9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: matchbox yesteryear  (Posjeta: 1501 )

Offline nexus1005

• Vrlo aktivan
    • web moje kolekcije
matchbox yesteryear
102107 « : 21 Svibanj 2013 10:56 »
ozz. S obzirom da volim oldtimere serija na koju bi se moga navuc :-)  pa me zanimaju vasa iskustva .. kakvi su modeli I sl? Nikad nisam ima prilike nijednog vidit uzivo pa bi dobrodoslevase kritike I savijeti :-)

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
102112 « Odgovori #1 : 21 Svibanj 2013 13:44 »
Nisu osobito detaljni,niti u ispravnom mjerilu,  ali su robusni i dobro podnose vrijeme.
Napravljeni su u ogromnim serijama i zato ih danas 99% ne vrijedi ništa, odnosno mogu se na eBayu dobiti za smiješne novce.
Iznimka su rijeke varijacije boja i jako stari, a u kutijama očuvani modeli.

Ima na forumu jedan kolega iz Osijeka koji se specijalizirao za njih, a i ja ih imam sigurno pedesetak.
Nema sumnje da će ih na druženju 1.6. biti u ponudi, najbolje je donijeti odluku nakon što ih se vidi osobno.
Uostalom, onda srce odluči skupljati njih ili nešto drugo.
Moram priznati da bih, da izdvajam omiljene modele iz vlastite kolekcije, to vjerojatno prošlo bez MOY modela, premda ima prekrasnih.
Jeftin i lijep način za dolazak do kolekcije predratnih modela, ali ipak mnogo više volim neke druge firme posvećene tom periodu.
Via Ciro Menotti 322

Offline nexus1005

• Vrlo aktivan
    • web moje kolekcije
(Nema naslova)
102113 « Odgovori #2 : 21 Svibanj 2013 14:02 »
E hvala kolega. Vidia sam ih na slikama I meni se svidjaju. Vidio sam da su I"m cijene skoro pa smijesno niske..no kako bi ti reka..neskupljam aute da bi na njima zaradia za 10 20 g, vec iz gusta :-)  cekam da mi zed posalje sta ima pa si kupim :-)  nov sam... I nemam puno autica pa je to mozda prilika da ta kolekcija naraste:-)  I ako moze preporuka tih drugih proizvodjaca predratnih,a I posljeratnih oldtimera? Hvala

Offline ralinho

• Senior member
(Nema naslova)
102114 « Odgovori #3 : 21 Svibanj 2013 14:12 »
Citat:
21.05.2013. 15:02 nexus1005 napisao-la je:
E hvala kolega. Vidia sam ih na slikama I meni se svidjaju. Vidio sam da su I"m cijene skoro pa smijesno niske..no kako bi ti reka..neskupljam aute da bi na njima zaradia za 10 20 g, vec iz gusta :-)  cekam da mi zed posalje sta ima pa si kupim :-)  nov sam... I nemam puno autica pa je to mozda prilika da ta kolekcija naraste:-)  I ako moze preporuka tih drugih proizvodjaca predratnih,a I posljeratnih oldtimera? Hvala

Ja imam jednoga, dobio sam ga na poklon. Možeš ga vidjeti u mojoj kolekciji.

charlie

• Gost
(Nema naslova)
102117 « Odgovori #4 : 21 Svibanj 2013 16:01 »
Citat:

Pa u 1:43 (moja kolekcija) ima dosta raznih proizvođaća, a kvalitet je potpuno ovisan o novcu. Lično sakupljam samo prijeratne modele, imam i nekoliko novinskih (IXO za DeAgostini) i moram priznati, da me je Opel Super 6 sasvim oduševio u odnosu na cijena - kvalitet.
Želim ti puno modela i mnogo veselja kot pravljenja kolekcije  :klinac:  :palac:

Offline nexus1005

• Vrlo aktivan
    • web moje kolekcije
(Nema naslova)
102120 « Odgovori #5 : 21 Svibanj 2013 16:27 »
Citat:
21.05.2013. 17:01 charlie napisao-la je:

Pa u 1:43 (moja kolekcija) ima dosta raznih proizvođaća, a kvalitet je potpuno ovisan o novcu. Lično sakupljam samo prijeratne modele, imam i nekoliko novinskih (IXO za DeAgostini) i moram priznati, da me je Opel Super 6 sasvim oduševio u odnosu na cijena - kvalitet.
Želim ti puno modela i mnogo veselja kot pravljenja kolekcije  :klinac:  :palac:

Fala kolega :-)  najtezi je pocetak dok se neiskristalizira sta zelis :-)  a I puno je proizvodjaca,velicina :-) pa se malo pogubis :-)

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
102143 « Odgovori #6 : 21 Svibanj 2013 22:42 »
Citat:

Ja sam ponajprije fan nešto starije produkcije, Rio, Eligor, Solido, Dugu, Brumm... iako dakako i kod novinskih modela ima sjajnh primjeraka predratnih modela...
Via Ciro Menotti 322

charlie

• Gost
(Nema naslova)
102166 « Odgovori #7 : 22 Svibanj 2013 07:47 »
Kako kaže Dino, to su neki od boljih.

A tu su još firme Anson (1:18), pa  Dinky, Brooklin, Lusso, Schuco, Oxford, Provence Molulage, Onyx, Corgi, Neo, Spark, Franklin Mint, Top Marques, Lansdowne (1:43) ... sve vezano na dosta visoku cijenu, ali su modeli jedinstveni i precizni u nulu i pravljeni u relativno vrlo niskim serijama.

