9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: recycling  (Posjeta: 3707 )

Offline azraelcars

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
24631 « Odgovori #15 : 09 Lipanj 2009 14:23 »
ne idem cak nesto na dugotrajnost,ja mislim,da stoji pet godina,dobro je,a to moze i ovako izdrzati.jer je moja prva diorama(otpad) vec polako zrela za preradu,jednostavno sam se je nagledao.tako da tu nesto i ne idem na neke dugotrajne projekte.

malo sam nesto radio,nisam jos slikao,radim ovoh dana,pa slabo stignem.trava je legla,zidovi su ostarili,pijesak se susi,te stvari.

a.

Offline nebeski

• Senior member
(Nema naslova)
24812 « Odgovori #16 : 12 Lipanj 2009 09:43 »
Amire, brate, evo ti jedan stari dobri prijedlog za tunel.. :lol:

http://shrani.si/f/2Y/nV/2Ls1mh1N/00032645.jpg

Šalu na stranu, reci mi kako ćeš izvesti asfalt, odnosno što ćeš točno koristiti za njegovu imitaciju?

Offline azraelcars

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
24813 « Odgovori #17 : 12 Lipanj 2009 09:50 »
zasto sam znao,prije i nego sto sam kliknuo,da ce neke anatomske slike doci :smile:

imam i takve plasticne portale,za ostatak bih morao komsinicu pitati,ali ipak mislim da je verzija s pravim kamenom ljepsa,bolje stoji, i ne zauzima toliko mjesta kao komsinica u vitrini.a da ne gledamo medjuljudske,bracne i slicne aspekte :smile:

asfalt ce biti granulat,vec je tu,u srijedu sam dobio ostatak materijala,cak je i pozadina tu,pa cu mozda sutra malo stici,danas je nocna na planu.

a.

Offline nebeski

• Senior member
(Nema naslova)
24814 « Odgovori #18 : 12 Lipanj 2009 10:45 »
Citat:
12.06.2009. 17:50 azraelcars napisao-la je:
zasto sam znao,prije i nego sto sam kliknuo,da ce neke anatomske slike doci :smile:

imam i takve plasticne portale,za ostatak bih morao komsinicu pitati,ali ipak mislim da je verzija s pravim kamenom ljepsa,bolje stoji, i ne zauzima toliko mjesta kao komsinica u vitrini.a da ne gledamo medjuljudske,bracne i slicne aspekte :smile:

asfalt ce biti granulat,vec je tu,u srijedu sam dobio ostatak materijala,cak je i pozadina tu,pa cu mozda sutra malo stici,danas je nocna na planu.

a.

Slučajno naletio na sliku, nekada davno sam je zapazio, pa se tebe odmah sjetio..

Granulat, znači - šta ide u vezivo? I kako sitno će biti? Oduvijek me je zanimalo šta bi moglo najbolje prezentirati asfalt, još od vremena kada sam htio raditi vlastita postolja za autiće..

Offline azraelcars

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
24815 « Odgovori #19 : 12 Lipanj 2009 11:52 »
granulat je gotov iz trgovine,mljeveni crni granit,izgleda jako autenticno,ima razlicitih boja i velicina zrnja.postavlja se na podlogu od ljepila,dobro ide lajm za drvo,koji poslije postane bezbojan,a ne smrdi kao patex.

znaci podlijes ljepilom,prospes zrnje,poravnas,modeliras,to je to.u teoriji.u praksi je malo drugcije,posto uljepis i pola stola s tim,a zrnja poslije i u gacama imas.

a.

Offline nebeski

• Senior member
(Nema naslova)
24816 « Odgovori #20 : 12 Lipanj 2009 13:08 »
Citat:
12.06.2009. 19:52 azraelcars napisao-la je:
granulat je gotov iz trgovine,mljeveni crni granit,izgleda jako autenticno,ima razlicitih boja i velicina zrnja.postavlja se na podlogu od ljepila,dobro ide lajm za drvo,koji poslije postane bezbojan,a ne smrdi kao patex.

znaci podlijes ljepilom,prospes zrnje,poravnas,modeliras,to je to.u teoriji.u praksi je malo drugcije,posto uljepis i pola stola s tim,a zrnja poslije i u gacama imas.

a.

He, he...
Znam, znam..

Prije nekog vremena lijepio ja retrovizor na jednoj 18ici trenutnim ljepilom iz tubice - i znaš kakve su one glupe minijaturne tubice - neće, neće, neće - pa hop! - odjednom sve štrcne. I naravno padne mi čitav mlaz na tepih, sve blijedunjavo bijele flekice raličitih veličina u pravilnom rasporedu, nema teorije oprati, a novi mi tepih, šteta ga mjenjati, bar dok je furtutma još kroz stan.

I tko god mi dođe nakon nekog vremena primjeti to, ja šutim, ali kao da gledam u glavi svi misle -  ma, je li ovo..?  :zubi:

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
24818 « Odgovori #21 : 12 Lipanj 2009 13:13 »
Citat:

a.

A kako bi izgledalo da si uzeo smirgl papir u crnoj ili tamno sivoj boji? Pun ga OBI. Ne znam oko tih diorama, nikada se njima nisam bavio, ali da imam neki trajni izlozbeni prostor sigurno bih se i time poigrao.

