9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Best Alfa Romeo Tipo 33.2  (Posjeta: 680 )

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
Best Alfa Romeo Tipo 33.2
141449 « : 05 Siječanj 2015 15:56 »
Riječ je o jednoj od trkaćih varijanti Alfe 33.2 u izvedbi Besta.

Best je jedan od meni najdražih proizvođača i o modelu neću puno trošiti riječi, ali mene fascinira nešto drugo. Naime, ovaj model trkaće Alfe Tipo 33.2 je isti onaj, broja šasije 75033.015, ali s motorom od 2.5 litre, koji je osamdesetih pronađen na jednom otpadu u Angoli, nakon uspješne trkaće karijere u rukama portugalca Antonia Peixinha (tu varijantu je Best također najavio ove godine) , a zanimljivo je da je tih 70-ih u Angoli trkaća scena bila na zavidnoj razini, zapušten tijekom narednih ratnih godina, s gnijezdom crnih udovica i navodno kožom neke zmijurine u unutrašnjosti. Nakon dugo natezanja s vlastima, jedan entuzijast ga je otkupio i uspio prebaciti u Europu gdje je restauriran i danas je konačno u stanju kakvog zaslužuje.
Ovaj moj model je u jednoj od livreja u kojima je bio dok se još utrkivao na trkalištima Europe i Amerike, znači prije odlaska na afrički kontinent. Dotični model je s utrke Daytona '68 s vozačkom postavom Andretti -Bianchi, a utrku je završio kao 6. u poretku.

"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
Odg: Best Alfa Romeo Tipo 33.2
141450 « Odgovori #1 : 05 Siječanj 2015 15:57 »
Prije nekih godinu i pol, najavio sam ovaj model i sad mi je konačno stigao. Best ga je predstavio još početkom ove godine i sad je konačno u mojoj kolekciji.
Riječ je o još jednoj inačici trkaće Alfe iz serije Tipo 33, no s jednom zanimljivom pričom.
Naime, u updateu iz svibnja prošle godine predstavio sam ovaj model:

Dotični primjerak broja šasije 75033 -015 s 2 litrenim motorom predstavlja automobil koji se utrkivao na Targi Florio 1968. u rukama tamošnjeg nacionalnog heroja Nina Vaccarelle. No, poradi nezgode, utrku tada nažalost nije završio.
Nakon izmjene motora kapacitetnijim 2.5 litrenim, Alfa je prošla kroz ruke nekoliko privatnjaka i trkaćih momčadi (među njima i belgijskog tima VDS) da bi početkom 70-ih završila u Angoli, tada vrlo jakom središtu afričkog motorsporta i u rukama portugalskog vozača Antonia Peixinha koji s njom nastupa u tamošnjem prvenstvu i raznim lokalnim utrkama.
Do '74, nakon Peixinha, za njezinim se volanom izmijenilo još nekoliko vozača, a posljednji od njih je bio Santos Peras koji s njom ostvaruje nekoliko vrlo dobrih rezultata.
No, građanski rat koji je uslijedio slijedeće godine i trajao gotovo dva desetljeća prekinuo je njezinu trkaću karijeru, te je narednih desetak godina ostala zaboravljena i napuštena.
1985. jedan francuski entuzijast ju otkriva zapuštenu u nekom dvorištu i tada kreće mukotrpan put papirologije i  pokušavanja izvlačenja iz ratom pogođenog područja u Europu. Nekoliko godina su trajali bezuspješni pokušaji dok konačno 1989. nije kontejnerom dopremljena u Francusku.

Nekoliko slika koje pokazuju Alfu u raznim stadijima njenog života:

Stanje u kojem je pronađena:

I moj novi model koji predstavlja konačnu Perasovu varijantu:

Nekoliko fotografija iz dana najveće slave:

Peixinho 1970.

Defile Parizom prije kompletne obnove:

-recenzija iz listopada 2011.

"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline hal9000

• Senior member
141473 « Odgovori #2 : 05 Siječanj 2015 19:52 »
Nadasve zanimljiva priča dostojno popračena modelima. Sviđa mi se i to da se Best odlučio na ovu finiju izvedbu brisača pa modeli izgledaju kudikamo ozbiljnije.
Outraces them all!

Offline Aljo_69

• Senior member
141509 « Odgovori #3 : 06 Siječanj 2015 12:57 »
Super priča sa interesantnim podatcima. A ova boja na modelu paše savršeno!  :love:
Racing! Because golf, football, and baseball only require one ball.
MODELI NA PRODAJU -->;http://s232.photobucket.com/user/aljo_69/library/Prodaja?sort=6&page=1