelcars

• Vrlo aktivan
SIKU
20082 « : 02 Veljača 2009 15:02 »
sledeca tema

modeli njemacke firme siku,proizvedeni od pocetka 50-ih pa do danas.ovaj noviji dio ce morati neko drugi malo dopisati,od tog pojma nemam.

SIeper KUnststoffwerke kao firma postojala je vec prije drugog svjetskog rat i proizvodila plasticne ormarice za toilete.taj dio firme postoji i danas.
pocetkom pedesetih se otvara dio firme,koji proizvodi modele autivca i kamiona,vecinom njemackih proizvodjaca.

modeli se mogu podijeliti u cetiri grupe.
1.veliki plasticni modeli,razlicite mjere,poznato je samo malo modela.plavi amfibijski auto,set s cetiri karoserije i jednim podvozjem u dvije verzije,uzasno rijetki.

2.od 1954-1969 siku v serija u plastici u mjerilu 1/60,pocevsi od modela v1,mercedes 300

preko mnogo modela,kamiona,autobusa,kranova,bagera,

v 104 unimog

v 156,mercedes

v 100 autotransporter

itd,stvarno obilna tema.
modeli su problematicni,osjetljivi su,cesto fali nekih dijelova,lako se lome,plastika mijenja boju s vremenom.uprkos tom rijetki,skupi,trazeni.

3.siku v serija metal,od 1963-1975,jos uvijek 1/60.razni modeli,dobro uradjeni,opus se siri i na druge,nenjemacke proizvodjace.vjerovatno vam je iz te serije poznato dosta modela,postaju kopmleksni,kao ovaj unimog hubwagen

4.siku 1000-er serie,od 1975 pa do danas,znaci svo modeli s cetvorocifrenim brojevima,iako neki prelazni imaju oba varijante brojeva na sebi.isto tako ima v.serije s novim tockovima super-serije.

ovdje stari unimog s novim tockovima.

e sad,za druge serije,kao farmer i to,nisam uopste strucnjak,znam nesto pomalo,ali nisam nesto opremljen da bi mogao filozofirati :smile: isto tako o onom sto aktuelno stoji po trgovinama.

eto toliko,pisacu dalje,samo trenutno malo vuce krevet.

a.

« Zadnja izmjena: 26 Srpanj 2015 16:33 He-Man »

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
Siku NEWS
24393 « Odgovori #1 : 01 Lipanj 2009 03:30 »
Evo malo novosti za 5% kolega koje zanimaju autici u 1:6x  :vrag:

Siku je izbacio nove modele na trziste, od kojih su sljedeca dva svakako jako zanimljivi:

VW Tiguan

Audi A4 Avant

Sto je posebno zanimljivo je cinjenica da je Siku odlucio i jedan i drugi automobil prokazati u Diesel varijantama, pa time prati trendove na trzistu pravih automobila. Audi je 3.0 TDI sto cak i pise na podvozju, dok je Tiguan 2.0 TDI.

Najslabija tocka vecina siku modela ostaju felge, koje djeluju prilicno "jeftino" u usporedbi sa ostatkom modela. Takodjer su ta dva automobila vrlo rijetko vidjeni u crvenoj boji, mislim da bi neke druge boje bile prikladnije, sto istovremeno vazi i za proslogodisnju Siku-ovu Toyotu RAV4. Mozda im je ostalo previse crvene boje od traktora i kamiona, pa je to trebalo potrositi  :lol:

Offline guybrush

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
24395 « Odgovori #2 : 01 Lipanj 2009 04:19 »
Lijepi modeli, ali mi ta crvena boja tako na živce ide.Više od polovice autića im je u crvenoj.  :suicidehp3:
Moja kolekcija > [l]http://s200.photobucket.com/albums/aa320/Guybrushr/Diecast/[/l]
potpisimg/guybrush.jpg

Offline gizmo

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
24399 « Odgovori #3 : 01 Lipanj 2009 06:14 »
Citat:
01.06.2009. 11:30 siniweb napisao-la je:
Evo malo novosti za 5% kolega koje zanimaju autici u 1:6x  :vrag:

Kolega mislim da nas poklonika 1:64 ima više od 5% samo smo tiši, i ti modeli su manji pa mi nemožemo puno pametovati kao kapitalci.

Tiguan je lijep i moram ga nabaviti, ovaj drugi Audi ja imam stari model, nisam imao naočale pa ako sam novi i vidio u trgovinama mislio sam da ga imam. To sad kad vidim iz tvojih fotki vidim da nemam takav, moj je:

(Slika uklonjena.)

Pozdrav iz Petrinje !

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
24401 « Odgovori #4 : 01 Lipanj 2009 07:40 »
Citat:
01.06.2009. 14:14 gizmo napisao-la je:

Kolega mislim da nas poklonika 1:64 ima više od 5% samo smo tiši, i ti modeli su manji pa mi nemožemo puno pametovati kao kapitalci.

Tiguan je lijep i moram ga nabaviti, ovaj drugi Audi ja imam stari model, nisam imao naočale pa ako sam novi i vidio u trgovinama mislio sam da ga imam. To sad kad vidim iz tvojih fotki vidim da nemam takav, moj je:

(Slika uklonjena.)

Pozdrav iz Petrinje !

Mislim da ih neces propustiti, tek su stigli u ducane, a siguran sam da cemo prije ili kasnije vidjeti i drugacije boje na njima.

Audi A4 avant novi je malo zaobljeniji od starog. straznji dio je ujedno i najociglednija razlika.

Offline nebeski

• Senior member
(Nema naslova)
24403 « Odgovori #5 : 01 Lipanj 2009 09:04 »
Citat:
01.06.2009. 14:14 gizmo napisao-la je:

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :klanjase:

Offline borna

• Senior member
(Nema naslova)
24405 « Odgovori #6 : 01 Lipanj 2009 10:36 »
Citat:
01.06.2009. 17:04 nebeski napisao-la je:

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :klanjase:

Prijatelju Gizmo!!!
Nemoj da se jediš.Veliki Mešter i Mutivoda njegovo Visočanstvo of Mostar upravo je obješen na zid uz skromnu prisutnost članova Foruma. :place2:  :place2:  :place2:  :place2:  :place2:  :place2: Ne plačem,brišem nos.

Offline He-Man

• Senior member
(Nema naslova)
24420 « Odgovori #7 : 01 Lipanj 2009 15:04 »
Istina  :zbunjen:  Siku bi trebao nešto napraviti s bojama svojih modela. Iskreno, za auto koji košta i duplo više od Matchbox-a, trebao bi ponuditi nešto više. Konkurencije radi, tim više što je mtbx sve bolji i bolji.

Sini, hvala za info  :miga:
Postoji 10 vrst ljudi... oni koji poznaju binarni sustav i oni koji ga ne poznaju.

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
SIKU 2010
31783 « Odgovori #8 : 11 Prosinac 2009 17:57 »
kad smo vec kod Sikua, evo nesto Siku 1:55 novosti za sljedecu godinu, Copy + Paste sa neta:

> 2010 Dodge Charger

> 2010 Dodge Charger US Police car

> 2010 Dodge Charger US Taxi

> Volkswagen Amarok

> Volkswagen Scirocco

> Gumpert Apollo  :woot: konacno

> Audi R8 Spyder

> Lamborghini Gallardo

> Lamborghini Murcielago Roadster

> Lamborghini Gallardo Polizia

> Mercedes Binz Ambulance

"...i jos svasta ponesto"

Fotke prototipa i fotke automobila koji ce biti proizvedeni se mogu ovdje vidjeti:
http://www.sikumodels.com/sikuforum/viewtopic.php?p=27947#p27947

Ma ne znam kojem da se ne veselim!