Offline bora2cv

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
24819 « Odgovori #22 : 12 Lipanj 2009 13:20 »
Citat:
12.06.2009. 21:08 nebeski napisao-la je:

He, he...
Znam, znam..

Prije nekog vremena lijepio ja retrovizor na jednoj 18ici trenutnim ljepilom iz tubice - i znaš kakve su one glupe minijaturne tubice - neće, neće, neće - pa hop! - odjednom sve štrcne. I naravno padne mi čitav mlaz na tepih, sve blijedunjavo bijele flekice raličitih veličina u pravilnom rasporedu, nema teorije oprati, a novi mi tepih, šteta ga mjenjati, bar dok je furtutma još kroz stan.

I tko god mi dođe nakon nekog vremena primjeti to, ja šutim, ali kao da gledam u glavi svi misle -  ma, je li ovo..?  :zubi:

I šta je bilo sa belom flekom na tepihu ? Ostala ? Taj brzopotezni lepak iz tubice nikako nije dobar, ne mislim samo na to što će se negde neželjeno prosuti već zato što ostavlja beličastu skramu na mestu gde se nešto lepi. Dobar je samo tamo gde se neće videti a za osetljiva mesta treba koristiti normalne dvokomponentne lepkove, epoksidne. I što se duže suše to su bolji, oni koji lepe za par minuta su slabiji mada za modele to nema značaja ...

Sitnica po sitnica čini savršenstvo a savršenstvo nije sitnica ...

Offline azraelcars

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
24821 « Odgovori #23 : 12 Lipanj 2009 14:00 »
Citat:
12.06.2009. 21:13 siniweb napisao-la je:

A kako bi izgledalo da si uzeo smirgl papir u crnoj ili tamno sivoj boji? Pun ga OBI. Ne znam oko tih diorama, nikada se njima nisam bavio, ali da imam neki trajni izlozbeni prostor sigurno bih se i time poigrao.

pa to je plan b.radim inace prvi put s granulatom,imam dosta nekih lomova u cesti,pa mislim da ce ici bolje s tim.ako mi ne bude nesto islo,ide smirgl,kao i uvijek.ali me zapade neki dan pet kila granulata dzabe,pa sad moram.

a.

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
24832 « Odgovori #24 : 12 Lipanj 2009 14:41 »
Citat:
12.06.2009. 22:00 azraelcars napisao-la je:

pa to je plan b.radim inace prvi put s granulatom,imam dosta nekih lomova u cesti,pa mislim da ce ici bolje s tim.ako mi ne bude nesto islo,ide smirgl,kao i uvijek.ali me zapade neki dan pet kila granulata dzabe,pa sad moram.

a.

e pa onda je to nesto drugo...

"poklonjenom konju se zubi ne gledaju"

... ili tako nekako.

Offline azraelcars

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
24848 « Odgovori #25 : 13 Lipanj 2009 13:38 »
ipak ce biti plan b,granulat je za ljude s debelim zivcima.nisam ga imao pune gace,ali papuce.

baustela je napredovala.danas je sastavljeno,pa se ide polako u finis.sad je sve jos u fazi izrade,na malo stvari se vidi definitivni izgled.

skoro pa gotovo je betonski zid u pozadini.ovdje je vec radjeno starenje.

vec stoji i pozadina.

ovdje je jos u punom toku slaganje,to ima jos dosta posla.

ovdje kompletno.pijesak je stavljen,sutra,kad se osusi ljepilo,ice ga vecina opet napolje,znaci ostace samo ono sto je ljepilo uhvatilo.sad ga ima pola kile viska.

ovdje idu vec malo detalji.recimo pukotine izmedju kamenja se pune "travom".

trava u detalju-ovdje pokusavam napraviti malo sarenu,izgazenu travu,razlicite boje,a izmedju tog mjesta gola,samo s pijeskom.ovdje dolazi jos detaljni finis i ublazavanje prelaza.

to je to,zasad.sutra se skida vecina pijeska.a asfalt ce ipak biti od smirgl-papira.sutra je usisivac ne redu.

a.

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
(Nema naslova)
24849 « Odgovori #26 : 13 Lipanj 2009 13:56 »
Prva slika čim mi se pojavio post me je doslovno ostavila raširenih očiju.  :oci:  Mislio sam prvih sekundu-dvije da je fotografija neke alpske brane sa planinom u pozadini, toliko je vjeran izgled betona. Ideja sa travom između kamenja je genijalna! Jedva čekam daljnje korake!  :skace:  :smile:
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline Abarth

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
24852 « Odgovori #27 : 13 Lipanj 2009 15:15 »
eu.playstation.com/psn

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
24858 « Odgovori #28 : 14 Lipanj 2009 05:04 »
Citat:

a.

Da i ja sam radio asfalt iz brusnog papira, ovo mi se čini još puno uvjerljivije

Offline azraelcars

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
24861 « Odgovori #29 : 14 Lipanj 2009 06:34 »
danas sam jos malo dalje.nemam sivog smirgl-papira kod kuce,pa moram cekati.ostali se privodi kraju.

crvene tackice ce vecinom opet nestati,ali trebao mi je efekt lala u travi.

tunel je prilicno gotov,i okolina oko portala je pri kraju

a.