9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Alfa Romeo 147 Restyling  (Posjeta: 1080 )

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
Alfa Romeo 147 Restyling
141561 « : 07 Siječanj 2015 00:16 »
Welly je jedan od onih igraca kji svako malo znaju iznenaditi. Tako su i mene iznenadili ovom alfom 147, koja se nasla zaista onako, usput, na pumpi uz autoput izmedju Verone i Padove. U ducanu je bilo jos nekoliko modela u istom pakiranju, ali radilo se o vec vidjenim 1:43 Welly modelima, koji su se prodavali i po Petrolovim pumpama u Sloveniji. Rijec je o modelima namjenjenim za Kolekcionare, a po cijeni su se kretali izmedju 5 i 10 eur, ovisno gdje ih se nadje.

Zanimljivo bi bilo znati kako se taj model nosi sa Minichampsovom izvedbom 147 Restyling 2005.

Offline Mi$ki

• Punopravan član
  • **
Odg: Alfa Romeo 147 Restyling
141567 « Odgovori #1 : 07 Siječanj 2015 09:18 »
Odlična. :bravo:

Offline knez

• Vlasnik foruma, Administrator
  • Veteran na forumu
141585 « Odgovori #2 : 07 Siječanj 2015 16:58 »
Ovu lovim poduže, ako nađeš na kojoj pumpi i sl za 10-tak eura uzmi mi jednu svakako. Prema viđenom ne daje jako puno, a Minichamps porema ovome ne vrijedi 40 eur nikako.
E NEĆU SE POTPISAT

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
141615 « Odgovori #3 : 07 Siječanj 2015 21:10 »
Prema slikama jako dobar model u ovom cjenovnom rangu, a iskreno s vremenom sam i zaboravio da ga je Welly izbacio. Ovako od prve zamjerku bih uputio jedino odabiru kotača za koje mislim da su u ovoj izvedbi dolazili na Ph1 liniji 147 -ice, dok je restyling imao vrlo slične, ali polirane i s tamnim obrubom rupa (tzv. finitura diamantata). Također, obje varijante su dolazile u veličini od 17 cola, a ove na modelu, ako gledamo u mjerilu, mi djeluju znatno manje. Isto tako, iako lijepa, nisam siguran u “Daytona blu” nijansu plave boje. Doduše, postojala je jedna karakteristična vrsta metalik plave koja je bila u ponudi za zadnje serije 147 -ice, ali znatno je drugačija od ove na modelu koja je bila rezervirana za 156. Je li ona na 147 ipak postojala za neka druga tržišta, to ne mogu tvrditi. No to su sitnice, a sve ostalo na modelu gotovo da i ne zaostaje za Minichampsom, te ako gledamo ozbiljnu razliku u cijeni, nemam zamjerki na ovaj Wellyjev model. Evo slika Minichampsa:

Doduše, kad smo kod odabira kotača, kritiku mogu uputiti i Minichampsu. Ovaj model "Elegance" također bolje pristaje Ph1 verziji, a smeta me i prejak dojam kromiranosti na njima.
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
141637 « Odgovori #4 : 08 Siječanj 2015 10:50 »
Hvala za fotke Disco, mislim da je to dobar nacin da se prezentiraju modeli, neovisno o proizvodjacu, nego o 1:1 uzoru.

Ako idme samo od tocke ulozeno/dobiveno, onda definitivno dajem prednost Wellyu.  Nijansa plave je vrlo lijepa i samo okorjelom Alfisti ce bosti u oko, a to je oprostivo kod modela takve cijene. I skuplji igraci se zeznu sa bojom.

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
141639 « Odgovori #5 : 08 Siječanj 2015 11:13 »
Pa to i je neka bit ovih recenzija i najpoželjnije bi bilo kad bi se čim više mogli uspoređivati isti modeli, a od različitih proizvođača i onda ocijeniti kako je koji prenio dojam pravog auta u manje mjerilo. Bilo bi tu zanimljivih detalja za proučavanje, a i dalo bi odličnu smjernicu potencijalnom kupcu.
Dakako da to u pravilu vrijedi za noviju produkciju dok od starijih Politoysa, Mebetoysa, Solida i sličnih to ne očekujem, te je to jedna sasvim druga kategorija skupljanja. U maloj skali pak vrijede jedni sasvim drugi kriteriji.

Boja je krasna, imam 156 SW u toj nijansi.
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
141646 « Odgovori #6 : 08 Siječanj 2015 12:01 »
Kanim tako nesto napraviti sa BMW-om u 1:43.

Inace, cini mi s eda je ovo vjerojatno jedan od najuspjelijih Wellya u 1:43 mjerilu.