9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Lincoln Town Car `96  (Posjeta: 886 )

Offline Karlo (Incognito)

• Vrlo aktivan
Lincoln Town Car `96
142352 « : 21 Siječanj 2015 19:47 »
Proizvođač:
SUNNYSIDE
Oznaka modela:
SS0701
Mjerilo:
1/24 (u stvarnosti 1/27)
Marka i tip vozila:
LINCOLN TOWN CAR
Godište:
1996
Boja:
BIJELA
Otvaranja:
VRATA (PREDNJA I ZADNJA), PRTLJAŽNIK
Zakretanje kotača:
DA

Pošto je kolega Olympic predstavio Lincoln Stretch Limo `03 ja ću vam pokušat predstaviti starijeg brata.
Dakle radi se o Lincoln Town Car iz 1996 godine, proizvođač Sunnyside.
Radi se o Lincoln Town Car-u druge generacije koji se proizvodio u normalnoj i produženoj verziji od 1990-1997 godine, s tim da je kroz te godine doživio neke promjene na unutarnjem i vanjskom izgledu.
Većina iskusnih i iskusnijih kolega od mene na ovom forumu zna da se Sunnyside baš ne može pohvaliti nekom super kvalitetnom izradom modela što će se vidjeti na slikama ali svejedno koliko god bio model površno napravljen meni se sviđa zbog same pojave.
Izvana, na prvi pogled kad gledate model iz malo veće daljine i ne izgleda preloše, ali kad se približite prvo vas ubodu u oči vrata i lajsne na vratima koje nisu u ravnini sa lajsnom na modelu.
Još mi se baš ne sviđaju prednji farovi koje su mogli ljepše odraditi isto kao i zadnji lonac.
Interijer modela je solidno izveden, prostor za vozača i za putnike.
Iznenađen sam i samim lakiranjem koje je isto po mojoj procjeni sasvim solidno napravljeno.
Evo još nekih podataka iz stvarnog života, makar je na inernetu dosta teško pronaći neke podatke za ovakav produženi model:
Automobil pokreće benzinski V8 motor 4,6L, 210 konjskih snaga. Što se tiče mjenjača jedina opcija je 4-stupanjski automatski. Što se tiče dužine jedini podatak koji sam uspio naći da je u stvarnost dug 8,6m?!
Ono što me malo iznenadilo je koliko su takvi automobili visoko od tla ali to je vjerojatno zbog prelazaka preko rubnika, neravnina i sličnog da ne "nasjedne".

I na kraju moje mišljenje: model sam po sebi i nije neka kvaliteta ali samom pojavom je zanimljiv dodatak kolekciji i ako još pribrojim tome da sam ga na E-bay-u "upecao" novog na aukciji za nekoliko dolara onda nema potrebe puno više govoriti o isplativosti. Ponosan sam i sretan što se nalazi u mojoj maloj kolekciji ovako jedinstven i nesvakidašnji model.
Ocjenio bih ga sa 3 od 5.

Evo i par sličica:

« Zadnja izmjena: 12 Siječanj 2019 16:45 Karlo (Incognito) »

Offline Nikola 1:24

• Senior member
Odg: Lincoln Town Car `96
142377 « Odgovori #1 : 22 Siječanj 2015 13:38 »
Model je ok samo su malo fulali zadnji kraj gdje ide tablica i auspuh je malo preveliki. :85565: :85565: :85565:
Svaki bedak ima svoje veselje!!!

Offline Olympic

• Senior member
Odg: Lincoln Town Car `96
142388 « Odgovori #2 : 22 Siječanj 2015 18:00 »
Sad obadva imamo limuzine, :bravo: :bravo: samo tvoja je bijela. Baš fora. Ipak si i ti nabavio. :85565: