9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: 1:43  (Posjeta: 196809 )

DC-10

• Gost
(Nema naslova)
7047 « Odgovori #225 : 01 Prosinac 2007 15:29 »
Citat:
01.12.2007. 22:27 dmj napisao-la je:

Citat:
01.12.2007. 22:01 DC-10 napisao-la je:

Meni razmera 1/43 isto najvise odgovara. Mogu da budu pristojno detaljisani, cena im je jeftinija od 1/18 i zauzimaju manje mesta. Ono sto sam do sada video, Minichamps me obara sa nogu. Nazalost, nisam video njihove proizvode uzivo, ali fotke na alpimodels vec dovoljno govore.

Mislim da ima i maketa u 1/43, uglavnom od manjih proizvodjaca i u multi-media varijanti (nekoliko vrsta materijala), pa mogu lepo da se uklope svi zajedno u kolekciju.

Misliš da ima maketa?
Na stotine... proizvođača. A neki, poput Provence Moulagea, recimo, imaju na stotine modela, pa svaki od njih još hrpu izvedenica...

Kazem mislim, zato sto sam vec nekoliko godina, hmmm tamo negde od 2000. potpuno u svetu putnickih aviona i maketa. Rekao sam "mislim", bas poucen nekim iskustvom iz maketarstva, posto mladi narastaji sve manje idu u maketarstvo, a sve vise biraju die-cast koji su svake godine sve bolji, pa sam pomislio da nije takav slucaj i sa maketama automobila.

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
7050 « Odgovori #226 : 01 Prosinac 2007 15:34 »
Citat:
01.12.2007. 21:45 done napisao-la je:
To dmj
Baš ti hvala na munjevitom i iscrpnom odgovoru sad imam osnovu gdje šta i kako tražiti a baš radi obimnosti modela koje ova klasa pokriva i želim ući u nju pogotovo što me konkretno zanima renault koji je veoma dobro pokriven u ovoj klasi za razliku od 1:18 di je ponuda ustvari jako skromna za moj pojam a i kad pogledaš realno jeftinije i puno lakše riješenje sa prostorom koji polako postaje problem kad sakupljaš veće modele! Još jednom hvala.
 :palac:

Nema na čemu.

Jeftinije je isprva, ali kasnije, uđeš li u specijalizaciju, baš i nije. Vrhunski modeli skuplji su i od vrhunskih 1:18.

Pogledaj na http://www.planete-auto.fr/France/France.htm, jako dobar izbor, naručivao sam nekoliko puta od njih. Kad upišeš Renault u tražilicu izlista ti preko 800 modela, većinu u 1/43, lijep dio na lageru. Oni baš imaju i ove rjeđe, specijalizirane i skuplje proizvođače...
Via Ciro Menotti 322

Offline borna

• Senior member
(Nema naslova)
7052 « Odgovori #227 : 01 Prosinac 2007 15:41 »
Citat:
01.12.2007. 22:29 DC-10 napisao-la je:

Citat:

Citat:

Meni razmera 1/43 isto najvise odgovara. Mogu da budu pristojno detaljisani, cena im je jeftinija od 1/18 i zauzimaju manje mesta. Ono sto sam do sada video, Minichamps me obara sa nogu. Nazalost, nisam video njihove proizvode uzivo, ali fotke na alpimodels vec dovoljno govore.

Mislim da ima i maketa u 1/43, uglavnom od manjih proizvodjaca i u multi-media varijanti (nekoliko vrsta materijala), pa mogu lepo da se uklope svi zajedno u kolekciju.

Misliš da ima maketa?
Na stotine... proizvođača. A neki, poput Provence Moulagea, recimo, imaju na stotine modela, pa svaki od njih još hrpu izvedenica...

Kazem mislim, zato sto sam vec nekoliko godina, hmmm tamo negde od 2000. potpuno u svetu putnickih aviona i maketa. Rekao sam "mislim", bas poucen nekim iskustvom iz maketarstva, posto mladi narastaji sve manje idu u maketarstvo, a sve vise biraju die-cast koji su svake godine sve bolji, pa sam pomislio da nije takav slucaj i sa maketama automobila.

