9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Rusi  (Posjeta: 28650 )

DC-10

• Gost
Rusi
8347 « : 13 Prosinac 2007 14:01 »

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
8348 « Odgovori #1 : 13 Prosinac 2007 14:12 »
Braca Rusi..
..a sada je redak i skup primerak zato sto je islo za nase SFRJ trziste. Ali ga se licno ne secam.
 Sta to bi u poslednje vreme.. samo neki Rusi.. sta nam je?
E, kad ste takvi.. sve autice nosim sa sobom u grob!

DC-10

• Gost
(Nema naslova)
8351 « Odgovori #2 : 13 Prosinac 2007 14:19 »
Citat:
13.12.2007. 21:12 Bane NS napisao-la je:

Braca Rusi..
..a sada je redak i skup primerak zato sto je islo za nase SFRJ trziste. Ali ga se licno ne secam.

Iskreno, ja ne znam ni da je milicija ikada imala Lade. Znam za stojadine, fice (kao sa omota "Filigranski plocnici"), golfove....

Sve u svemu, lep model, iako mu je cena olala

DC-10

• Gost
(Nema naslova)
8355 « Odgovori #3 : 13 Prosinac 2007 14:28 »
Evo jos jedan link za nabavljanje Rusa direktno iz Rusije
http://www.rus-sell.com/russian+diecast+car/catalog164.html

Izbor je vise nego dobar, a cene.....sitnica :lol:

markopot

• Gost
(Nema naslova)
8924 « Odgovori #4 : 21 Prosinac 2007 07:45 »
Citat:
13.12.2007. 21:12 Bane NS napisao-la je:

Braca Rusi..

Dali su Rusi radili modele u 1:18?

Offline bora2cv

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
8976 « Odgovori #5 : 22 Prosinac 2007 17:12 »
Citat:
21.12.2007. 14:45 markopot napisao-la je:

Dali su Rusi radili modele u 1:18?

Prilično poznajem ruske modele ali koliko sam video nema modela u 1:18 bar ja to nisam nikada video. Nisam video ni one manje 1:87 ili 1:6x bar ih nije bilo u katalozima  koje sam imao prilike da vidim.

Koliko je meni poznato Rusi prave samo 1:43 modele. Čak i njihovi veliki kamioni i vojna vozila su isto 1:43 iako većina proizvođača takve velike pravi u 1:50. I njihovi modeli su veoma tačni po dimenzijama. Grubi su, savršeno pogođeni i beskrajno šarmantni kao nekada Dinky modeli.
Sitnica po sitnica čini savršenstvo a savršenstvo nije sitnica ...

Offline vladabg

• Nov na forumu
(Nema naslova)
17383 « Odgovori #6 : 23 Studeni 2008 14:03 »
nabavio sam Ladu nivu u odlicnom stanju sve osim haube, ima li neko ili moze da se napravi

Offline borna

• Senior member
(Nema naslova)
17384 « Odgovori #7 : 23 Studeni 2008 14:22 »
Citat:
23.11.2008. 21:03 vladabg napisao-la je:

nabavio sam Ladu nivu u odlicnom stanju sve osim haube, ima li neko ili moze da se napravi

Pa vi u Bg imate odličnog majstora Ivana,pitaj Boru.

Offline azraelcars

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
19021 « Odgovori #8 : 10 Siječanj 2009 13:47 »
posto sam na drugom mjestu vec spominjao,ovdje cu u detalj sa kvalitetom ruskih modela na osnovu par slika.

evo za pocetak tri puta ovaj kombi,tri puta ist model,isti casting,ali razliciti dijelovi.vidi se na branicima dobro.

donja strana,isti slucaj.sva tri modela kupljena u isto vrijeme.

dvije volge,odozgo slicne,iako je plava malo bolje uradjena.

podne ploce-malo veca razlika.dok je plavi kompletno metal,ovaj drugi je kromirana plastika(motor)

ovdje isto tako,istovremeno kupljeni,potpuno razliciti

aktuelne serije su uopste kompletno plastika

svima poznata lada niva odozdo

stari zil i lada samara iz aktuelne proizvodnje,dobro biljezi dva razlicita kvaliteta.

tesko je razgraniciti i reci sad ovo je za nas,a ovo za zapad.generalni je trend da su noviji modeli jednostavnije uradjeni ili slabije izvedeni,neravni.dobar dio mojih je aktuelno s ebay-a,od onih rusa,iako je to jos dobra serija,kupio sam poslije jos jednu,tu sam vratio,nije se moglo gledati.

pozdrav
amir

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
28361 « Odgovori #9 : 18 Listopad 2009 14:45 »
Kada smo kod Rusa, naletio sam na jedan link s upravo nevjerojatnom količinom modela koje nikada nisam vidio ni čuo za njih:

http://russiancarandtruckmodels.hypermart.net/forsale.html

Zapravo sam tražio je li postojala Čajka sa svim otvaranjima, pošto ova čiji sam vlasnik od pred koji dan ima otvaranje 4 vrata i prtljažnika, ali ne i motora...

A meni se čini da sam osamdesetih viđao model sa svim otvaranjima... Znaju li više kolege koje imaju ovaj model? Također me zanima ZIL, kojeg planiram kad-tad nabaviti, ima li on šest otvaranja?
Via Ciro Menotti 322

Offline deni

• Aktivan
(Nema naslova)
28367 « Odgovori #10 : 19 Listopad 2009 00:42 »
Citat:
18.10.2009. 23:45 dmj napisao-la je:
Kada smo kod Rusa, naletio sam na jedan link s upravo nevjerojatnom količinom modela koje nikada nisam vidio ni čuo za njih:

Zapravo sam tražio je li postojala Čajka sa svim otvaranjima, pošto ova čiji sam vlasnik od pred koji dan ima otvaranje 4 vrata i prtljažnika, ali ne i motora...

A meni se čini da sam osamdesetih viđao model sa svim otvaranjima... Znaju li više kolege koje imaju ovaj model? Također me zanima ZIL, kojeg planiram kad-tad nabaviti, ima li on šest otvaranja?

Na linku zaista ima dosta interesantnih modela koje je jako tesko naci.
Sto se Cajke tice, ja imam taj model napravljen osamdesetih, ali nema sva otvaranja, tacnije
poklopac motora t.j. prednja hauba se ne otvara dok sve ostalo, sva 4 vrata i gepek otvaraju se.
Za razliku od Cajke kod oba ZIL-a (115 i 117) otvara se sve, znaci ima sva 6 otvaranja,a u gepeku je rezervni tocak.

slike su od ZIL-a 115

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
34617 « Odgovori #11 : 21 Siječanj 2010 11:56 »
Kao što mnogi ovdje znaju, jako dugo želim ZIL-a, ali nekako uvijek ode na eBayu za više no što sam ja spreman platiti.

A onda mi je danas stiglo ovo:

Dobri stari ZIL, u kasnijoj, grubljoj i jednostavnijoj verziji, vrata zatvorena, motor i gepek se otvaraju, teški modeli, možeš čovjeka ubiti sa svakim, puni metal.

E sad, najbizarnije od svega, na modelima je preko onog "Zil" i originalnog proizvođača nalijepljeno (ali isto na metalnim trakicama) "Replicars BV" i "Mercury Marquis". Replicars BV je nizozemski diler s autićima, čini se da su 2000. nabavili određenu količinu Zilova i prepakirali ih te pokušali prodati kao Mercury Marquis iz 1979. Baš i nije jako nalik tom automobilu, ali što je tu je. Nigdje na netu nisam našao ništa detaljnije o ovim modelima.

Čudna priča, u svakom slučaju, no nije mi žao što sam uzeo ove modele, ionako mi ukus tendira bizarnom.

U svakom slučaju, i dalje čekam pravi ruski Zil sa šest otvaranja...
Via Ciro Menotti 322

Offline brum

• Senior member
(Nema naslova)
34626 « Odgovori #12 : 21 Siječanj 2010 13:18 »
U baš moćno izgledaju. Volim te originalno dugačke aute, ove prerade u "strech" limo svega i svačega su mi bezveze.

Ovakvi kapitalici uvijek mame poglede na sebe. Pogotovo ZIL, pa još s crvenim zastavicama na blatobranima  :suncane:
brum, bruu, bruuum...!

Offline Tom

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
34661 « Odgovori #13 : 22 Siječanj 2010 10:10 »
Citat:
21.01.2010. 19:56 dmj napisao-la je:
Kao što mnogi ovdje znaju, jako dugo želim ZIL-a, ali nekako uvijek ode na eBayu za više no što sam ja spreman platiti.

A onda mi je danas stiglo ovo:

http://i.ebayimg.com/07/!BfFhRZwBGk~$(KGrHqUH-DkErftM)PghBK++jcH7ug~~_12.JPG

http://i.ebayimg.com/15/!Bb5dZJ!!mk~$(KGrHqUH-CUEqvgeUTkVBKyME4qup!~~_12.JPG

http://i.ebayimg.com/07/!BinhZyQBGk~$(KGrHqYH-DgEsNUGmk0cBLP9JC7H(w~~_12.JPG

Dobri stari ZIL, u kasnijoj, grubljoj i jednostavnijoj verziji, vrata zatvorena, motor i gepek se otvaraju, teški modeli, možeš čovjeka ubiti sa svakim, puni metal.

E sad, najbizarnije od svega, na modelima je preko onog "Zil" i originalnog proizvođača nalijepljeno (ali isto na metalnim trakicama) "Replicars BV" i "Mercury Marquis". Replicars BV je nizozemski diler s autićima, čini se da su 2000. nabavili određenu količinu Zilova i prepakirali ih te pokušali prodati kao Mercury Marquis iz 1979. Baš i nije jako nalik tom automobilu, ali što je tu je. Nigdje na netu nisam našao ništa detaljnije o ovim modelima.

Čudna priča, u svakom slučaju, no nije mi žao što sam uzeo ove modele, ionako mi ukus tendira bizarnom.

U svakom slučaju, i dalje čekam pravi ruski Zil sa šest otvaranja...

Miriši mi ovdje na neke jače prerade, ne samo na prepakiravanje. Ove boje nikad nisam viđao kod oriđiđi ruskih ZIL-ova... Takav, original rus, je i moj. GAZ-14 "Čaika". Crn, samo se haube otvaraju.

Offline Valter

• Punopravan član
  • **
(Nema naslova)
68075 « Odgovori #14 : 20 Listopad 2011 05:43 »
Citat:
18.10.2009. 23:45 dmj napisao-la je:

Meni je genijalno to sto se na ovoj Cajki na kojoj se ne otvara prednja hauba podizu sjedala u drugom redu. Zna li tko kada je raden taj model? Nisam nikada vidio model sa svim otvaranjima.