9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Maserati Kyalami, Minichamps  (Posjeta: 690 )

Offline hal9000

• Senior member
Maserati Kyalami, Minichamps
148887 « : 26 Svibanj 2015 11:35 »
Kyalami - auto koji ima tranzicijski status u Maseratiju odnosno auto koji je nastao nakon prestanka veze Maserati-Citröen i novog početka pod De Tomaso upravom. Proizvodio se od 1976 do 1983. Ne baš poseban po izgledu koji najviše duguje De Tomasovom modelu Longchamp. „Facelifta“ originalnog dizajna Longchampa prihvatio se Pietro Frua. Dok je u De Tomasu Fordov motor  u Kyalamiju kako je i za očekivati Maseratijev V8 motor.
Naziv za razliku od prethodno po vjetrovima imenovanih modela duguje trkačoj stazi (nije prvi slučaj: Sebring, Mexico, Indy)u JAR, Kyalami, na kojoj je svojedobno pobjedio Pedro Rodriguez u Cooper-Maseratiju...
Minichampsov die-cast model dolazi u 1200 primjeraka limitiranoj „celeste chiaro metallizzato“ ili po naški svjetloplavoj metalik boji. Boja ne voli baš fotoobjektiv ali uživo prilično dobro izgleda.
Svi detalji poput bočnih žmigavaca, znak, obrub stakla na karoseriji, natpisi, kvake su tampo ili su naglašeni bojom. Bočni rashladni otvori su reljefno odliveni na karoseriji i naglašeni crnom bojom i dosta napadno djeluju, možda da su ublažili doživljaj ponekim srebrnim detaljem puno bi uvjerljivije djelovalo.
Prednji farovi su pristojno izvedeni bez vidljivih pinova, maglenke možda imaju malo predebeli obrub. Sama maska je napravljena u kromiranoj plastici dok su detalji oko farova i rešetke naglašeni crnom bojom i po mom sudu malo zabrljano.
Odbojnici također u kromiranoj plastici sa crnom bojom obojanim uglovima te bojanim žmigavcima i pozicijama. Stražnja svjetla za razliku od prednjih imaju vidljiv pin ali ne smeta.
Sama stakla uz one obrube na karoseriji imaju kromirane obrube koji puno finije djeluju.
Brisači su izliveni na samom prednjem vjetrobranskom staklu i fino detaljizirani krom bojom što je po mom sudu puno sretnije ješenje za razliku nekih ili bolje rečeno večinu modela koji su predimenzioniranih zasebnih komada ili fotojetkanih poddimenzioniranih koji više liče na kazaljke ručnih satova.
Unutrašnjost detaljno i lijepo napravljena za mene jedan od aduta ovog modela (nažalost koliko god se trudio nije mi pošlo za rukom uspješno slikanje iste).
Felge detaljno sa otvorima napravljene i sa detaljem zanimljivim zbog činjenice da nije vidljiv sa vanjske strane s koje se promatra model. Naime napravljeni su diskovi kočnica koji se ne okreču sa kotačem.
Za kraj što reči nego pogledajte slike, presudite sami i ko voli nek izvoli...

Outraces them all!

Offline dmj

• Veteran na forumu
Odg: Maserati Kyalami, Minichamps
148889 « Odgovori #1 : 26 Svibanj 2015 12:13 »
Meni se nekako baš ta napadna crna rešetka bočno provlači kao bitan dio identiteta Kyalamija i na slikama se doima točno kakvu zamišljam da treba biti, napadno i neukusno plastična u stilu kasnih 1970-ih, kao u velikoj mjeri i čitav automobil, uostalom.
Via Ciro Menotti 322

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
148905 « Odgovori #2 : 26 Svibanj 2015 15:22 »
Možda nije najljepši, ali na nosu mu je trozubac, pa mu opraštam.  :smiley:
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline knez

• Vlasnik foruma, Administrator
  • Veteran na forumu
148916 « Odgovori #3 : 27 Svibanj 2015 06:45 »
Meni je ova linija coupea prekrasna i dan danas, Longchamp mi je bio odličan a ovaj je puno bolji, s gledišta modela si sve lijepo napisao iako mislim da uživo izgleda puno bolje, cijena je mislim najveca prednost jer nisu previše skupi, mada za ove brisače nema isprike, smatram da je kojim slučajem bolje odrađen da bi bio u cjenovnom rangu Neo-a i co.
E NEĆU SE POTPISAT

Offline dmj

• Veteran na forumu
148917 « Odgovori #4 : 27 Svibanj 2015 08:07 »
Možda s iz opisa nije dalo zaključiti, ali i meni je, dakako, Kyalami prekrasan i obožavam ga... Što ne znači da ne mislim sve ostalo napisano. :D
Via Ciro Menotti 322

Offline hal9000

• Senior member
148922 « Odgovori #5 : 27 Svibanj 2015 09:56 »
Meni se nekako baš ta napadna crna rešetka bočno provlači kao bitan dio identiteta Kyalamija i na slikama se doima točno kakvu zamišljam da treba biti, napadno i neukusno plastična u stilu kasnih 1970-ih, kao u velikoj mjeri i čitav automobil, uostalom.
Ja bi bio skloniji ovakvoj izvedbi rešetke pogotovo jer je model te svijetle boje...

...ali u PMA su vjerojatno imali ovakvu zamisao. Inače model predstavlja verziju iz 1982. što znači kada je već auto bio na zalazu proizvodnje, a znamo kakve su bile 80-te, doba kada je plastika počela biti sve prisutnija na autima.

Outraces them all!

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
148957 « Odgovori #6 : 27 Svibanj 2015 19:53 »
jako lijep model :allocafe:
uvik kontra

domegus

• Gost
148961 « Odgovori #7 : 27 Svibanj 2015 20:23 »