9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: 6. FESTIVAL AUTIĆA ZAGREB  (Posjeta: 30184 )

Online bakugan

• Veteran na forumu
Odg: 6. FESTIVAL AUTIĆA ZAGREB
124099 « Odgovori #15 : 10 Ožujak 2014 21:02 »
problem je što on lopata i dan prije...
Muči javla izija,a več san duplira ključ od tvog Pola da te ne moran zivkat svaki čas :hehehe: :hehehe: :hehehe: :hehehe: :hehehe: :hehehe: :hehehe: :help2: :help2: :help2: :help2: :help2: :help2: :help2: :help2: :hihi4: :hihi4: :hihi4: :hihi4: :hihi4: :hihi4: :hihi4: :hihi4: :hihi4: :hihi4: :hihi4: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo :pivo: :pivo: :pivo: :pivo: :pivo: :pivo: :pivo: :pivo: :pivo:Nešto mi se Igor ne javlja,a da se nije oženija :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :woot: :woot: :woot: :woot: :woot: :woot: :woot: :woot: :woot: :woot: :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: :whistling:

Online bakugan

• Veteran na forumu
124407 « Odgovori #16 : 16 Ožujak 2014 22:00 »
 :drunk2zt6: :drunk2zt6: :drunk2zt6: :drunk2zt6:Uf ne ženi se nego vježba pismicu za nastup na Zagrebačkon festivalu, :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: :woot: :woot: :woot: :woot: :woot: :woot: :woot: :woot: :woot: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :allocafe: :allocafe: :allocafe: :allocafe: :85565: :85565: :85565: :85565: :85565:

Offline dmj

• Veteran na forumu
124815 « Odgovori #17 : 24 Ožujak 2014 11:27 »
Na drugoj temi se dogovara i demonstracija trkaćih pista, nešto što odavno želim, a nikada do sada nismo imali. Zamolio sam Ivana da otključa sve teme članu Traktor Tom, kako bi se mogao uključiti u dogovore oko toga ovdje.
Via Ciro Menotti 322

Offline Traktor Tom

• 50 postova
  • *
124822 « Odgovori #18 : 24 Ožujak 2014 13:17 »
Pozdrav i hvala na pristupu  :85565:

Ovo mi zvuči jako zanimljivo i volio bih donijeti neke električne, samo ovisi o slobodnom prostoru i organizaciji. Zbog prometa ljudi, treba biti na stolu, može uza zid ili na sredini prostorije, na podlozi kvadratnog, duguljastog ili L-oblika (npr u kutu prostorije).
Nažalost, što je veća, treba više prostora okolo (ili ograde) da bi se mogli dohvatiti autići ako izlete sa staze i radi preglednosti.
Ja imam samo analogne autiće, odnosno "jedna staza - jedan autić - jedan vozač".
Mislim da imam dovoljno materijala da napravim pistu s 4 staze u 1/43, a za 4 staze u 1/32 moram pregledati dijelove.

Struja i električne instalacije nisu kritične za male piste, samo jedan utikač za ispravljač. Za dulje od 10-12 m (to je kao 3 kompleta) treba dodatno provući žice jer dolazi do velikog pada napona na dijelovima koji su najdalji od baze. Nije problem, samo treba imati na umu.
Može se napraviti da se spoji laptop, koji ima semafor, brojač krugova i rezultate, pa se više ljudi može natjecati. Onda samo treba struja za laptop i senzore.
Imam složeni senzor za 2 staze, ako bude prostora za 4 staze, mogu novi složiti u jednom danu, ako me ne gnjave doma.
Ako imate projektor, može se spojiti na njega. Ako imate dobar internet, može i prijenos uživo
 :vozi:

Čisto kao opća informacija, proguglajte slike na teme:
slot car track
i da ne lupam linkove, za 1/43 upišite:
carrera go track
ili za 1/32:
scalextric track

Recite ako imate neku predodžbu o mogućim dimenzijama da isplaniram nekoliko rasporeda. Ovaj koji vozim s kćeri stane na krevet 2,5 x 1,5 m i čisto je OK.

Eto, ne bih tu više o ovom, kada uvhatim vremena budem negdje napravio neku temu o vrstama slot autića, ništa znastveno jer sam i ja tek počeo s njima :)

Btw, Voćarska 71 mi je poznata dresa. Jel tamo i neki klub maketara/modelara?

Još jednom hvala i LP
TT
Postoji crveni traktor, na proljetnoj farmi i radi teško cijeli dan.
Ako postoji problem ili posao teži, traktor Tom će spasiti dan.

