9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Land Rover Discovery 1:18  (Posjeta: 1145 )

Offline dibko

• Nov na forumu
Land Rover Discovery 1:18
13195 « : 12 Lipanj 2008 16:22 »
Danas sam od suprige dobio ovaj model koji je od SOLIDO. Izvinjavam se naprijed zbog nešto ločije kvalitete fotografija jer su bile snimljene u kasne sate.

Kad mi je supruga pokazala ovaj model, odmah sam vratio stvari od Revell-a na policu. A ko ne bi zavolio ovu lepotu?

Otvara se sve što se mora

Evo mu "face"

Za ove pare, 25€, napravljen je bolje nego neki skupljiji modeli.

Zazora tek toliko koliko treba

I motor je napravljen kako treba

Evo ljepotana i sa stražnje strane

Malo bi se trebali još potruditi oko obrezivanja ali vidi, ima pojase

Pojedinosti kao kod 1:1 modela

Dan, dva nazad vidio sam Mercedes skupljijeg razreda i moram da kažem, da sam bio razočaran izradom. Ovaj je za njega car. Sasvim solidno urađen model sa pojedinostima. Dobio je častno mjesto u mojoj zbirci.

Offline borna

• Senior member
(Nema naslova)
13199 « Odgovori #1 : 13 Lipanj 2008 00:40 »
Citat:
13.06.2008. 00:22 dibko napisao-la je:

Pojedinosti kao kod 1:1 modela
(Slika uklonjena.)
(Slika uklonjena.)

Dan, dva nazad vidio sam Mercedes skupljijeg razreda i moram da kažem, da sam bio razočaran izradom. Ovaj je za njega car. Sasvim solidno urađen model sa pojedinostima. Dobio je častno mjesto u mojoj zbirci.

Ne znam kojeg si Mercedesa vidio,imam tog Rovera.Mislim da obzirom koliko modela imam i od koliko proizvođača mogu nešto da kažem dok ne dođe Nebeski.Model je izvana relativno dobar ali unutrašnjost je,oprosti na izrazu čista sirovina.
Unutrašnjost mi liči na poluproizvod i to sam dobro zapamtio čim sam ga uzeo.Kako svaka naša 1:18 podliježe recenzijama ovaj model bi dobio jako nisku ocjenu.Ja ga čak nikad nisam vidio u Revellovim katalozima na inernetu.

Offline dibko

• Nov na forumu
(Nema naslova)
13277 « Odgovori #2 : 17 Lipanj 2008 02:14 »
Unutra je čisti poraz ali za cijenu 20€ za mjerilo 1:18 mislim da nije tako loše napravljen. Početnik sam u sabiranju i naviknut ču se na ovakve štosove. Meni je ipak draži jer mi ga je kupila supruga.

A mečka nije imala ni vrata a ni pokrov motora u liniji, uvijek je sa jedne strani bilo više vazduha nego sa druge.

Offline borna

• Senior member
(Nema naslova)
13278 « Odgovori #3 : 17 Lipanj 2008 02:45 »
Citat:
17.06.2008. 10:14 dibko napisao-la je:

Unutra je čisti poraz ali za cijenu 20€ za mjerilo 1:18 mislim da nije tako loše napravljen. Početnik sam u sabiranju i naviknut ču se na ovakve štosove. Meni je ipak draži jer mi ga je kupila supruga.

A mečka nije imala ni vrata a ni pokrov motora u liniji, uvijek je sa jedne strani bilo više vazduha nego sa druge.

Kako si novi,a to i ptiznaješ ja bih te savjetovao
da pročitaš recenzije od Nebeskog.
Ubuduće nauči suprugu a i ostale da te pitaju što da ti kupe,inače dobiješ dupliće ili šrot.

Offline humvee

• Nov na forumu
Hm...
13713 « Odgovori #4 : 02 Srpanj 2008 15:48 »
Da, slažem se da je izrada unutrašnjosti veoma oskudna. Ipak, ako se uloži malo strpljenja i truda u bojanje određenih dijelova, onda se može doći i do dobrih rezultata.
Npr., one ˝rupe˝ na stražnjoj srtani sijedala i kao i rupa na stražnjim vratima za vijak koji pridržava vrata, se može napuniti nekakvim profsionalnim kitom, i obojiti u boji unutrašnjisti (naravno, nakon brušenja finim brus-papirom).
Tako da se nebih apriori bacao u očaj kada vidim taj model, ali imaj na umu da se ˝poklonjenom konju negleda u zube˝, nego odvede u ˝radionu˝ i popravi par nedostataka.
Ja eto gotovo i da nemam autića koji nije u barem jednom dijelu izmejnjen.