Moja preporuka - IXO Museum Collection. Skoro da vrhunski modeli za prihvatljive cijene.

Sve naj  :palac:  :pivo:

Offline nexus1005

• Vrlo aktivan
    • web moje kolekcije
(Nema naslova)
102181 « Odgovori #8 : 22 Svibanj 2013 11:24 »
Citat:
22.05.2013. 08:47 charlie napisao-la je:
Kako kaže Dino, to su neki od boljih.

A tu su još firme Anson (1:18), pa  Dinky, Brooklin, Lusso, Schuco, Oxford, Provence Molulage, Onyx, Corgi, Neo, Spark, Franklin Mint, Top Marques, Lansdowne (1:43) ... sve vezano na dosta visoku cijenu, ali su modeli jedinstveni i precizni u nulu i pravljeni u relativno vrlo niskim serijama.

Moja preporuka - IXO Museum Collection. Skoro da vrhunski modeli za prihvatljive cijene.

Sve naj  :palac:  :pivo:

Kolega puno fala :-)  ovo mi je puno pomoglo. Sta se tice cijena nisu mi toliko bitne. Jel npr ja radje dam pare za polistil,bburago,dinky nego da za istu cijenu kupim ova 3 nova welly I"ll maisto I"ll bburago.sporije raste kolekcija al sam ja zadovoljniji

charlie

• Gost
(Nema naslova)
102182 « Odgovori #9 : 22 Svibanj 2013 11:43 »
Citat:
22.05.2013. 12:24 nexus1005 napisao-la je:

Kolega puno fala :-)  ovo mi je puno pomoglo. Sta se tice cijena nisu mi toliko bitne. Jel npr ja radje dam pare za polistil,bburago,dinky nego da za istu cijenu kupim ova 3 nova welly I"ll maisto I"ll bburago.sporije raste kolekcija al sam ja zadovoljniji

Samo na znanje - Bburago postaje jedan od vrhunskih ponudnika modela u omjerima 1:18 i 1:43 a ulaze i u 1:6x tako da nije baš zanemarljiv.

Naime, kupio ga je koncern koji drži skoro sve Kineske produkcije, a to je IXO.

I iz dana u dan - samo bolji i raste. Oviih dana kupuju i CMC te Minichamps, jer su švabe odustale od proizvodnje u Kini zbog troškova koje u Kini rastu.

Offline nexus1005

• Vrlo aktivan
    • web moje kolekcije
(Nema naslova)
102192 « Odgovori #10 : 22 Svibanj 2013 13:21 »
Citat:
22.05.2013. 12:43 charlie napisao-la je:

Samo na znanje - Bburago postaje jedan od vrhunskih ponudnika modela u omjerima 1:18 i 1:43 a ulaze i u 1:6x tako da nije baš zanemarljiv.

Naime, kupio ga je koncern koji drži skoro sve Kineske produkcije, a to je IXO.

I iz dana u dan - samo bolji i raste. Oviih dana kupuju i CMC te Minichamps, jer su švabe odustale od proizvodnje u Kini zbog troškova koje u Kini rastu.

Volim ja bburago:-)  ima 30 komada 1/24 s pocetka 90 ih. Ovo sta sad ima kupit nekazem da nevalj vec me npr nervira sto na kutiji nepise ime auta...pise npr samo bijouix. A ovi iz 90 ih npr uz ime auta unutar kutije pise kad je izdan. Zar nije vlasnik bburaga May Cheong Group?

Offline nexus1005

• Vrlo aktivan
    • web moje kolekcije
(Nema naslova)
102195 « Odgovori #11 : 22 Svibanj 2013 14:29 »
I ako sam dobro nasa,na ixovoj stranici museuma ima oko 70 komada :-)

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
102196 « Odgovori #12 : 22 Svibanj 2013 14:42 »
Većina tema za koje se u ovom hobiju odlučiš posve su lijepo popunjene modelima (ako baš ne skupljaš Korejance, recimo...) Samo je stvar osobnih preferencija.

Ne znam jeste li se uspjeli dogovoriti oko dolaska splitske delegacije, bit će lijepog dijela ovih navedenih marki u ponudi ili na izložbama na druženju, nema do toga kad se uživo vidi i opipa model.
Via Ciro Menotti 322

Offline nexus1005

• Vrlo aktivan
    • web moje kolekcije
(Nema naslova)
102197 « Odgovori #13 : 22 Svibanj 2013 14:56 »
Citat:
22.05.2013. 15:42 dmj napisao-la je:
Većina tema za koje se u ovom hobiju odlučiš posve su lijepo popunjene modelima (ako baš ne skupljaš Korejance, recimo...) Samo je stvar osobnih preferencija.

Ne znam jeste li se uspjeli dogovoriti oko dolaska splitske delegacije, bit će lijepog dijela ovih navedenih marki u ponudi ili na izložbama na druženju, nema do toga kad se uživo vidi i opipa model.

Slazem se.nema boljeg nego kad to uzivo vidis. A isto tako I s pipkanjem. I zenu dobro ispipas prije nego je dovedes kuci :-) sta se tice dolaska ove g nemogu... cekam u 6 mj rezultate gore navedenog pipanja od prije cca 8 mj :-)