9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Looksmart Alfa Romeo 2600 Sprint  (Posjeta: 620 )

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
Looksmart Alfa Romeo 2600 Sprint
141080 « : 30 Prosinac 2014 13:51 »

Moje oduševljenje ovim modelom započelo je još kad sam ga prvi put vidio na slikama i odmah je završio na mojoj wish listi, a sad kad je stigao, mogu reći da je oduševljenje bilo opravdano. Razina detalja je znatno viša nego kod većine die-cast modela u tome mjerilu, brisači, okviri stakala i prednja maska su naprosto fantastični, kao i Alfine oznake na karoseriji. Unutrašnjost dočarava crvenu kožu s također nekoliko jetkanih detalja na prostoru oko mjenjača i unutarnjeg retrovizora. Felge su također jako lijepe i detaljne s Alfinim logom u sredini, a bojanje je izvedeno vrhunski. Također, posebnu pohvalu zaslužuje i postolje koje je presvučeno mekanim smeđim materijalom i daje izgled prave kože s alu pločicom s podacima i brojem primjerka (062/299). Jedina zamjerka koju bih uputio, a koja je uobičajena stvar kod ovakvih modela, se tiče podvozja koje je potpuo ravno i prednjih kotača koji se uopće ne okreću (stražnji da). Kako god, riječ je o jednoj sasvim drugoj vrsti (namjerno nisam napisao kategoriji) modela kojoj igranje i vožnja po stolu nisu niti namjena, već izazivanje divljenja modelu čija se ljepota pokazuje u pravom svjetlu baš ovako u sinergiji s prekrasnim postoljem. 
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline hal9000

• Senior member
Odg: Looksmart Alfa Romeo 2600 Sprint
141086 « Odgovori #1 : 30 Prosinac 2014 16:03 »
Isti proizvođač, isti auto ali drukčije namjene...
Ovaj model predstavlja policijsku inačicu Alfe 2600 Sprint,  "Squadra mobile" ili poznatije kao "Pantera"
U nešto je limitiranijoj ediciji od civilne (64/100) i osim vanjske livreje razlika je i u boji interijera koji je crni.
Pošto sam ljubitelj 2600Sprinta malo subjektivno gledam na bilo koji model koji ga predstavlja. Sve što je napisano za civilnu verziju stoji i za ovu službenu ali ipak bi mu kao manu (ne preveliku) naveo grafički prikaz stražnjih svjetala i nedostatak antene koju neki puno jednostavniji i jeftiniji modeli imaju.

Outraces them all!

Offline knez

• Vlasnik foruma, Administrator
  • Veteran na forumu
141094 « Odgovori #2 : 30 Prosinac 2014 19:31 »
Predivni obadva, ipak meni osobno je civilni puno draži, Marijan i ja smo imali baš jedan osvrt na usporedbu sa Bangom, koji po svemu dosta blizu Looksmartu, a pogotovo kad se uzme cijena koja je 2x manja. Imam 2600 novinsku zasad ali bude došla Looksmart na njeno mjesto i Bang 2000 Polizia koju nemam namjeru mijenjati jer je fantastična.
E NEĆU SE POTPISAT

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
141105 « Odgovori #3 : 30 Prosinac 2014 20:20 »
Uh, strašne fotke..  :love:

Dijelim opčinjenost ovim modelom Alfe, a i dalje me svrbi i ta Pantera iako imam novinsku. Na druženju sam od Kneza pak uzeo Veremovu 2600 -tku kojoj me privukla ona luda jarka crvena boja.

Također imam bijelu Bangovu dvije hiljaditku i kako je Knez napisao, ne zaostaje znatno za ovom Looksmartovom.
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"