Offline big zed

• Global Moderator
  • Senior member
124823 « Odgovori #19 : 24 Ožujak 2014 13:26 »
pozdrav i ovdje -
bilo bi nam drago da predstaviš svoje slot modele na druženju i na taj naćin obogatiš cijeli program druženja na FAZ-u. Što se tiće prostora, općenito , ne samo za slotove - prostora će biti jer ove godine namjeravamo uz vanjski dio koji je kao i svake godine predviđen za buvljak uzeti i veliku dvoranu koju smo imali na raspolaganju za zimsko druženje , i u kojoj će biti izložbene vitrine i uz to mogu ići i slot cars piste. Te detalje se još možemo dogovoriti na nekom od sastanaka prije druženja pa slobodno naleti -- tu ćemo objaviti kad je sastanak da znaš
Da, inaće prostor u Voćarskoj je gradski koji je na korištenje dobio zagrebački maketarsko modelarski savez tj njegove članice maketarski i modelarski klubovi, gore se redovito skoro svaki dan sastaju članovi iz pojedinog kluba, autićarci koji su trenutnokao sekcija u MK David Schwarz se sastaju obićno subotom uz predhodni dogovor. Nadam se uskoro da će zaživjeti i prvi zagrebački kluba kolekcionara autića  koji je trenutno u fazi osnivanja...

Offline dmj

• Veteran na forumu
124824 « Odgovori #20 : 24 Ožujak 2014 13:28 »
Da, gore je maketarski klub David Schwarz, a na toj adresi se svake godine organizira druženje kolekcionara modela, koje od ove godine i službeno nosi naziv Festival autića Zagreb.

Logistika ne bi trebala biti problem, dogovorit ćemo detalje usput na sastancima i u pisanoj komunikaciji.

Edit: Zed je bio brži
Via Ciro Menotti 322

Offline Traktor Tom

• 50 postova
  • *
124826 « Odgovori #21 : 24 Ožujak 2014 14:11 »
Ah, da Schwarzovci, znam njih, bio sam tamo par puta kada sam s Abramovičem nešto dogovarao oko nekog kluba na neku drugu temu. Samo sam bio u onom njihovom prostoru (desno?) pa nisam vidio nikakvu dvoranu ili slično. Navodno ima i neki tavan?

Eto odlično, javite kada bi se moglo proučiti. Bilo bi dobro jednom po danu, meni odgovara vikendom, možete mi se slobodno javiti na PM pa da razmijenimo telefone.

Inače, slotovi su jako popularni u zapadnom svijetu, nijemci, francuzi, talijani, španjolci i englezi - ne znaš tko je luđi za time. Tamo klubovi slože ogromne staze i onda naplaćuju vožnju. U Sloveniji, Maribor, ima jedan simpatičan lik koji ima veliku stazu, razmijenio sam par mailova s njim. Mislim da on ima ugovor s Nincom (jedan od boljih svjetskih proizvođača).

Ako DMJ ima još neki kontakt s uvoznikom Carrere, to bi bilo izvrsno jer su oni jedini kvalitetni u HR, a možda se ponude posuditi neku digitalnu stazu za ovakve prilike, pa da se proba mijenjanje staza, 6 vozača odjednom i pit stop (boks).
 :formulasm:

LP
TT

Offline DS

• Veteran na forumu
124829 « Odgovori #22 : 24 Ožujak 2014 15:00 »
...po meni je analogna u 1/43 skroz ok... :85565: po mogučnosti bez lupinga i sličnog, nego klasična staza sa prolazom jedne staze poviše druge kao kod starih Mehanotehnika osmica ali naravno produžena staza... :85565:

Offline sime-x

• Global Moderator
  • Senior member
124842 « Odgovori #23 : 24 Ožujak 2014 19:35 »
ovo je super ideja :allocafe: ja za
uvik kontra

Offline Traktor Tom

• 50 postova
  • *
124862 « Odgovori #24 : 25 Ožujak 2014 09:13 »
Mala pista - malo zadovoljstvo. :zijeva:

Ako bude prostora, imam materijala za nekoliko pista, lako se složi 2-3 male osmice ili ovalne i jedna velika. Može čak na isti stol, isprepleteno.
Samo recite koliko ima prostora i gdje (uza zid, u kutu, na sredini).