Da nisi ti počeo sa maketama aviona radi dtjuardesa,ako je tako kapa dolje.

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
7054 « Odgovori #228 : 01 Prosinac 2007 15:44 »
Citat:
01.12.2007. 22:29 DC-10 napisao-la je:

Citat:

Citat:

Misliš da ima maketa?

Postoji taj trend i kod modela automobila, diecast scena je danas zahvaljujući Minichampsu i ostalima daleko jača nego prije dvadesetak godina, dok je kit scena po mojoj procjeni nešto slabija, ali ne ekstremno...
Via Ciro Menotti 322

Offline done

• Punopravan član
  • **
(Nema naslova)
7057 « Odgovori #229 : 01 Prosinac 2007 15:49 »
Citat:
01.12.2007. 22:34 dmj napisao-la je:

Citat:
01.12.2007. 21:45 done napisao-la je:
To dmj
Baš ti hvala na munjevitom i iscrpnom odgovoru sad imam osnovu gdje šta i kako tražiti a baš radi obimnosti modela koje ova klasa pokriva i želim ući u nju pogotovo što me konkretno zanima renault koji je veoma dobro pokriven u ovoj klasi za razliku od 1:18 di je ponuda ustvari jako skromna za moj pojam a i kad pogledaš realno jeftinije i puno lakše riješenje sa prostorom koji polako postaje problem kad sakupljaš veće modele! Još jednom hvala.
 :palac:

Nema na čemu.

Jeftinije je isprva, ali kasnije, uđeš li u specijalizaciju, baš i nije. Vrhunski modeli skuplji su i od vrhunskih 1:18.

Pogledaj na http://www.planete-auto.fr/France/France.htm, jako dobar izbor, naručivao sam nekoliko puta od njih. Kad upišeš Renault u tražilicu izlista ti preko 800 modela, većinu u 1/43, lijep dio na lageru. Oni baš imaju i ove rjeđe, specijalizirane i skuplje proizvođače...

Dobar link a i iznenađen sam ugodno da francuzi imaju englesku stranicu znaš li koliko naplačuju shiping(znam da je nezahvalno jer ovisi o broju komada)čisto onako radi informacije?
Pod jeftinije sam mislio više onako figurativno nego u stvarnosti jer kad ode 100€ ode i na male i na velike isto ipak kod mene je bolest uznapredovala pa mi se čini da će lova curiti paralelno i na jedne i na druge :tucese:

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
7060 « Odgovori #230 : 01 Prosinac 2007 15:54 »
Citat:
01.12.2007. 22:49 done napisao-la je:
Dobar link a i iznenađen sam ugodno da francuzi imaju englesku stranicu znaš li koliko naplačuju shiping(znam da je nezahvalno jer ovisi o broju komada)čisto onako radi informacije?
Pod jeftinije sam mislio više onako figurativno nego u stvarnosti jer kad ode 100€ ode i na male i na velike isto ipak kod mene je bolest uznapredovala pa mi se čini da će lova curiti paralelno i na jedne i na druge :tucese:

Uglavnom sam imao veće narudžbe kod njih, preko 100, pa i 200 Eura svaki puta, na što bi me shipping izašao još 20-30 eura.
Via Ciro Menotti 322

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
7126 « Odgovori #231 : 02 Prosinac 2007 02:53 »
aljo_69

Vidim da bi ubuduće mogao vrlo dobro proći ako bi kupovao ove novinske Hachette serije.

Tako da pogledaj ovaj link http://www.journaux.fr

Malo si sa francuskim pomogni na altavista ribici.

Samo kod slanja zamoliš da ti pošalju private sender.

Offline Aljo_69

• Senior member
(Nema naslova)
7135 « Odgovori #232 : 02 Prosinac 2007 06:57 »
Citat:
02.12.2007. 09:53 isporcic napisao-la je:

aljo_69

Vidim da bi ubuduće mogao vrlo dobro proći ako bi kupovao ove novinske Hachette serije.

Tako da pogledaj ovaj link http://www.journaux.fr

Malo si sa francuskim pomogni na altavista ribici.

