9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Quattroroute collection  (Posjeta: 12989 )

Offline Abarth

• Vrlo aktivan
eu.playstation.com/psn

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
15104 « Odgovori #1 : 20 Kolovoz 2008 11:09 »
qEvo tu svih QR donedavno.

Teško se odlučiti za 1 ili 2, ja ih imam u virtualnoj kolekciji :smile:

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
15105 « Odgovori #2 : 20 Kolovoz 2008 11:28 »
Citat:
20.08.2008. 19:09 isporcic napisao-la je:

(Slika uklonjena.)

Uf, izbor im je pun pogodak!!!
Nego, interesuje me da nekako dodjem do tog tvog programa ako je ikako moguce  :upitn:
E, kad ste takvi.. sve autice nosim sa sobom u grob!

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
(Nema naslova)
15107 « Odgovori #3 : 20 Kolovoz 2008 12:39 »
Citat:

(Slika uklonjena.)

:oci:  :palac:
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline Abarth

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
15108 « Odgovori #4 : 20 Kolovoz 2008 12:43 »
Hm? Poznat mi je Renault 4 iz kolekcije.
Imao sam ga u rukama i... :doh1:
eu.playstation.com/psn

Offline Exception

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
15110 « Odgovori #5 : 20 Kolovoz 2008 19:07 »
Citat:
20.08.2008. 19:28 Bane NS napisao-la je:

Citat:

(Slika uklonjena.)

Nego, interesuje me da nekako dodjem do tog tvog programa ako je ikako moguce  :upitn:

I mene isto ovo interesuje. Da li je link u pitanju? Tražio sam na Quattroruote sajtu ali nisam uspeo ništa da nađem :ljut2: :neznam:

[l]http://forum.renaultklub.org[/l]

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
15114 « Odgovori #6 : 21 Kolovoz 2008 00:32 »
Citat:

Citat:

(Slika uklonjena.)

Poslat ću ti mail

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
15115 « Odgovori #7 : 21 Kolovoz 2008 00:34 »
Citat:
20.08.2008. 20:43 Abarth napisao-la je:

Hm? Poznat mi je Renault 4 iz kolekcije.
Imao sam ga u rukama i... :doh1:

:alikako:  :zaplakatce:  :blink:

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
15116 « Odgovori #8 : 21 Kolovoz 2008 00:36 »
Citat:
21.08.2008. 03:07 Exception napisao-la je:

Citat:

Citat:

(Slika uklonjena.)

I mene isto ovo interesuje. Da li je link u pitanju? Tražio sam na Quattroruote sajtu ali nisam uspeo ništa da nađem :ljut2: :neznam:

Ne, to je moj program, ne dijelim ga na netu, šaljem mailom bez naknade onome koga zanima.
Poslat ću ti mail.

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
15128 « Odgovori #9 : 21 Kolovoz 2008 02:07 »
Sudeći po slikama ja bi ove modele usporedio sa novinskim 1:43 modelima uz dodatak detalja u unutrašnjosti i otvaranja vrata i hauba.

Mali minus je veliko i malo neprecizno korištenje boja za detalje u unutrašnjosti umjesto dodavanja novih dijelova.

Znači za tu cijenu se dobije točno to: duplo bolji model od ostalih 1:24 na tržištu, ne mislim da modeli mogu nadmašiti išta u 1:18 osim novog Bburaga i MotorMaxa.

Jako su privlačni (ja bi bar htio imat sve) zbog mjerila 1:24, da su 1:18 ne bi se toliko isticali  :smile2:

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
15135 « Odgovori #10 : 21 Kolovoz 2008 03:58 »
Iskreno, da su u rangu od desetak Eura (nabavno, s poštarinom), bio bih jako zainteresiran. Knjige mi baš i ne trebaju, tako da iako mi se neki modeli jako sviđaju mislim da objektivno mogu i bez njih...

Pogotovo kada znam da za jedan 1/24 mogu dobiti cca 2 1/43 iz neke od novinskih serija na journaux.fr, a ondje je bar još nekoliko desetina komada koje bih jako volio imati...
Via Ciro Menotti 322

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
15137 « Odgovori #11 : 21 Kolovoz 2008 04:05 »
Citat:
21.08.2008. 11:58 dmj napisao-la je:

Iskreno, da su u rangu od desetak Eura (nabavno, s poštarinom), bio bih jako zainteresiran. Knjige mi baš i ne trebaju, tako da iako mi se neki modeli jako sviđaju mislim da objektivno mogu i bez njih...

Pogotovo kada znam da za jedan 1/24 mogu dobiti cca 2 1/43 iz neke od novinskih serija na journaux.fr, a ondje je bar još nekoliko desetina komada koje bih jako volio imati...

Cinjenica je da su ti modeli predivni i da nema puno 1/24 modela osim cararame sa tin nivoom detalja. Ipak, ne bi mi trebala cijela kolekcija, pogotovo zbog cijene od 19,99 eura na talijanskim kioscima. posto bes ne skupljam knjige o automobilima, ne uracunavam cijenu knjige u tu kupnju.

Ali priznajem, uvijek kad ih vidim zastanem i razmisljam da li mi se to isplati ili ne. Ipak vjerujem da cu uzeti koji od tih modela ako ih gdje spazim.

