9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: 1:43  (Posjeta: 176664 )

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
671 « Odgovori #45 : 28 Kolovoz 2007 13:42 »
Bane,

Greška, misliš, kriva tema... :smile2:

Taj kinez koji imaš Ladu je isto tako dobra kvaliteta, metalan, otvaranja, detalji...?

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
675 « Odgovori #46 : 28 Kolovoz 2007 13:46 »
Bane,
Tebe bi mogli zanimati brojni 1:43 stari i vrlo stari modeli na faase.nl, vidi malo što sam guybrushu ili rascalu objašnjavao u temi 1:6x

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
679 « Odgovori #47 : 28 Kolovoz 2007 14:00 »
Jos veca fora je to sto su Rusi uvek vodili racuna oko razmere i odnosa dimenzija,.. detalja uopste. Uporedicu ti ih sa Buragom (inace mojom najdrazom fabrikom) i to razmerom 1:24 tih 80tih godina! Rusi su radili tockove sa gumama, ne plastikom i to u tacnoj sirini. Burago je imao cesto plasticne serijske tockove naspram kojih je cak odredjivao razmeru (od 1:24 pa do 26,27). To im je vec 2 plusa! Kod mnogih Rusa se SVE otvara, pa cak i zadnja vrata i to cela, a kod Buraga iskljucivo prednja i to do pola (do visine prozora). Treci plus! Radili su metalno podvozje, Burago plasticno! 4. plus! Radili su stampu i bikolor, a Burago jeftine nalepnice! 5. plus! Da ne nabrajam vise, mozda dobijem gadnu repliku od obozavalaca Buraga (koga i ja naravno obozavam, ali i kritikujem).. Sve u svemu, tih godina su rusi proizvodili modele, a burago igracke (govorim o 24vorci, 43ojku necu ni spominjati). Ok, omakao im se i po koji model!
 Sada ih vise nema, pa su postali rariteti, a kod nas su se tada mogli kupiti "za jednu crvenu"..
E, kad ste takvi.. sve autice nosim sa sobom u grob!

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
681 « Odgovori #48 : 28 Kolovoz 2007 14:10 »
2 Isporcic

Da, ubo sam pogresnu temu.. Puno postova, pa  pratim pod "Sve teme", pa se omaklo i po "difoltu" otislo..

Toj Cararaminoj ladi se nista ne otvara, ali su je dobro uradili (rec je o Ladi Kalini).

Sto se tice faase.nl i uopste kupovine preko neta.. Kod nas to lose funkcionise i nece da salju ovde (sta smo zasluzili - to smo i dobili). A ne bih nikog od vas da davim da kupuje za mene.. bar za sada! :smile:

Offline He-Man

• Senior member
(Nema naslova)
814 « Odgovori #49 : 29 Kolovoz 2007 12:21 »
2 Tom & Bane

Riješili ste mi jednu dugogodišnju enigmu!!  :smile:  Riječ je o Sabra modelima. Gledam tako postove od prije par dana i vidim onu Tomovu bubu te Banetov odgovor da je to Gamda Koor/Sabra. I onda skužim - kotače. Pa i ta moja 2 amera, koje nisam mogao odgonetnuti, imali su takve kotače! A ti modeli su Chevrolet Imperial convertible, zeleni, ovakav:

a drugi je Pontiac GTO. Googlajući, pronašao sam samo bijeli i smeđi, a moj je bio crveni...
Dečki, hvala što ste mi riješili enigmu :miga:
Postoji 10 vrst ljudi... oni koji poznaju binarni sustav i oni koji ga ne poznaju.

Offline He-Man

• Senior member
(Nema naslova)
815 « Odgovori #50 : 29 Kolovoz 2007 12:24 »
2 Bane

Onaj Norev spaček, da li ima plastični pod? Naime, imao sam Norev 2CV6 u 1:43, žuti, ali imao je potpuno drugačije kotače i sivi plastični pod.
Postoji 10 vrst ljudi... oni koji poznaju binarni sustav i oni koji ga ne poznaju.

