9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Mazda 626 GLX (GD) by IXO  (Posjeta: 645 )

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
Mazda 626 GLX (GD) by IXO
140840 « : 26 Prosinac 2014 19:22 »
Jedan poseban 1:43 model, Legendarac iz Kolumbije. Mazda 626 GLX

Bas kada smo saznali da DeA gasi legendarce i kada dolazim do spoznaje da ce kiosci diljem bivse zemlje opet postati samo izvor za Sportske Novosti, dalazi mi paketic iz Kine, a u njemu jedan od predstavnika Kolumbijske novinske serije "Los carros mas queridos ce Colombia", koji sipa sol na ranu sa svojom (s veseljem iscekivanom) pojavom. Eto sto je za Kolumbijance legendarni automobil, zajedno sa Mazdom 323, Suzuki/Chevy Swiftom i jos nekoliko zanimljivih kandidata.

Model sam po sebi perfektno preslikava 1:1 uzor. kako dobro pogodjenim linijama, tako i sveukupnim dojmom, sve mi govori "to je to".
Ne znam je li samo do ovog modela, ali nekako mi model izgleda detaljnije od legendaraca za nase prostore, mozda se varam.

Za ocekivati je da ce Ixo kad tad izbaciti ovaj model i u svojoj normalnoj seriji, u nekoj varijanti sa fotojetkanim brisacima i malo vise detalja, ali ovo je vec jako dobro i u principu pruza bas ono sto je i pravi automobil pruzao, solidan i moderan izgled bez pompe i luksuza. ta generacija mazde 626 je dobro podnijela godine, pa ih  nije tesko vidjeti i danas u svakodnevnom prometu.