Offline DS

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
15146 « Odgovori #12 : 21 Kolovoz 2008 08:37 »
...modeli u 1/24 su bili jedna od mojih dilema, kada sam poćeo skupljati modele, ali zbog malog broja modela ,tada, a i mješanja skala 1/22 , 1/23 , 1/24 , 1/25,... je presudila skala 1/43, a i nekako su manji pa ne zauzimaju previše prostora a dovoljno su detaljni, slažem se sa dmj da otvaranje ima šarm kod modela, ((po meni tu je schaback bio najbolji, razmaci između haube i blatobrana, gotovo da ne postoje, i čak nisam odmah vidio na nekima  da se sve otvara
(prednja vrata,hauba i portapak je standard na 1/43 schaback-u, nažalost više ne rade modele auta, sada pod schucom rade samo avione.)),  meni otvaranje nije bitno na modelima, bitnije su mi linije modela i dojam realnosti kad ga vidim.

da danas poćimam skupljati modele opet bi izabrao 1/43, jedina im je mana šta ih baš ima tako puno  :miga:

ds

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
15151 « Odgovori #13 : 22 Kolovoz 2008 00:18 »
Evo naših QR-ova i na modelcarworld.de.
Pošto su oni također i izdavači (MCW modeli)
sad su do njih došli prvi modeli iz kolekcije.
Onaj tko može od njih nešto naručiti bit će sretan...

Offline nebeski

• Senior member
(Nema naslova)
15241 « Odgovori #14 : 26 Kolovoz 2008 09:16 »
Citat:
21.08.2008. 16:37 ds napisao-la je:

da danas poćimam skupljati modele opet bi izabrao 1/43

ds

To samo tek tako kažeš... :lol:  :lol:

1/43 ili veće? Eh, to je konstantni sukob u glavama skupljača, vječna borba "za ili protiv". Vječni izvor tema za razgovor.

Ja, evo, u trenucima kada mi nedostaje prostora, kada mi sa carine šalju prijave jer tamo ne vjeruju u E-bay i privatne pakete, kada mi se i račun malo stisnuo zbog 80+ eura po modelu u zadnje vrijeme, dakle u trenucima kada mi je frka baš o tome razmišljam - i ipak velim - kao netko tko je skupljao prvo 1/43 i manje razmjere, pa onda 1/24, pa tek onda 1/18 - da sam tek sa 1/18 doživio pravu skupljačku ekstazu i da ću se posvetiti i dalje samo i isključivo 1/18kma. Ona zagledanja, otvaranja i namještanja autića i oko autića po nekoliko sati, miris nove 18ke sa isprepletenim mirisima laka, raznih gumenih, plastičnih i metalnih djelova, ono uživanje u modelu što stoji gore iznad televizora, kada uhvatim sebe da pola sata uopće ne gledam tekmu nego model iznad prijemnika..

I bogme tek sa 1/18 sam osjetio i prave "probleme". Zbog veličine, cijene i svih ostalih komplikacija koji mogu ići uz 1/18.

Plus, za razliku od manjeg omjera autića, kojiih nekoliko jednostavno gurneš u džep, mene kada ulazim u dvorište i haustor sa par modela u rukama vidi cijelo susjedstvo!  :lol: A ovdje su neki konzervativni uvijek na balkonu!

A i 18ki ima previše, baš previše, samo vam se čini da je malenih puno više, tamo doduše izleti više varijanti i boja jednog modela, ali ni ovi u 18 ne sjede skrštenih ruku. samo dodaju, tovare na tržište...a mi hoćemo uzeti sve, čovjek je takav po prirodi.."We want 'em all and we want 'em now!" Ali   :place2: :neznam:

I onda svako malo naleti neka mala dilema oko ritma nabavljanja, kućnog budžeta, prostora.. I onda prespavaš - i ujutro kažeš - ma boli me k...!

A 1/24? Oni bi trebali biti negdje na pola puta. Neki taj omjer ne vole baš kao što ne vole ljudi nedonošče ne vole, recimo Dida naš ga također ne obadaje...neki kažu ako je 1/24 na pola puta, onda je to kao hodnik u kući - samo šmugneš kroz njega!

Ali, ipak lijepi su ovi modeli..jako lijepi..no, skužio sam kako ih već imam, njih nekoliko, u 1/18, pa također i da će neki od njih u bliskoj budućnosti izići u 1/18 - i što sad? Ipak mi se ćini 18ka ultimativnijom od 1/24ke. Jeste da su lijepi, velim...

Jer čovjek se uvijek iznova oduševi kada navikne na jedan omjer, u ovom slučaju veliki, kako prekrasno izgledaju ovi manji autići. Kao kada ti crkne TV u dnevnom boravku, pa odeš u malu sobu na maleni TV od 40cm, sve manje uvijek izgleda više kjut.

A onda se nakon nekog vremena čovjek ipak opet poželi doma, svoga...

I tako...ti ćeš i dalje skupljati 1/43, ja 1/18 i jednoga dana ćemo i ja i ti imati problema sa prostorom  :lol: Tvoji jesu manji i jeftiniji, ali ih više kupuješ  :lol: I guess.

Kao u onom vicu o telefonskoj kompaniji - "Dragi korisnici, naši impulsi nisu poskupjeli, samo od danas idu dvaput brže!"

I da, zavidim vam zbog autobusa i kamiona. To daje 43-ki univerzalniji štih od 18ke. Oni veliki kamioni u 1/18 ipak su monstrumi za kakvu vilu u predgrađu, a ne za stan od 60 kvadrata. E, stvarno vam zavidim na tome...i dođe mi zbog toga, evo sad, da potražim još jedan posao, neki honorarni "ta trane", malo veći stan i da opalim i po 1/43-ci...zbog kamiona i autobusa...i nekih autića..ustvari mnogih autića...

Ali, opet..wish lista 18ki raste iz dana u dan!

Jebote, ovo ne bi stigao ni Rockefeller!