Offline Tom

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
31817 « Odgovori #9 : 12 Prosinac 2009 05:06 »
Citat:
12.12.2009. 01:57 siniweb napisao-la je:
kad smo vec kod Sikua, evo nesto Siku 1:55 novosti za sljedecu godinu, Copy + Paste sa neta:

> 2010 Dodge Charger

> 2010 Dodge Charger US Police car

> 2010 Dodge Charger US Taxi

> Volkswagen Amarok

> Volkswagen Scirocco

> Gumpert Apollo  :woot: konacno

> Audi R8 Spyder

> Lamborghini Gallardo

> Lamborghini Murcielago Roadster

> Lamborghini Gallardo Polizia

> Mercedes Binz Ambulance

http://img.youtube.com/vi/gHA_mqrFR0U/1.jpg
"...i jos svasta ponesto"

Fotke prototipa i fotke automobila koji ce biti proizvedeni se mogu ovdje vidjeti:
http://www.sikumodels.com/sikuforum/viewtopic.php?p=27947#p27947

Ma ne znam kojem da se ne veselim!

Krasne stvari! Ali, brod?!!? :uskl:  :upitn:

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
31820 « Odgovori #10 : 12 Prosinac 2009 05:39 »
Citat:
12.12.2009. 13:06 TOM napisao-la je:

Krasne stvari! Ali, brod?!!? :uskl:  :upitn:

pretpostavljam, neka reklamna kooperacija Siku i Aida.

Offline Tom

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
39451 « Odgovori #11 : 25 Srpanj 2010 15:26 »
Vjerujem da je ovo prava tema za rasspravu o slijedećem... Naime, Ivan je izrazio sumnju da će proporcije/mjerilo Sikuovog Amaroka biti loše, tj. da će biti "ogroman" i nezanimljiv za interesantno kolekcionarsko mjerilo 6x...

Svoj sam primjerak neki dan nabavio u Mileru u Mađarskoj (kod nas ga, barem u Mileru u VŽ još nema) i mislim da su proporcije dobro pogođene osim možda su kotači trebali biti više razdvojeni od karoserije/tj. model je ako ništa drugo a ono radi vizualnog dojma trebao biti viši. Prednja i stražnja svjetla su zasebni dijelovi što sa krom detaljima na maski modelu daje dozu atraktivnosti. Prednja vrata se otvaraju samo što panti teže valjda k'o pola autića! Ukupno, zadovolja sam...

I ono najvažnije! Svi sakupljači priznatog mjerila 6x trebali bi ga imati jer iako su Sikuov običaj mjerila 50 i 55, Amarok je mjerilo 1/61 !!!

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
39452 « Odgovori #12 : 25 Srpanj 2010 15:29 »
Citat:
26.07.2010. 00:26 tom napisao-la je:
Vjerujem da je ovo prava tema za rasspravu o slijedećem... Naime, Ivan je izrazio sumnju da će proporcije/mjerilo Sikuovog Amaroka biti loše, tj. da će biti "ogroman" i nezanimljiv za interesantno kolekcionarsko mjerilo 6x...

Svoj sam primjerak neki dan nabavio u Mileru u Mađarskoj (kod nas ga, barem u Mileru u VŽ još nema) i mislim da su proporcije dobro pogođene osim možda su kotači trebali biti više razdvojeni od karoserije/tj. model je ako ništa drugo a ono radi vizualnog dojma trebao biti viši. Prednja i stražnja svjetla su zasebni dijelovi što sa krom detaljima na maski modelu daje dozu atraktivnosti. Prednja vrata se otvaraju samo što panti teže valjda k'o pola autića! Ukupno, zadovolja sam...

I ono najvažnije! Svi sakupljači priznatog mjerila 6x trebali bi ga imati jer iako su Sikuov običaj mjerila 50 i 55, Amarok je mjerilo 1/61 !!!

Sve tocno, Amarok je po velicini potpuno prihvatljiv, nema zime  :frozen:

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
39455 « Odgovori #13 : 25 Srpanj 2010 23:53 »
Citat:

:crvenausta:

Offline delta

• Senior member
(Nema naslova)
39456 « Odgovori #14 : 26 Srpanj 2010 00:03 »
Citat:

Must have :suncane:
na plin se kuva,
na naftu se greje,
a na benzin se vozi...