9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Izbor za najbolji mainline autić 2011. godine  (Posjeta: 10704 )

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
73382 « Odgovori #150 : 27 Prosinac 2011 11:26 »
Citat:
27.12.2011. 17:22 charlie napisao-la je:

UF, da sam znao, držao bi ja svoj jezik ... fala na objašnjenju ...

Nema nikakve frke, i nema razloga drzanja jezika za zubima, zato smo tu da pitamo, objasnimo, i dajemo svoje misljenje.

Offline delta

• Senior member
(Nema naslova)
73389 « Odgovori #151 : 27 Prosinac 2011 12:48 »
Citat:
27.12.2011. 14:30 siniweb napisao-la je:

Tako je to kod glasanja. Meni je pobjeda Skylinea C110 potpuno jasna i logicna.
Javilo se preko 20 ljudi, koje smo uz greske u glasanju zamolili da korigiraju svoje glasove kako bi ih sve ubrojali.

Miuru kolekcionari malih autica mogu naci u puno verzija i od brojnih porizvidjaca, pa autic sam po sebi nije ni priblizno toliko napet kao Skyline, kojem je ovo prvi "masivan" nastup u sceni mainline autica. Nova Miura od Matchboxa je lukavo konstruiran model, dobrih proporcija i finih detalja, ali vec i kod vlastite marke to je tek drugi izbor, jer Matchbox Lesney Miura ima daleko vise poklonika. Osim toga, u toku proslih desetljeca, taj model nudjen je na evropskom trzistu od 6-7 proizvodjaca.

Za ova dva Skyline-a je prica sasvim drugacija. Sto se njih tice, bez Ebaya i azijskih proizvdjaca koji kod nas nisu nabavljivi, ti modeli se nebi  kod nas ni mogli nabaviti, pa razumijem da su modeli sami po sebi vec bili dosta napeti, a ukupan dojam, tj. izrada daleko je od prosjecnog HW nivoa, za koji smo navikli da opasno oscilira od modela do modela.

Ipak je Jun Imai, dizajner ovih modela, zasluzio najvise pohvale, jer je uspio obaviti svoj posao tako kvalitetno usprkos diktatu velikog koncerna kao sto je Mattel, a svi koji poznau strukture velikih firmi i njihovih projekata, dobro znaju koliko kuhara dodaje svoje zacine u lonac.

Ovo si jako lepo rekao.
Moram još dodati, da se nadam da će skyline na globalnom planu imati puno uspeha, pa da dotični dizajner dobije malo više slobodnog prostora.
Ko zna kakva bi tek remek-dela izašla iz njegovog studija, kad bi bio 100% slobodan od tih "kuvara", i njihovih "začina".
na plin se kuva,
na naftu se greje,
a na benzin se vozi...

Offline gizmo

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
73393 « Odgovori #152 : 27 Prosinac 2011 13:11 »
Citat:
27.12.2011. 11:58 shelby427 napisao-la je:
lagano očekivana pobjeda. hvala svima na doprinosu! hvala svima koji su glasali!

@dmj požuri se u nabavku pobjednika.

:japanese-flag-57:  :japanese-flag-57:  :japanese-flag-57:

Offline bakugan

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
73410 « Odgovori #153 : 28 Prosinac 2011 05:49 »
Malo mi se razbistrilo od fešte ,pa da se zafalin priki Siniwebu na trudu (stvarno  :respekt: )a i čestitke pobjedničkom modelu :knees: .Ja osobno volin veliku večinu tih modela i teško bi moga napravit neku top listu,ali glasovanjem se dobila  rang lista koja je u principu objktivna .Hvala svima koji su učestvovali u glasanju.Lipi pozdrav :85565:  :85565:  :85565:  :85565:  :85565:

Offline 2664 man

• Senior member
(Nema naslova)
73509 « Odgovori #154 : 30 Prosinac 2011 10:45 »
Pobijedio je Nissan Skyline , i to potpuno zasluženo.
Jako je fino napravljen, dokaz da HW još uvijek može napraviti dobar auto.
 HW je predstavio otprilike isto toliko modela za ovu godinu, kao i svi ostali proizvođači zajedno.
Pohvale Siniju za veliki trud oko izbora za autić godine, a pohvale i Charliju što se uključio u glasanje, iako ne skuplja ovo mjerilo.   :ivres:  :85565:

Offline KujnaDeSaviola

• Nov na forumu
(Nema naslova)
81624 « Odgovori #155 : 29 Travanj 2012 11:28 »
Kasno se ukljucujem a pobeda je zasluzena.Lep autic