9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Oldsmobile Cutlass SX by Autoworld (ERTL)  (Posjeta: 967 )

HemiCuda

• Gost
Oldsmobile Cutlass SX by Autoworld (ERTL)
129805 « : 12 Lipanj 2014 15:29 »
Pod brandom "Autoworld" prodaju se reizdanja starih ERTL i ERTL Authentics kalupa. Iako na prvi pogled model izgleda "stani-pani" na drugu se ipak otkriva da je riječ o kalupu koji nije state of the art.
Izvana, to se prvenstveno vidi već kad se model pogleda sprijeda, podebeli pinovi u prednjim farovima otkrivaju da je riječ o starijem modelu. Također, ukrasne lajsne na bokovima djeluju predimenzionirano, ostale lajsne su izvučene srebrnom bojom.
Lakiranje je sasvim dobro odrađeno, žuta boja je i inaće nezahvalna, tako da je i kod Cutlassa lakiranje dosta debelo.
Motorni prostor - motor je sasvim solidno izrađen i ne predstavlja ga neka neprepoznatljiva crna masa. Najzanimljiviji detalj u motornom prostoru su funkcionalne "škare" tj. šarke.koje drže poklopac motora.
Interijer - korektno odrađen sa ponekim predimenzioniranim detaljem poput prečki volana i ručica prekidaća, na podu ima imitaciju tepiha.

Iako je riječ o malo starijem kalupu, sve u svemu solidan model koji će zadovoljiti zaljubljenika u US aute.

Naravno, našlo bi se ovdje još dosta toga čemu bi se moglo prigovoriti, ali nije mi želja model nabiti na stup srama, nego ga predstaviti. :)

« Zadnja izmjena: 01 Rujan 2014 23:34 HemiCuda »

vaskrsije

• Gost
Odg: Oldsmobile Cutlass SX by Autoworld (ERTL)
129818 « Odgovori #1 : 12 Lipanj 2014 18:46 »
Moj utisak sa slika je da model prejeftino izgleda pogotovo spreda,pinovi koje si naveo i hrom mi deluje jako jeftino kao na Makstu.U enterijeru jeftinoca su mi imitacija drveta

HemiCuda

• Gost
129821 « Odgovori #2 : 12 Lipanj 2014 19:22 »
Moj utisak sa slika je da model prejeftino izgleda pogotovo spreda,pinovi koje si naveo i hrom mi deluje jako jeftino kao na Makstu.U enterijeru jeftinoca su mi imitacija drveta

Nisam ga htio sasjeći u korijenu, da budemo iskreni, ovaj model je OK ako ga se nabavi na sniženju, vidio sam da se ti Autoworld modeli prodaju i po cijenama od 90€, koliko niti jedan od tih modela ne vrijedi.

vaskrsije

• Gost
129822 « Odgovori #3 : 12 Lipanj 2014 19:27 »
Dok me drzala faza amera imao sam nameru nabaviti ga ali nikada nisam bidao viseo od 26,66€. Za mene je to bila puna kapa  :crazynd1:

HemiCuda

• Gost
129823 « Odgovori #4 : 12 Lipanj 2014 19:48 »
Dok me drzala faza amera imao sam nameru nabaviti ga ali nikada nisam bidao viseo od 26,66€. Za mene je to bila puna kapa  :crazynd1:

U vrijeme dok su ti modeli bili aktualni, još pod ERTL značkom, cijena im je bila negdje oko 30 USD.