9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Rolls Royce Silver Shadow MPW coupe, 1:18 Paragon  (Posjeta: 1072 )

Offline Luxon

• 50 postova
  • *
Rolls Royce Silver Shadow MPW coupe, 1:18 Paragon
136586 « : 21 Listopad 2014 17:32 »
Ovo mi je jedan od najdrazih 1:1 auta, doduse u limuzinskoj verziji, ali ni kupe nije za baciti. Bio sam vrlo srecan kad sam ga nasao u 18ici, ali sam onda video da ga radi paragon, i blago se smorio, jer sam gledao kakvi su utisci o njihovim modelima. Ali, ipak sam odlucio da ga uzmem, i znao sam da ne treba da ocekujem nesto posebno. Sva sreca da je tako, jer da sam ga ocekivao kao model koji treba da `zasija` razocarenje bi bilo bas veliko. Ovako sam samo osetio gorcinu u ustima i osisan, ali da ne bude da samo s***m u prazno, evo i opis samog modela. Model na prvi pogled sa malo vece udaljenosti izgleda odlicno, boja odlicno nanesena, i dobro mu stoji, hromirani detalji na nivou, linija pogodjena. E sad, sta meni smeta, za pocetak, to je RR znak iznad maske, koji je ukrivo zalepljen, lose uradjen natpis, na kom, povrh svega pise "ROLLS ROLLS", isto je i na zadnjem znaku (koji je na srecu ravno postavljen). Gornji znak je uradjen vrlo lose, mogli su malo lepse da ga rese, ipak je ovo model koji kosta 120.- evropskih. Motor je dobro zamisljen, ali ima preplastican izgled, i previse monotono deluje, a neki delovi nisu najpreciznije odliveni.  Da ne bude da ga samo pljujem, makaze haube su uradjene odlicno, samo se hauba mogla otvarati pod malo vecim uglom, mada s obzirom sta se ima videti, ovako je mozda i bolje. Unutrasnjost je ok, moze da prodje, volan malo odaje preplastican utisak, satovi su mogli imati onu `dubinu`, i ima na nekoliko mesta brljanja farbom, ostalo prihvatljivo. Patos modela je odlican, i tu im ne bih imao sta mnogo zameriti. I da napomenem, model je kao cigla, sto se u neku ruku ocekuje, s obzirom na velicinu. I da, umalo zaboravih, slepci iz paragona su mi poslali 2 leva retrovizora, slao sam mailove, ali ne zarezuju... I na kraju, dobija se ok model, koji je precenjen, po meni je neki 70 za njega realno. Toliko od mene, evo i slika

Offline lanolina

• Vrlo aktivan
Odg: Rolls Royce Silver Shadow MPW coupe, 1:18 Paragon
136588 « Odgovori #1 : 21 Listopad 2014 18:07 »
Meni jako lijep!

Offline Mi$ki

• Punopravan član
  • **
136599 « Odgovori #2 : 21 Listopad 2014 19:21 »
Na slikama izgleda super sve osim motora, on mi je malo sfušan za tu lovu.

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
136603 « Odgovori #3 : 21 Listopad 2014 20:20 »
dosta sitnih grešaka ubija model, tako i natpis na znaku, baš ono greška jeftinih proizvođača. anđeo amblem mi isto dijeluje kao sa jeftinog modela, dosta fleka po interijeru, motor nedorađen, pinovi na žimagavcima, ubiti sve te mane daju dojam polu-proizvoda, dok cijena govori nešto drugo. otvaranja i tepih ne čini model vrhunskim, kao što to paragon misli, i za mene je i 70€ previše dati za taj model.
uvik kontra

Offline Luxon

• 50 postova
  • *
136608 « Odgovori #4 : 21 Listopad 2014 21:55 »
Verovatno cemo se nacekati dok paragon posteno napravi model za novce koje trazi. Sam model je dobro zamisljen, ali eto, sa tim sitnim greskama, kao sto si i sam rekao, odaje utisak nedovrsenog proizvoda.