9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: prepravka kineskog spačeka  (Posjeta: 4008 )

Offline bora2cv

• Vrlo aktivan
prepravka kineskog spačeka
9819 « : 13 Siječanj 2008 14:45 »
Ne kupujem modele u ovoj razmeri ali Spaček je izuzetak. Volim taj auto i skupljam 2cv modele u raznim veličinama.
Ovaj komad od New Ray-a se pojavio pred novu godinu ali ima niz nedostataka pa sam rešio da ga malo dovedem u koliko-toliko pristojno stanje. Kućica (karoserija) je dosta verna ali su Kinezi promašili sledeće (označio sam brojevima na slici)

1- farove su montirali naopako, levi ide na desnu stranu i obratno jer ovi produžeci predstavlaju šipku koja ih drži i prolazi kroz haubu. U stvarnosti nisu montirani na blatobranu već su malo iznad njega

2- pednji točkovi skoro dodiruju blatobrane a kod 2cv je tu priličan razmak koji sam delimično postigao kod prepravke. I ono što se ne vidi,
razmak prednjih točkova je veći nego razmak zadnjih a to nikako nije bilo.

3- napravili su ružan prozor koji se drži na dva izlivena držača i to sam komplet skinuo, ni kod većih modela nema tog prozora jer ga je teško napraviti da izgleda lepo.

4- farovi bacaju svetlo na metar ispred auta, loše su postavljeni.    

I još nešto, krov za taj model nije bio crn, felne nisu bile u boji auta već neka oker-zemljana itd. itd.

kako je izgledao :

nedostaci :

radovi u toku :

I evo rezultata :
Sitnica po sitnica čini savršenstvo a savršenstvo nije sitnica ...

HemiCuda

• Gost
(Nema naslova)
9820 « Odgovori #1 : 13 Siječanj 2008 14:49 »
Citat:
13.01.2008. 21:45 bora2cv napisao-la je:

I evo rezultata :
(Slika uklonjena.)

Kolega, svaka čast, izvrsno dotjerano!

Offline borna

• Senior member
(Nema naslova)
9823 « Odgovori #2 : 13 Siječanj 2008 15:04 »
Citat:
13.01.2008. 21:49 HemiCuda napisao-la je:

Citat:

I evo rezultata :
(Slika uklonjena.)

Meni prozor fali,kad bih znao sve to napraviti što si ti napravio napravio bi i prozor.1:18 ih ima.Možda će neki novi klinci pomislit da su mu se stakla uvlačila u vrata kao i kod ostalih auta.

Offline bora2cv

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
9825 « Odgovori #3 : 13 Siječanj 2008 15:10 »
Citat:
13.01.2008. 22:04 borna napisao-la je:

Citat:

Citat:

I evo rezultata :
(Slika uklonjena.)

Meni prozor fali,kad bih znao sve to napraviti što si ti napravio napravio bi i prozor.1:18 ih ima.Možda će neki novi klinci pomislit da su mu se stakla uvlačila u vrata kao i kod ostalih auta.

Možda na većem modelu i može nešto da se napravi ali na ovom zaista ružno izgleda pa je bolje da ga nema ... I modeli 2cv od Noreva i drugih nemaju otvoren prozor, neki imaju zatvoren i samo naznačenu horizontalnu liniju. A bilo bi super da može da se napravi i da još i dobro izgleda, novi klinci zaista ne znaju kako se to otvaralo ... :smile2:  

Offline borna

• Senior member
(Nema naslova)
9827 « Odgovori #4 : 13 Siječanj 2008 15:28 »
Citat:
13.01.2008. 22:10 bora2cv napisao-la je:

Citat:

Citat:

Citat:

I evo rezultata :
(Slika uklonjena.)

Možda na većem modelu i može nešto da se napravi ali na ovom zaista ružno izgleda pa je bolje da ga nema ... I modeli 2cv od Noreva i drugih nemaju otvoren prozor, neki imaju zatvoren i samo naznačenu horizontalnu liniju. A bilo bi super da može da se napravi i da još i dobro izgleda, novi klinci zaista ne znaju kako se to otvaralo ... :smile2:  

Točno,Norev 1:43 ima zatvoreni prozor sa oznakom preklapanja,inače je moj žuti sa četvrtasim farovima.

Offline Exception

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
9840 « Odgovori #5 : 13 Siječanj 2008 20:37 »
Citat:
13.01.2008. 22:10 bora2cv napisao-la je:

Citat:

Citat:

Citat:

I evo rezultata :
(Slika uklonjena.)