Carrera Go kompleti imaju dvaput dulje staze od starih kompleta koji su išli samo u osmicu ili ovalnog oblika. Jednako kao i oni jeftinjaci koji se mogu kupiti za 40-150 kn u Kiku, Offertisimi, oglasniku ili na placu. Takvi su tzv H0/HO (mjerilo 1:87-1:76) ili Artin-ovski (kaofol 1:43)
Standardni Go segmenti su dvaput duljli (tzv 1/2 segmetn je kao ovi gornji), dobijete dvput više semgenata, kvaliteta je 100 puta bolja. Najjeftiniji Carrera Go u dućanu je 350-450 kn. Ima i nekih jeftinijih kopija u rasponu 150-350 kn, ali nisam ih temeljito pregledao, samo brz pogled da vidim jesu li kompatibilni.

Evo dva rasporeda koje smo doma vozili:

Trenutna, 210x90 cm, rastavim na 4 dijela i tako pospremim u kut sobe. Dolje kod starta je senzor (bijela prečka iznad piste), na stolčić smjestim laptop.
(izra kreveta je zagurana ovalna staza Scalextric Start 1:32)

Ranija, nisam mjerio, ali malo dulja i šira.
Dva križanja, most (pista podignuta na Duplo kocke)

I ova osmica (naš prvi komplet, kvazi-Artin, Kik za 40 kn)
100x50 cm
Obojio komad lesonita, zaljepio silikonom na zeleni stirodur, zašrafio stazu. Treba dotjerati jer šrafi smetaju kotačima.

Planiram napraviti nekoliko ovakvih ploča i onda složiti modularnu stazu, direktno ih spojiti ili ih povezivati slobodnim segmentima.

A ovakvo nešto mi je velika motivacija:
http://slotcarillustrated.com/portal/forums/showthread.php?t=53221&page=3

LP
TT

Offline nmajk

• Senior member
124863 « Odgovori #25 : 25 Ožujak 2014 09:35 »

Kolega Traktor Tom  :hi: :respekt: :palac: :palac: :palac: :palac: :bravo: :bravo:
www.balilla.si   [l]www.balilla.si[/l]

Offline dmj

• Veteran na forumu
124864 « Odgovori #26 : 25 Ožujak 2014 09:44 »
Mene već najmanje desetak godina oduševljavaju auti i staze Barryja Boora. Čovjek u dvorištu radi replike legendarnih trkaćih staza iz prošlosti... a ima i koječega drugog zanimljivog kod njega, slobodno si stavite sajt u Favorites i posvetite neko vrijeme proučavanju...

http://website.lineone.net/~barrybboor/index.html
Via Ciro Menotti 322

Offline mirko011

• Senior member
124886 « Odgovori #27 : 25 Ožujak 2014 13:58 »
Ah, da Schwarzovci, znam njih, bio sam tamo par puta kada sam s Abramovičem nešto dogovarao oko nekog kluba na neku drugu temu. Samo sam bio u onom njihovom prostoru (desno?) pa nisam vidio nikakvu dvoranu ili slično. Navodno ima i neki tavan?

Eto odlično, javite kada bi se moglo proučiti. Bilo bi dobro jednom po danu, meni odgovara vikendom, možete mi se slobodno javiti na PM pa da razmijenimo telefone.

Inače, slotovi su jako popularni u zapadnom svijetu, nijemci, francuzi, talijani, španjolci i englezi - ne znaš tko je luđi za time. Tamo klubovi slože ogromne staze i onda naplaćuju vožnju. U Sloveniji, Maribor, ima jedan simpatičan lik koji ima veliku stazu, razmijenio sam par mailova s njim. Mislim da on ima ugovor s Nincom (jedan od boljih svjetskih proizvođača).

Ako DMJ ima još neki kontakt s uvoznikom Carrere, to bi bilo izvrsno jer su oni jedini kvalitetni u HR, a možda se ponude posuditi neku digitalnu stazu za ovakve prilike, pa da se proba mijenjanje staza, 6 vozača odjednom i pit stop (boks).
 :formulasm:

LP
TT

Ja sam pre neki dan u Ljubljani u Trznom Centru Obi gledao jednu veliku stazuuu i to Šiba kao ludoo decko malo to prati preko lap topa ima tri ili cetri djojstika i vozi Misko ....
Život ti je onakav kakve su ti misli!

Offline isporcic

• Veteran na forumu
124888 « Odgovori #28 : 25 Ožujak 2014 14:19 »
 :officer:
OT, dajte dalje u temi za slot cars

Online bakugan

• Veteran na forumu
125803 « Odgovori #29 : 09 Travanj 2014 20:58 »
Ko če sastavit listu,ja i Igor DS idemo prva dva popunjeno amo dalje:3 :allocafe: :allocafe: :allocafe: :allocafe: :allocafe: :allocafe: :allocafe: :85565: :85565: :85565: