9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Renault 4L - 1974 - DeA SLO  (Posjeta: 792 )

Offline tomtom

• Vrlo aktivan
Renault 4L - 1974 - DeA SLO
142794 « : 05 Veljača 2015 07:25 »
Što reći o modelu o kojem je napisano apsolutno sve što čovjek može zamisliti.
Četvorka, katrica, lelujavi šporet, mali div.......osam miliona proizvedenih primjeraka od 1961 pa sve do 1992 i sve to uz tek pet većih ili manjih ''redizajna''. Proizvodio se po cijelom svijetu od Australije, Brazila, Čilea pa do naravno juge i Slovenskog IMV-a i LItostroja gdje se radio od 1973 do 1992.

Mala nepoznanica prosječnom poznavaocu ili pratiocu automobila je da se četvorka proizvodila i pod kapom Alfa Romea. Motori koji su se tokom godina tu našli su od 0,7 pa do 1,1 l u posljednjoj generaciji nama poznatoj kao GTL.
Još jedan vjerujem manje poznati detalj uz malog diva je da mu međuosovinski razmak sa ljeve i desne strane nije isti  :alikako:!? A razlog tome nije kako mi je daaavno moj stari rekao zbog cijevi goriva  već u konstrukciji stražnjeg ovjesa.  :doh1:  :hehehe:

Model koji je nama, zapravo Slovencima predstavljen u DeA seriji ''legendarnih automobila'' je mali mješanac modela L i  GTL, a DeA-ovci su ga nazvali L.
L je imao kromirane branike i kvake i to na modelu stoji. Detalj koji na model ne ide su plastični paneli na bokovima i to je ono što ga ugrubo čini ''koktelom''
Bolji poznavaoci će naći još gro detalja pa neka slobodno pišu o svim manama.
Tu su plastične rešetke na otvoru ventilacije......

evo i par slika - isprike na blicu

.
kad popijem pet gemišta fićek ide kao ništa nema brda nema zavoja, policija neka maše.....

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
Odg: Renault 4L - 1974 - DeA SLO
142822 « Odgovori #1 : 05 Veljača 2015 16:13 »
i još jedna greška, L ima auspuh sa strane, a GTL odozada, tako da bi ja prije rekao da je ovo GTL model
uvik kontra

Offline tomtom

• Vrlo aktivan
142836 « Odgovori #2 : 05 Veljača 2015 18:44 »
i još jedna greška, L ima auspuh sa strane, a GTL odozada, tako da bi ja prije rekao da je ovo GTL model

ma GTL je do zadnjeg šarafa. Ima i plastične retrovizore, a ak zavirimo u kabinu vidi se i volan koji svakako pripada GTL-u.
kad popijem pet gemišta fićek ide kao ništa nema brda nema zavoja, policija neka maše.....

Offline dmj

• Veteran na forumu
143158 « Odgovori #3 : 13 Veljača 2015 12:33 »
Model ima naziv L inačice iz šezdesetih, branike i masku TL-a iz sedamdesetih, a ostalo je uglavnom GTL. To je trebao biti najvažniji, možda i najprodavaniji model u hrvatskoj DeA seriji, u kojoj na kraju nije izašao jer sam ga odbio dok ne poprave detalje koje su sfušali. A sfušali su ih jer su me u ključnom trenutku isključili iz procesa pripreme modela.

Jednog dana, u nekoj budućoj seriji, objavit ćemo, nadam se, neki ispravan i dobar model R4, poput onih koji su izlazili u Francuskoj, u ediciji posvećenoj samo različitim inačicama tog legendarnog automobila.
Via Ciro Menotti 322