9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Zastava 101- poljska i mađarska novinska izdanja  (Posjeta: 15132 )

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
(Nema naslova)
64944 « Odgovori #135 : 20 Rujan 2011 08:10 »
Citat:
20.09.2011. 15:32 Valter napisao-la je:

Da budem iskren, ne snalazim se jos uvijek bas najbolje. Kako mu glasi mail adresa?

Kolega, poslao sam ti mail.
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Northwood

• Gost
(Nema naslova)
67918 « Odgovori #136 : 19 Listopad 2011 10:29 »
Stojka u IST izdanju, vidi se koliko su bolji detalji, unutrašnjost nije crna, jedino je boja malo čudna, ne sjećam se da se Z101 radio u toj boji.

Offline medomanga

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
  • Collezione "Italia 1:18" di medomanga.
(Nema naslova)
67920 « Odgovori #137 : 19 Listopad 2011 10:31 »
Boja je čudna...i čini mi se da bi maska morala biti kromana, kao i retrovizor!
Odabrao i uredio medomanga, text čitao Miljenko Kokot!

Northwood

• Gost
(Nema naslova)
67924 « Odgovori #138 : 19 Listopad 2011 10:47 »
Citat:
19.10.2011. 19:31 medomanga napisao-la je:
Boja je čudna...i čini mi se da bi maska morala biti kromana, kao i retrovizor!

Boja je čudna, i da budem iskren, ne sjećam se da sam vidio takvog stojadina na našim cestama, iako, evo jedne slike

Mislim da je to izvozna varijanta, 1100 super iz 1978-e, četverouglasti farovi, noviji branici i crni retrovizor.

A crna maska sa okruglim farovima se radila izgleda za izvoz, međutim retrovizor je kromiran...

S obzirom na to da su se izvozne varijante razlikovale za svako tržište, moguće je i da su se ovi u IST-u malo zeznuli pri izradi ovog modela.

Ovaj zeleni se može nači na ebayu već za 8-9 GBP

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
67927 « Odgovori #139 : 19 Listopad 2011 10:59 »
Citat:
19.10.2011. 19:47 Northwood napisao-la je:

Boja je čudna, i da budem iskren, ne sjećam se da sam vidio takvog stojadina na našim cestama, iako, evo jedne slike
http://medias.forum-auto.com/uploads/200311/olio_1070130864_std_1978_zastava_1100_super.jpg

Mislim da je to izvozna varijanta, 1100 super iz 1978-e, četverouglasti farovi, noviji branici i crni retrovizor.

A crna maska sa okruglim farovima se radila izgleda za izvoz, međutim retrovizor je kromiran...

http://img90.imageshack.us/img90/1982/zastava1100z011xm4hx4ca6.jpg

S obzirom na to da su se izvozne varijante razlikovale za svako tržište, moguće je i da su se ovi u IST-u malo zeznuli pri izradi ovog modela.

Ovaj zeleni se može nači na ebayu već za 8-9 GBP

Vidis, cudno da je tako jeftin osim ako se radi o kineskom selleru koji prodaje bez kutije a dosao je do njih crnim putem.

A ovo sa krivim detaljima, meni se sve manje cini da se oni zeznu vec namjerno skinu sa svake varijante po nesto da sve pokriju pa naprave sranje koje nikad nije postojalo u 1:1 Tipicno za novinske i IST.

Northwood

• Gost
(Nema naslova)
67936 « Odgovori #140 : 19 Listopad 2011 11:22 »
Citat:
19.10.2011. 19:59 isporcic napisao-la je:

Vidis, cudno da je tako jeftin osim ako se radi o kineskom selleru koji prodaje bez kutije a dosao je do njih crnim putem.

A ovo sa krivim detaljima, meni se sve manje cini da se oni zeznu vec namjerno skinu sa svake varijante po nesto da sve pokriju pa naprave sranje koje nikad nije postojalo u 1:1 Tipicno za novinske i IST.

Ovaj je, barem službeno bio iz UK. Upoznat sam sa tim kineskim sellerima koji prodaju modele bez kutije po povoljnijim cijenama, od njih su mi dolazili i bez pakiranja, a bilo je slučajeva da su mi dolazili modeli uredno zapakirani u onaj DeA blisterpack.
S obzirom na to kolike cijene ovi novinski DeA postižu po Ebay-u (redovna cijena modela sa brošurom na trafikama je u svim zemljama oko 10€), ako želiš malo bolje napravljen model, onda se više isplati kupiti redovnu IST varijantu.

Edit:
A što se tiće "skidanja", koliko sam upučen, večina proizvođaća "skida" mjere sa nekog automobila, ne rade po nacrtima proizvođaća, pa tako i nastanu modeli sa pogrešnim retrovizorima, felgama i sl...

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
68077 « Odgovori #141 : 20 Listopad 2011 06:03 »
Citat:
19.10.2011. 20:22 Northwood napisao-la je:

Ovaj je, barem službeno bio iz UK. Upoznat sam sa tim kineskim sellerima koji prodaju modele bez kutije po povoljnijim cijenama, od njih su mi dolazili i bez pakiranja, a bilo je slučajeva da su mi dolazili modeli uredno zapakirani u onaj DeA blisterpack.
S obzirom na to kolike cijene ovi novinski DeA postižu po Ebay-u (redovna cijena modela sa brošurom na trafikama je u svim zemljama oko 10€), ako želiš malo bolje napravljen model, onda se više isplati kupiti redovnu IST varijantu.

Edit:
A što se tiće "skidanja", koliko sam upučen, večina proizvođaća "skida" mjere sa nekog automobila, ne rade po nacrtima proizvođaća, pa tako i nastanu modeli sa pogrešnim retrovizorima, felgama i sl...

Da, čini se ne samo da skida već i zadnji kraj modela pravi po 1 slici sa neta a prednji po drugoj a to nisu slike istog modela.

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
68078 « Odgovori #142 : 20 Listopad 2011 06:05 »
Citat:

Stavio sam ti pristup svim temama pošto se vidi da si ozbiljan  :crvenausta:

Northwood

• Gost
(Nema naslova)
68113 « Odgovori #143 : 20 Listopad 2011 12:01 »
Citat:
20.10.2011. 15:05 isporcic napisao-la je:

Stavio sam ti pristup svim temama pošto se vidi da si ozbiljan  :crvenausta:

Zahvaljujem!  :crvenausta:  :respekt:

Offline Tom

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
69251 « Odgovori #144 : 02 Studeni 2011 09:41 »
Citat:
19.10.2011. 18:59 isporcic napisao-la je:

Da, ovo što kažeš ovdje ima logike. Ima na tom modelu puno nelogičnosti. I ove spomenute, a i po meni onako na prvi pogled ni takve ratkape nisu bile na kasnijim modelima. Možda je bolje onda kupit novinskog, na njemu je manje detalja, a manje detalja -> manje grešaka! :zbunjen: