9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Renault 12 Gordini by Solido  (Posjeta: 3934 )

HemiCuda

• Gost
Renault 12 Gordini by Solido
135866 « : 06 Listopad 2014 21:19 »
Solidova 12-ica je tipičan klasičan Solidov uradak. Forma samog modela je više nego dobro skinuta. Solido je kod svojih vlastitih kalupa rijetko kad znatno promašio formu samog automobila u 1/1, ali bi "ubrljali" stvar na nedostatku svih otvaranja i loše odrađenim detaljima. Naravno, budući da je model ipak malo stariji, ne čude dog-leg otvaranja, interijer koji ostavlja plastičan dojam, naravno, ipak je riječ o modelu koji spada u jeftiniji segment. Na ovoj 12-ici je lakiranje malo lošije (narančina kora), a na gepeku je vidljivo da je odljev bio loš, nešto što bi skuplji proizvođaći škartirali.
Ovaj model je već 10 mjeseci kod drugog vlasnika, i baš ovih dana sam saznao da je model "napao" zinkpest, pukao je okvir šajbe na jednim vratima, a i cijela karoserija je počela pokazivati prve znakove zinkpesta.
(Takav sličan slučaj sam imao sa Solidovim svjetlo plavim Renaultom 5 kojem se karoserija počela raspadati od zinkpesta.)

Offline Alen16V

• 50 postova
  • *
Odg: Renault 12 Gordini by Solido
135931 « Odgovori #1 : 07 Listopad 2014 21:20 »
Svidja mi se pravo!  :allocafe:

Offline shelby427

• Veteran na forumu
135940 « Odgovori #2 : 08 Listopad 2014 01:11 »
 :ooo: :ooo: :ooo:

Offline tomtom

• Vrlo aktivan
135950 « Odgovori #3 : 08 Listopad 2014 09:20 »
Pao na pod? :zaplakatce:
kad popijem pet gemišta fićek ide kao ništa nema brda nema zavoja, policija neka maše.....

Offline zoffman

• Nov na forumu
135958 « Odgovori #4 : 08 Listopad 2014 10:10 »
Neko seo na njega? Bas steta  :place2:

Offline telige

• Senior member
135972 « Odgovori #5 : 08 Listopad 2014 10:46 »
:ooo: :ooo: :ooo:

(Slika uklonjena.)

Očigledno je Solido koristio nekvalitetan materijal za lijevanje da ima što manje produkcijske troškove...  :argh2: ,
Moram pogledati svoj R-5 Alpine i 205 GTi od Solida da ne poboljevaju od ove boleštine.

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
136032 « Odgovori #6 : 09 Listopad 2014 14:23 »
Ovaj model je već 10 mjeseci kod drugog vlasnika, i baš ovih dana sam saznao da je model "napao" zinkpest,

čuo sam za tu priču, ali čuo sam da si i znao što prodaješ.
uvik kontra

HemiCuda

• Gost
136052 « Odgovori #7 : 09 Listopad 2014 22:18 »
čuo sam za tu priču, ali čuo sam da si i znao što prodaješ.

Ne, nisam znao da ima zinkpest, prije 10 mjeseci još nije pokazivao znakove raspadanja.
Čuo sam ja i priču da se model raspada zato jer sam ga držao na tavanu... a pitanje je gdje ga je novi vlasnik držao...?
Ali ne želim sa tobom ili bilo kime drugime o tome raspravljati,  što si imamo za reči, reči ćemo si Vlado i ja osobno.

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
136061 « Odgovori #8 : 10 Listopad 2014 02:49 »
Ne, nisam znao da ima zinkpest, prije 10 mjeseci još nije pokazivao znakove raspadanja.
Čuo sam ja i priču da se model raspada zato jer sam ga držao na tavanu... a pitanje je gdje ga je novi vlasnik držao...?
Ali ne želim sa tobom ili bilo kime drugime o tome raspravljati,  što si imamo za reči, reči ćemo si Vlado i ja osobno.

nisam se ni mislio mjesat između vaz dvojice, to će tako i vi i riješit, ja mogu samo reći da sam i ja od tebe uzeo jedan model i da nemam nikakvih problema i zadovoljan sam.
uvik kontra

HemiCuda

• Gost
136072 « Odgovori #9 : 10 Listopad 2014 11:19 »
nisam se ni mislio mjesat između vaz dvojice, to će tako i vi i riješit, ja mogu samo reći da sam i ja od tebe uzeo jedan model i da nemam nikakvih problema i zadovoljan sam.

