9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Maketarstvo  (Posjeta: 17378 )

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
5150 « Odgovori #15 : 30 Listopad 2007 15:41 »
Citat:
30.10.2007. 21:31 aljo_69 napisao-la je:

Citat:
30.10.2007. 21:26 Mario napisao-la je:

(Slika uklonjena.)

stvarno je prelijep model... savršeno paše crvena boja uz crne detalje i felge!!! i lijepo složeno...

Stvarno je lep  :uskl:
E, kad ste takvi.. sve autice nosim sa sobom u grob!

Offline Mario

• Nov na forumu
(Nema naslova)
5161 « Odgovori #16 : 30 Listopad 2007 16:34 »
Citat:
30.10.2007. 21:41 Bane NS napisao-la je:

Citat:
30.10.2007. 21:31 aljo_69 napisao-la je:

Citat:

(Slika uklonjena.)

stvarno je prelijep model... savršeno paše crvena boja uz crne detalje i felge!!! i lijepo složeno...

Stvarno je lep  :uskl:

Hvala na pohvali.

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
5207 « Odgovori #17 : 31 Listopad 2007 03:51 »
Citat:

Majstore, iskrene čestitke na maketi! :smile:

Prednji branik je još uvijek detachable ili?

Sad smo na 3 nivoa tako da te pozivam da za svaku maketu otvoriš novu temu u grupi Maketarstvo.

I čim češće!

Ovakvi postovi su više nego dobrodošli! :smile:

Offline dome015

• Aktivan
(Nema naslova)
5216 « Odgovori #18 : 31 Listopad 2007 05:02 »
Citat:

(Slika uklonjena.)

Bravo Mario!

Prekrasan model i izrada koja se mora pohvaliti iako ja nisam baš neki stručnjak za to. No u svakom slučaju ja bih bio jako sretan da eventualno moje upuštanje u slaganje maketa završi ovakvim izgledom!

Samo naprijed i veselim se novostima!  

Offline borna

• Senior member
Jako dobro
10375 « Odgovori #19 : 02 Veljača 2008 07:02 »
G.limari javio se G.limar iz NS ali je ujedno i G.stolar pa ću vam zato prenjeti dio poruke.Predlaže možda da se upotrebi pvc ambalaža,jedna svoja stakla radio je od WC osvježivača.Upravo sam uputio mail sigurnosti u prometu pa možda dobijemo odgovor.Ujedno da odgovorim Učitelju koji misli da ta polugica služi prilikom montaže modela a da su u tvornici zaboravili skinuti.Polugica je čvrsto fiksirana i prefina za takve stvari.
G.Limari pažljivije čitajte postove detektor metala vas čeka na ulazu. :crvenausta:  :crvenausta:  :crvenausta:  :crvenausta:  :crvenausta:

Offline Mario

• Nov na forumu
Ferrari F430 Spider(u izradi)
11722 « Odgovori #20 : 08 Ožujak 2008 12:51 »
Ovdje na ovom linku možete vidjeti izradu dotične makete.
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=8338

DC-10

• Gost
Kratka reportaza na HRT-u
17098 « Odgovori #21 : 13 Studeni 2008 07:02 »
Mnogo volim kada vidim bilo sta o ovom hobiju ili o auticima nesto na TV. To su bas retke situacije, ali danas je bila jedna kratka reportaza o maketaru iz Varazdina Mariju Grozinicu (mislim da sam prezime dobro zapamtio) i maketarskom klubu u Varazdinu. Sve je lepo, a najvise to sto prenosi ljubav prema hobiju na mladje generacije i sto ima ideju da napravi i muzej maketarstva. Da li je neko gledao tu emisiju?

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
18582 « Odgovori #22 : 30 Prosinac 2008 02:20 »
big zed i ostali maketari,  :smile:

Htio bi za svog Irvine-a iz 1999 u 1:43 napraviti dioramu unutar display case-a.

Prolazit će kroz zavoj, na podlozi papirnatog inlaya sam isprintao asfalt, u jednom kutu će biti dio crveno-bijelog rubnjaka koji je izdignut od površine staze otprilike 2 mm a profil mu izgleda kao mali isječak kruga, znači ovalan je.

To sam izveo od plastelina, trebam polakirati u mat bijelu i crvenu.

Skroz unutra ću staviti maketarsku travu pomoću dvoslojno ljepljive trake.

Trebam savjet kako realistično napraviti tragove guma po svemu tome i ako netko još ima kakvu ideju :cudise:

Originalna HotWheels kutija ima već dioramu ali ja selim sve Hotwheelse u Minichamps kutije (ima ih za kupiti na www.danhausen.de)

Offline borna

• Senior member
(Nema naslova)
18583 « Odgovori #23 : 30 Prosinac 2008 02:48 »
Citat:
30.12.2008. 09:20 isporcic napisao-la je:

Htio bi za svog Irvine-a iz 1999 u 1:43 napraviti dioramu unutar display case-a.

Prolazit će kroz zavoj, na podlozi papirnatog inlaya sam isprintao asfalt, u jednom kutu će biti dio crveno-bijelog rubnjaka koji je izdignut od površine staze otprilike 2 mm a profil mu izgleda kao mali isječak kruga, znači ovalan je.

Trebam savjet kako realistično napraviti tragove guma po svemu tome i ako netko još ima kakvu ideju :cudise:

Originalna HotWheels kutija ima već dioramu ali ja selim sve Hotwheelse u Minichamps kutije (ima ih za kupiti na www.danhausen.de)

(Slika uklonjena.)

Pokušaj običnom mekanom tamnom gumicom za brisanje.

Online ucitelj

• Aktivan
(Nema naslova)
18584 « Odgovori #24 : 30 Prosinac 2008 04:48 »
Citat:

(Slika uklonjena.)

Ispotčiću ja bih umesto printa stavio sivi šmirgl ( brusni) papir recimo 300, kaširao (zalepio) na površinu koju si odabrao. Efekte tragova kočenja izvedeš sa nekim starim gumama sa modela, odgovarajućih širina. Mislim da bi šmirgl bolje dočarao sam asfalt. Svako ti odaberi najbolji savet, i srećno u radu :allocafe:

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
18585 « Odgovori #25 : 30 Prosinac 2008 04:54 »
Citat:
30.12.2008. 11:48 ucitelj napisao-la je:

Citat:

Ispotčiću ja bih umesto printa stavio sivi šmirgl ( brusni) papir recimo 300, kaširao (zalepio) na površinu koju si odabrao. Efekte tragova kočenja izvedeš sa nekim starim gumama sa modela, odgovarajućih širina. Mislim da bi šmirgl bolje dočarao sam asfalt. Svako ti odaberi najbolji savet, i srećno u radu :allocafe:

borna i ucitelj, Hvala.

Ovo sa smirglom je super ideja, pogledat cu gdje mogu kupiti pa da vidim kako izgleda :pljesce:

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
(Nema naslova)
18588 « Odgovori #26 : 30 Prosinac 2008 07:11 »
Citat:
30.12.2008. 11:54 isporcic napisao-la je:

Citat:
30.12.2008. 11:48 ucitelj napisao-la je:

Citat:

borna i ucitelj, Hvala.

Ovo sa smirglom je super ideja, pogledat cu gdje mogu kupiti pa da vidim kako izgleda :pljesce:

Imaš u Bauhausu svih gradacija, pa možeš i odabrati kakav hoćeš ovisno o grubosti asfalta pojedine staze  :smile:  :palac: .
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline isporcic

• Veteran na forumu
Irvine
18629 « Odgovori #27 : 31 Prosinac 2008 15:19 »
Evo, da se pohvalim sa mojom gotovom dioramom Irvine-a
Hvala za savjete, ne mogu se sjetiti koji kolega je predložio šmirgl? :okreceoci:  :okreceoci:  :miga:

Recite kako vam se čini.
Malo mi je ispalo preduboko pa kad Irvine dođe s ebaya morat ću ga popeti na rubnjak što bi trebalo izgledati realno.

Tu još ide i HotWheels logo nekud.

:vozi3:

Online ucitelj

• Aktivan
(Nema naslova)
18638 « Odgovori #28 : 01 Siječanj 2009 02:20 »
Citat:
31.12.2008. 22:19 isporcic napisao-la je:

Evo, da se pohvalim sa mojom gotovom dioramom Irvine-a
Hvala za savjete, ne mogu se sjetiti koji kolega je predložio šmirgl? :okreceoci:  :okreceoci:  :miga:

Recite kako vam se čini.
Malo mi je ispalo preduboko pa kad Irvine dođe s ebaya morat ću ga popeti na rubnjak što bi trebalo izgledati realno.

Tu još ide i HotWheels logo nekud.

(Slika uklonjena.)
(Slika uklonjena.)
(Slika uklonjena.)

:vozi3:

Isporčiću to je to. :palac: Po meni mogla je šmirgla biti malo sivlja, ovako ispada da je nov novcat asfalt. No, trud se isplatio :bravo:
Još jednom tebi i svim ostalim kolegama i njihovim porodicama srećna Nova 2009 :baloni:

Offline medomanga

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
  • Collezione "Lancia" di medomanga.
Dućan u Zagrebačkoj u Zagrebu?
20623 « Odgovori #29 : 16 Veljača 2009 09:23 »
Do prije par mjeseci bio je dućkas u Zagrebačkoj ulici...u njemu je bilo svega od maketa, pribora, alata, materijala, djelova maketa... ali sam čuo da se zatvorio! Dali tko zna da li se negdje preselio ili ima neki drugi sličan njemu?!
U njemu su bili svi profili balze (lagano drvo za maketare) i neznam gdje bi to sad nabavio u Zgbu?
Odabrao i uredio medomanga, text čitao Miljenko Kokot!