Stvarno odlično odrađen posao :klanjase: . Jedino što po mom mišljenju niste trebali dirati prozore. Ovako mi deluje "prazno". Više puta sam imao prilike da vidim baš taj model legendarnog "spačeka" od NEW RAY-a, i lično, ti prozori mi se i ne čine toliko loše. Ja jesam "neki novi klinac", ali na sreću znam kako su se otvarali prozori na "spačeku" :palac:

[l]http://forum.renaultklub.org[/l]

Offline kolekcionar-93

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
9860 « Odgovori #6 : 14 Siječanj 2008 12:13 »
Citat:

Prijatelju imali još kakve šanse doči do ovog modela??

(Slika uklonjena.)

Offline bora2cv

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
9901 « Odgovori #7 : 15 Siječanj 2008 14:29 »
Citat:

(Slika uklonjena.)

Mislim da još može da se nađe, bilo ih je pred novu godinu. Ako želiš, reci da ti potražim jednog. I pitanje, da li da ga malo uredim kao ovaj moj ili ne ?

Offline kolekcionar-93

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
9921 « Odgovori #8 : 16 Siječanj 2008 05:54 »
Citat:
15.01.2008. 21:29 bora2cv napisao-la je:

Citat:

(Slika uklonjena.)

Mislim da još može da se nađe, bilo ih je pred novu godinu. Ako želiš, reci da ti potražim jednog. I pitanje, da li da ga malo uredim kao ovaj moj ili ne ?

Možeš ga slobodno uzeti a za preinake prepuštam tebi na volju Imaš vremena s njim raditi što te volja do 5 mj kad budeš dolazio  :miga:  :crvenausta:

Offline bora2cv

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
9932 « Odgovori #9 : 16 Siječanj 2008 12:50 »
to EXCEPTION

Prozori su mu ipak ružni, predebela plastika i ovi metalni držači stvarno ne izgledaju kako treba.
Pogledaj po sajtovima modela i pokušaj da nađeš nekog spačeka u manjoj razmeri koji ima prozor na prednjim vratima pa još podignut... Nema ih ali naći ćeš ih sa zatvorenim prozorom.

Ali pošto sam kupio još jednog (za svaki slučaj ako nešto kod prepravke pođe naopako .. :smile2:)
možda ću razmisliti o nekoj varijanti prozora ali definitivno ne ovakav kakav su Kinezi smislili, možda samo gornja polovina koja je fiksna a dole ipak prazno ... Prozori kod spačeka su vrlo zgodni kada je spaček 1:1 ali postaju veoma komplikovani kod modela ...  

Offline bora2cv

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
9934 « Odgovori #10 : 16 Siječanj 2008 12:58 »
Citat:
16.01.2008. 12:54 kolekcionar-93 napisao-la je:

Citat:
15.01.2008. 21:29 bora2cv napisao-la je:

Citat:

(Slika uklonjena.)

Možeš ga slobodno uzeti a za preinake prepuštam tebi na volju Imaš vremena s njim raditi što te volja do 5 mj kad budeš dolazio  :miga:  :crvenausta:

Onda ću ga potražiti a i za prepravku ima vremena, razmišljam da ga prefarbam u vatrogasnu crvenu ali neće biti originalan ...
Pogledao sam ona Brumm-ove 1:43 koje ti je ponudio kolega perfektni su ako slučajno odustaneš javi ...  :smile2:

Offline Exception

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
9940 « Odgovori #11 : 16 Siječanj 2008 18:30 »
Citat:
16.01.2008. 19:50 bora2cv napisao-la je:

to EXCEPTION

Prozori su mu ipak ružni, predebela plastika i ovi metalni držači stvarno ne izgledaju kako treba.
Pogledaj po sajtovima modela i pokušaj da nađeš nekog spačeka u manjoj razmeri koji ima prozor na prednjim vratima pa još podignut... Nema ih ali naći ćeš ih sa zatvorenim prozorom.

Ali pošto sam kupio još jednog (za svaki slučaj ako nešto kod prepravke pođe naopako .. :smile2:)
možda ću razmisliti o nekoj varijanti prozora ali definitivno ne ovakav kakav su Kinezi smislili, možda samo gornja polovina koja je fiksna a dole ipak prazno ... Prozori kod spačeka su vrlo zgodni kada je spaček 1:1 ali postaju veoma komplikovani kod modela ...  

Sve znam kolega... Bez obzira što skupljam samo Renault modele, došao sam u iskušenje da ga kupim na OMV-ovoj pumpi, tako da sam ga dobro zagledao :smile: . Slažem se da su prozori loše napravljeni, za to merilo verovatno Kinezi bolje i ne mogu. Ali mi bez prozora stvarno deluje nekako prazno. Sve je stvar ukusa. Važno je da ste Vi zadovoljni svojim radom :miga:

[l]http://forum.renaultklub.org[/l]