Naravno, pa ne držim modele u mravljoj kiselini, pa da se svi raspadaju...
Moguć je previd i sa moje strane, a ako ga Vlado 10 mjeseci nije pogledao, moguće je i da se u međuvremenu počeo raspadati. Neki od modela koje je odnio zinkpest su u kratkom roku od OK izgleda dotjerali do raspada sustava, a neki se još bogami drže, poput Ansonovog BMW-a 2002... Kako god, Vlado bu dobio lovu za Renaulta natrag, ja neću propasti za 200 kn, a i ne treba mi da netko priča okolo da sam mu "uvalio" model koji se raspada.
Jest da je riječ o polovnom modelu, da ga nisam ja pravio, i da nema garancije kod niti jednog modela da se kad-tad neće početi raspadati. Što je unutra u leguri od koje je model napravljen, i dali se kakvi procesi odvijaju, obično saznamo kad se model počne raspadati... Imaju resini prednosti, makar nemaju otvaranja, barem se od zinkpesta sigurno neće raspasti.  :hihi:

Offline Proximo

• Nov na forumu
136255 « Odgovori #10 : 15 Listopad 2014 13:39 »
Lijep model, šteta za puknuće..

Offline lanolina

• Vrlo aktivan
136261 « Odgovori #11 : 15 Listopad 2014 19:04 »
Molim te da li biš mogao sa ravnalom izmjeriti dužinu,širinu i visinu jer mi se po glavi mota neka dioramica u mjerilu 1/18 a nažalost nikad nisam imao autič u toj mjeri pa nemogu dokučiti veličinu ni približno.

Offline telige

• Senior member
136281 « Odgovori #12 : 16 Listopad 2014 04:13 »
Molim te da li biš mogao sa ravnalom izmjeriti dužinu,širinu i visinu jer mi se po glavi mota neka dioramica u mjerilu 1/18 a nažalost nikad nisam imao autič u toj mjeri pa nemogu dokučiti veličinu ni približno.

Pa samo mjerilo ti kaže kakav je omjer:
1 cm na  modelu ti je 18 cm u original veličini,odnosno mjere sa modela množiš sa 18 i dobivaš mjere modela u 1:1,

odnosno 1 m (100 cm) na originalu ti je približno 5,56 cm na modelu.Mjere stvarne diorame(1:1) dijeliš sa 18 i dobivaš mjere u mjerilu 1:18.

Doduše, nikad nećeš dobiti precizne mjere već približno, pogotovo dok budeš pretvarao mjere sa umanjenog modela, ali to ti je više manje to.

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
136311 « Odgovori #13 : 16 Listopad 2014 18:57 »
Pa samo mjerilo ti kaže kakav je omjer:
1 cm na  modelu ti je 18 cm u original veličini,odnosno mjere sa modela množiš sa 18 i dobivaš mjere modela u 1:1,

odnosno 1 m (100 cm) na originalu ti je približno 5,56 cm na modelu.Mjere stvarne diorame(1:1) dijeliš sa 18 i dobivaš mjere u mjerilu 1:18.

Doduše, nikad nećeš dobiti precizne mjere već približno, pogotovo dok budeš pretvarao mjere sa umanjenog modela, ali to ti je više manje to.

brate mili što si ga zakomplicirao, sad ni ja ne razumijem ta mjerila.  :doh1: :doh1:
uvik kontra

Offline telige

• Senior member
136314 « Odgovori #14 : 16 Listopad 2014 19:32 »
brate mili što si ga zakomplicirao, sad ni ja ne razumijem ta mjerila.  :doh1: :doh1:

Plati pivo u Vegosu ili sutra na sajmu (tu uz pivu ide i gujdek)  pa ti objasnim....  :crazy_pilot: