9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: 1:43  (Posjeta: 196814 )

Offline dome015

• Aktivan
(Nema naslova)
5138 « Odgovori #210 : 30 Listopad 2007 14:35 »
Citat:
30.10.2007. 20:29 aljo_69 napisao-la je:

Citat:
30.10.2007. 20:19 dome015 napisao-la je:

Citat:
30.10.2007. 17:26 aljo_69 napisao-la je:

2 dome
.. cini mi se da na jednoj ima naljepnice a na drugoj strani ne.

http://ai-brain.net/~frans/public/model/zoekform.htm?wie=aljosa
pogledaj u predzadnjem redu prvi s lijeve strane

zašto misliš da su naljepnice samo na jednoj strani? ja ga doduše nemam u kolekciji no ono što sam vidio bilo je obljepljeno s obje. jedini problem vidim ukoliko su naljepnice izgubljene jer sam ih ja na svojem Kadett-u od Solida dobio u kutiji i onda ih ljepio sam. No čak i u tom slučaju čudno mi je da bi ih netko izgubio budući su pripremljene na istom komadu papira!

klikni na auto pa će se pojaviti još tri njegove slike... onda se vidi da ih na lijevoj strani nema.

bravo ja! ma to je još uvijek ovaj pritisak od brojanja postova. nema čovjek vremena u miru pregledati postane linkove!

Offline dome015

• Aktivan
(Nema naslova)
5220 « Odgovori #211 : 31 Listopad 2007 05:25 »
Citat:
31.10.2007. 00:18 lukarlo napisao-la je:

I naravno, nove akvizicije u 1:43!   (Slika uklonjena.)

za tvoje akvizicije ću jednom ljepo zapisati osvrt, spremiti ga negdje na forum kao draft jer će mi očito trebati više od jedan puta dnevno. Svaki put kad vidim ovaj Hongwell/Cararamu u 1:43 dođem u napast da krenem po dućanima no još uvijek se koliko toliko kontroliram ali po svemu viđenom od vas čini mi se da popuštam!

Offline dome015

• Aktivan
(Nema naslova)
5221 « Odgovori #212 : 31 Listopad 2007 05:31 »
Citat:
31.10.2007. 01:01 lukarlo napisao-la je:

Evo, došao sam do kompletnog odgovora na postavljena pitanja vezana uz ovog Fiat Abarth-a!

(Slika uklonjena.)

Proizvođač je Maisto!

P.S. Gdje ga smjestiti? Negdje između 1:24-1:18 i 1:32-1:43!

To ni ja nikako ne mogu razumjeti. Koji će im vrag nešto između. Samo nam stvaraju probleme. Ti bi svoje koji su u ovim međuskalama mogao početislagati na elemente u kuhinji. :)

Negdje i ja imam jednog žutog i čini mi se da je New Ray, kupljen davno na jednoj pumpi jer sam se bojao da ga više neću vidjeti. A onda odmah nakon toga krene Bburago sa 1:16, 1:43, Hongwell/Cararama u 1:43...

Offline borna

• Senior member
To all
6247 « Odgovori #213 : 15 Studeni 2007 03:44 »
Motor mondo 1:32 u mileru na trgu.
Nama na trgu Fiat Marea 1.43 20 kuna.

Offline Aljo_69

• Senior member
(Nema naslova)
6428 « Odgovori #214 : 20 Studeni 2007 17:10 »
evo dva noviteta koja su stigla prije par dana iz Hong Konga, preko e-baya uz Big Zed-ovu pomoć..

Prvi je Shelby Cobra Daytona Coupe (1965) od Road SIgnature-a...

A drugi je Jeep Willys "Libertation De Paris" 1944.. Na kutiji piše proizvođač DOYUSHA (valjda je to proizvođač) za kojeg nikad nisam čuo, ali model je meni dosta dobar i u lijepoj plastičnoj kutijici je.

2 Shelby
kao što i rekoh, Willys je tvoj... naravno ako ti se sviđa.  :smile:
Racing! Because golf, football, and baseball only require one ball.
MODELI NA PRODAJU -->;http://s232.photobucket.com/user/aljo_69/library/Prodaja?sort=6&page=1

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
6438 « Odgovori #215 : 21 Studeni 2007 01:14 »
Citat:
21.11.2007. 00:10 aljo_69 napisao-la je:

(Slika uklonjena.)

Vidiš ovo bi bilo dobro usporediti sa Cararamom, ima ju deda :smile2:

Offline Aljo_69

• Senior member
(Nema naslova)
7004 « Odgovori #216 : 01 Prosinac 2007 09:15 »
Zanima me dali BRUMM-ovi modeli dolaze u plastičnim kutijicama... Vidio sam prije njihove Abbarthe!!! I zaljubio se, ali želim ih u kutijicama.
Racing! Because golf, football, and baseball only require one ball.
MODELI NA PRODAJU -->;http://s232.photobucket.com/user/aljo_69/library/Prodaja?sort=6&page=1

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
7024 « Odgovori #217 : 01 Prosinac 2007 13:31 »
Citat:
01.12.2007. 16:15 aljo_69 napisao-la je:

Zanima me dali BRUMM-ovi modeli dolaze u plastičnim kutijicama... Vidio sam prije njihove Abbarthe!!! I zaljubio se, ali želim ih u kutijicama.

Imam dosta Brummovih modela, no nijednog Abartha. Svejedno ne vjerujem da je velika razlika spram ostalih modeja, znači ne dolaze u plastici nego u mekanim kutijicama, karton i celofan.
Via Ciro Menotti 322

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
7025 « Odgovori #218 : 01 Prosinac 2007 13:36 »
Citat:
01.12.2007. 17:36 done napisao-la je:

To all

Vidio sam na modelissimu da ima renaultovih modela 1:43 po cijeni od 9,95€ ako netko zna neku bolju cijenu nek se ne srami napisati! Meni se čini ok cijena? :miga:

9.95 € je ok cijena za Atlasove Renault modele. Neke od njih sam uspio nabaviti za manje od toga na eBayu, no za online dućan ovo je posve u redu. Dok im je ona ranija cijena od 17.95 za njih bila čista pljačka...

edit by HemiCuda
Via Ciro Menotti 322

Offline done

• Punopravan član
  • **
(Nema naslova)
7030 « Odgovori #219 : 01 Prosinac 2007 13:59 »
Citat:
01.12.2007. 20:36 dmj napisao-la je:

Citat:
01.12.2007. 17:36 done napisao-la je:

To all

Vidio sam na modelissimu da ima renaultovih modela 1:43 po cijeni od 9,95€ ako netko zna neku bolju cijenu nek se ne srami napisati! Meni se čini ok cijena? :miga:

9.95 € je ok cijena za Atlasove Renault modele. Neke od njih sam uspio nabaviti za manje od toga na eBayu, no za online dućan ovo je posve u redu. Dok im je ona ranija cijena od 17.95 za njih bila čista pljačka...

edit by HemiCuda

To dmj
Sa obzirom da imaš više iskustva od mene sa modelima 1:43 ajde molim te rangiraj mi po proizvođaćima nekakvu skalu od boljih ka lošijima jer sam se očigledno navukao i na ovo mjerilo što i nije neki problem navući se :smile:

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
7031 « Odgovori #220 : 01 Prosinac 2007 14:21 »
Citat:
01.12.2007. 20:59 done napisao-la je:
To dmj
Sa obzirom da imaš više iskustva od mene sa modelima 1:43 ajde molim te rangiraj mi po proizvođaćima nekakvu skalu od boljih ka lošijima jer sam se očigledno navukao i na ovo mjerilo što i nije neki problem navući se :smile:

Uh, velika je razlika među pojedinim serijama, pa i pojedinim modelima istog proizvođača... kako u kvaliteti, tako i u cijeni, ali evo onako poopćeno:

Isporcic se vjerojatno ne bi složio, ali optimalnu vrijednost po meni trenutno predstavljaju novinska izdanja, koja se prodaju pod nizom različitih imena: Atlas, Hachette, Edison, Grani & Partners, Altaya, Schuco Junior Line... To su fine reprodukcije u rangu cijene 5-12 Eura s vrlo širokim izborom modela. U taj cjenovni i kvalitativni rang spadaju i Solido, Universal Hobbies, Yat Ming i Ixova Junior serija. Jeftiniji modeli uglavnom su igračke, mada pogotovo Cararama, New Ray, Maxi Car i Welly imaju jako lijepe modele, koji bez ikakvog srama mogu stajati u kolekciji rame uz rame s mnogo skupljima.

Korak naprijed predstavljaju modeli cijene 12-20 Eura (nemoj ovo uzimati kao pravilo), tu ide pravi Ixo, Starline, M4, Vitesse-Onyx-Trofeu-Quartzo-City, Brumm (stariji kalupi, ne toliko dobri u detaljima, ali meni jako dragi), Best-Box-Bang-Art (novi su osjetno skuplji, no na eBayu idu za ovoliko), Corgi Vanguards...

Kod modela preko 20 Eura gotovo da i nema greške, najagilniji su Minichamps, Norev (imaju dosta plastičnih modela, ali oni ni po čemu ne zaostaju za metalnima), Spark-Bizarre (s nekim detaljima kod njih baš i nisam oduševljen), Kyosho, Auto Art, Ebbro, Rio, "pravi "Schuco...

A još iznad toga dolaze specijalizirane maloserijske manufakture... :) Slobodno me pitaj za bilo koju konkretnu firmu, ali ako ti je život mio ne ulazi u 1/43... To je najrazgranatije, najobimnije i najspecijaliziranije područje kolekcionarstva i još uvijek jedino u kojem možeš naći više-manje sve što poželiš i zamisliš. Samo su financije ograničenje, a ne i odabir modela, kao u drugim mjerilima.
Via Ciro Menotti 322

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
7033 « Odgovori #221 : 01 Prosinac 2007 14:34 »
Citat:
01.12.2007. 21:21 dmj napisao-la je:
Jeftiniji modeli uglavnom su igračke, mada pogotovo Cararama, New Ray, Maxi Car i Welly imaju jako lijepe modele, koji bez ikakvog srama mogu stajati u kolekciji rame uz rame s mnogo skupljima.

Da, po cijeni su tu oko 5 eura po komadu, i vecina mojih 1:43 su cararama ili slicni modeli.

Bas sam danas kupio Cararama Lancia Delta Integrale u Martini bojama i osim manjih detalja sve je super. Hogh Speedov Lamborghini Gallardo POlizia isto tako cak i antenice ima a malo slabiji model po detaljima je Alfa 159 SportWagon od MondoMotors, kojem cu vjerojatno rucno dodati par stvari.

New Ray imaju lijepe modele, ali ipak se osjeti razlika izmedju njih i npr. Cararame, jer neki detalji nisu tako cisto izvedeni. usprkos tome imam par i njih: Alfu 156 STW Polizia, BMW 1-serija i Audi A3 Sportback. za ostale se nisam uspio zagrijati.

NOva firma na trzistu ce sigurno biti Mondo motors, koji proizvode modele i cijeni Bburaga sa slicnom kvalitetom ali ljepsim kotacima. Imaju vec par ekskluzivnih modela (znaci ne nekih preimenovanih High Speeda i Cararama kao sto to radi Schuco Junior) na primjer Fiat Nuova 500, stari Fiat 500, Alfa 159 SportWagon, Alfa Brera i Fiat Grande Punto 3 porte. Brera, na primjer se ne moze mjeriti sa Cararaminom verzijom po nicemu, zato nisam nikada kupovao. Tu je Cararama stvarno "zakon" kako deda inace kaze.

Offline done

• Punopravan član
  • **
(Nema naslova)
7035 « Odgovori #222 : 01 Prosinac 2007 14:45 »
Citat:
01.12.2007. 21:21 dmj napisao-la je:

Citat:
01.12.2007. 20:59 done napisao-la je:
To dmj

Uh, velika je razlika među pojedinim serijama, pa i pojedinim modelima istog proizvođača... kako u kvaliteti, tako i u cijeni, ali evo onako poopćeno:

Isporcic se vjerojatno ne bi složio, ali optimalnu vrijednost po meni trenutno predstavljaju novinska izdanja, koja se prodaju pod nizom različitih imena: Atlas, Hachette, Edison, Grani & Partners, Altaya, Schuco Junior Line... To su fine reprodukcije u rangu cijene 5-12 Eura s vrlo širokim izborom modela. U taj cjenovni i kvalitativni rang spadaju i Solido, Universal Hobbies, Yat Ming i Ixova Junior serija. Jeftiniji modeli uglavnom su igračke, mada pogotovo Cararama, New Ray, Maxi Car i Welly imaju jako lijepe modele, koji bez ikakvog srama mogu stajati u kolekciji rame uz rame s mnogo skupljima.

Korak naprijed predstavljaju modeli cijene 12-20 Eura (nemoj ovo uzimati kao pravilo), tu ide pravi Ixo, Starline, M4, Vitesse-Onyx-Trofeu-Quartzo-City, Brumm (stariji kalupi, ne toliko dobri u detaljima, ali meni jako dragi), Best-Box-Bang-Art (novi su osjetno skuplji, no na eBayu idu za ovoliko), Corgi Vanguards...

Kod modela preko 20 Eura gotovo da i nema greške, najagilniji su Minichamps, Norev (imaju dosta plastičnih modela, ali oni ni po čemu ne zaostaju za metalnima), Spark-Bizarre (s nekim detaljima kod njih baš i nisam oduševljen), Kyosho, Auto Art, Ebbro, Rio, "pravi "Schuco...

A još iznad toga dolaze specijalizirane maloserijske manufakture... :) Slobodno me pitaj za bilo koju konkretnu firmu, ali ako ti je život mio ne ulazi u 1/43... To je najrazgranatije, najobimnije i najspecijaliziranije područje kolekcionarstva i još uvijek jedino u kojem možeš naći više-manje sve što poželiš i zamisliš. Samo su financije ograničenje, a ne i odabir modela, kao u drugim mjerilima.

To dmj
Baš ti hvala na munjevitom i iscrpnom odgovoru sad imam osnovu gdje šta i kako tražiti a baš radi obimnosti modela koje ova klasa pokriva i želim ući u nju pogotovo što me konkretno zanima renault koji je veoma dobro pokriven u ovoj klasi za razliku od 1:18 di je ponuda ustvari jako skromna za moj pojam a i kad pogledaš realno jeftinije i puno lakše riješenje sa prostorom koji polako postaje problem kad sakupljaš veće modele! Još jednom hvala.
 :palac:

DC-10

• Gost
(Nema naslova)
7037 « Odgovori #223 : 01 Prosinac 2007 15:01 »
Meni razmera 1/43 isto najvise odgovara. Mogu da budu pristojno detaljisani, cena im je jeftinija od 1/18 i zauzimaju manje mesta. Ono sto sam do sada video, Minichamps me obara sa nogu. Nazalost, nisam video njihove proizvode uzivo, ali fotke na alpimodels vec dovoljno govore.

Mislim da ima i maketa u 1/43, uglavnom od manjih proizvodjaca i u multi-media varijanti (nekoliko vrsta materijala), pa mogu lepo da se uklope svi zajedno u kolekciju.

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
7045 « Odgovori #224 : 01 Prosinac 2007 15:27 »
Citat:
01.12.2007. 22:01 DC-10 napisao-la je:

Meni razmera 1/43 isto najvise odgovara. Mogu da budu pristojno detaljisani, cena im je jeftinija od 1/18 i zauzimaju manje mesta. Ono sto sam do sada video, Minichamps me obara sa nogu. Nazalost, nisam video njihove proizvode uzivo, ali fotke na alpimodels vec dovoljno govore.

Mislim da ima i maketa u 1/43, uglavnom od manjih proizvodjaca i u multi-media varijanti (nekoliko vrsta materijala), pa mogu lepo da se uklope svi zajedno u kolekciju.

Misliš da ima maketa?
Na stotine... proizvođača. A neki, poput Provence Moulagea, recimo, imaju na stotine modela, pa svaki od njih još hrpu izvedenica...
Via Ciro Menotti 322