Samo kod slanja zamoliš da ti pošalju private sender.

hvala ti puno na ovom linku. meni se ovi modeli baš jako sviđaju a nisu skupi... stranicu nisam skužio i nisam ništa za sada našao, ali popodne ću se malo više pozabaviti s njom i pogledati što se nudi. Još jednom hvala! :smile:
Racing! Because golf, football, and baseball only require one ball.
MODELI NA PRODAJU -->;http://s232.photobucket.com/user/aljo_69/library/Prodaja?sort=6&page=1

Offline Aljo_69

• Senior member
(Nema naslova)
7146 « Odgovori #233 : 02 Prosinac 2007 11:03 »
1965 Shelby Cobra Daytona Coupe & 1962 Ferrari 250 GTO

Uvijek su me privlačila oova dva modela... Prelijepi su i jako slični. Pošto od nedavno uz pomoć big zed-a imam Cobru, a jučer sam dobio i GTO-a, sad ih napopkon imam oba dva u 1:43. Cobry Daytona je Road Signature, a 250 GTO je novinski Hatchette (ako se tako zove :smile: )

Evo i par slikica:

Racing! Because golf, football, and baseball only require one ball.
MODELI NA PRODAJU -->;http://s232.photobucket.com/user/aljo_69/library/Prodaja?sort=6&page=1

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
7232 « Odgovori #234 : 02 Prosinac 2007 15:19 »
Evo obecane fotke!

Na mojoj Miuri fali zadnje staklo!
E, kad ste takvi.. sve autice nosim sa sobom u grob!

Offline borna

• Senior member
(Nema naslova)
7240 « Odgovori #235 : 02 Prosinac 2007 15:45 »
Citat:
02.12.2007. 22:19 Bane NS napisao-la je:

Evo obecane fotke!

(Slika uklonjena.)

Bane,crni Bane na Miuri trebaju biti crne žaluzine
oli kako bi Done rekao šalaporke. :tucese:  :tucese:  :tucese:

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
7242 « Odgovori #236 : 02 Prosinac 2007 15:49 »
Citat:
02.12.2007. 22:45 borna napisao-la je:

Citat:
02.12.2007. 22:19 Bane NS napisao-la je:

Evo obecane fotke!

(Slika uklonjena.)

Bane,crni Bane na Miuri trebaju biti crne žaluzine
oli kako bi Done rekao šalaporke. :tucese:  :tucese:  :tucese:

Pa nisam je ja pravio.. da jesam imala bi dugacku kosu  :smile:
Bice posle restauracije!

Offline shelby427

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
7343 « Odgovori #237 : 03 Prosinac 2007 02:53 »
Citat:
02.12.2007. 18:03 aljo_69 napisao-la je:

1965 Shelby Cobra Daytona Coupe & 1962 Ferrari 250 GTO

Uvijek su me privlačila oova dva modela... Prelijepi su i jako slični. Pošto od nedavno uz pomoć big zed-a imam Cobru, a jučer sam dobio i GTO-a, sad ih napopkon imam oba dva u 1:43. Cobry Daytona je Road Signature, a 250 GTO je novinski Hatchette (ako se tako zove :smile: )

Evo i par slikica:
(Slika uklonjena.)
(Slika uklonjena.)
(Slika uklonjena.)
(Slika uklonjena.)

2 aljo

jos ljepih auteka kod tebe, steta kaj nisu moje 1.6x mjerilo inace bi slinio opako! :lol:  :miga:

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
7494 « Odgovori #238 : 04 Prosinac 2007 15:10 »
DS,

Hribarov (Cararamin) Fica ima jos jednu gresku.. Oko zadnjeg stakla i zadnjih stakala sastrane ofarbano je metalik sivom, a treba crnom, jer je Fica imao gumu oko tih stakala! I uz sve to sam odusevljen tim primercima!!!

Offline DS

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
7503 « Odgovori #239 : 04 Prosinac 2007 16:13 »
2 bane

... da, model je ok, slažem se za prednje,stražnje i stražnja bočna stakla, e kako sam kao mali "patio " za modelom fice!

ds