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
817 « Odgovori #51 : 29 Kolovoz 2007 13:19 »
2 He-Man

Drago mi je sto se ovde razne enigme resavaju, tako i ova tvoja :smile:
Tog plavog spaceka sam dobio pre 20 i kusur godina od kolekcionara koji je zapravo i odgovoran za moje bavljenje ovim hobijem! On je kolekcionar bez predrasuda i verujem da mu je promenio tockove (zapravo stavio od nekog Izraelca) u cilju poboljsanja modela. Izgubio je mozda kolekcionarsku originalnost i vrednost, ali je dobio na slicnosti sa pravim u 1:1. Ne znam kako je izgledao sa originalnim tockovima i voleo bih da vidim fotku originala! Jeste Norev i ima sivo plasticno podvozje! Nazalost, krhki originalni farovi nisu izdrzali moje igrarije, pa sam morao napraviti nove :tuzan:  Uradicu mu ponovo restauraciju kad dodje na red..

Offline ghoast rider

• Nov na forumu
bokic
818 « Odgovori #52 : 29 Kolovoz 2007 13:27 »
i ja sam se preselio na ovaj  die cast forum
i nabavio sam par novih autica 1/43 :dodge magnum,mini coper,ford street k,bmw645ci i dodge vipersrt10(sve bburago naravno)
za sve nove članove koji me ne poznaju zovem e leo imam 12 i pol godina kladim se da sam najmlađi na forumu skupljam bburagove 1/43 modele deda me krstio imenom bla bla jer sam na bivšem forumu imo na dnu posta napisano bla bla možete me zvat ghoast leo ili bla bla

Offline He-Man

• Senior member
(Nema naslova)
821 « Odgovori #53 : 29 Kolovoz 2007 13:36 »
2 Bane

U vezi spačeka - e, tako mi već štima. Možeš li potvrditi da li su i farovi bili sivi, plastični? A bili su, u biti, učvršćeni haubom, koja se otvarala. Btw, i ja sam tražio sliku toga spačeka na netu, ali nisam našao... (puno je spačeka Norev napravio u 1:43 :smile: )

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
829 « Odgovori #54 : 29 Kolovoz 2007 14:19 »
2 He-Man

Da, bili su sivi, secam se! Na mom primerku su spreda bili ofarbani u belo (ne znam da li fabricki), pa sam i ja u ovoj losoj restauraciji ofarbao u belo!

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
834 « Odgovori #55 : 29 Kolovoz 2007 14:40 »
2 He-Man

Ti rece da imas 30-40 modela u 1:43 (uglavnom Bburago iz 90-tih). A gde su ti ostale firme od 43ojke, s obzirom da ih pominjes. Ta Sabra ili taj Norev..? Ja imam nesto od 1-6x matchboxa, HW, Majorettea, pa ako ti nije 43ojka prioritet mozemo nesto i menjati (ne mislim na burago)!

Offline He-Man

• Senior member
(Nema naslova)
836 « Odgovori #56 : 29 Kolovoz 2007 15:24 »
Da, trenutno u 1:43 imam 30-40 kom, mahom Bburago. Svi oni modeli o kojima pišem u prošlom vremenu, imao sam prije rata, a sada ih više (na moju veeeeliku žalost), nemam (otišli u ratnom vihoru) te sada "žive" jedino u mom sjećanju...

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
855 « Odgovori #57 : 30 Kolovoz 2007 01:30 »
He-Man
----Chevrolet Imperial convertible, zeleni, ovakav:

Kakav prekrasan auto, to je 1:43?, koliko je to staro?

Offline Marauder

• Nov na forumu
(Nema naslova)
868 « Odgovori #58 : 30 Kolovoz 2007 07:47 »
Jesi li siguran da je Chevrolet, a ne Chrysler?

Offline He-Man

• Senior member
(Nema naslova)
871 « Odgovori #59 : 30 Kolovoz 2007 09:14 »
Svaka čast, Marauder, u pravi si, Chrysler je...

2 isporcic

Model je star oko 30 godina. Dobro se sjećam dućana, u kojem sam svoga dobio, a to je bilo negdje 1977 - 1978.
Za razliku od ovoga modela, mislim da je moj imao onaj dio u kojem je sklopljen krov u metalic sivoj boji, a čini mi se da je bio i tamniji. Ovaj je dosta osvjetljen pa mi je teško ocijeniti nijansu.
Stvarno, bili su to lijepi modeli. Osim ovih, koje sam imao, sjećam se bratićevoga bijelga Dodge Chargera.